I_N, аз ще ти дам един на пръв поглед нестандартен съвет. "Хранене на сън" при нас единствено това помогна. Ние също като вас имахме такива проблеми ,когато бяхме на два-три месеца. Моето бебче отказваше да суче все по-често. Процеса на отбиването беше бавен около два месеца т. е. все по-рядко се навива да суче бебчето ,накрая сучеше леко пробудило се полусънено през ноща. Но както и да е не искаше да пие изцедена кърма от шише и това най-много ме притесняваше ,разбирам трудно е да се дърпа от гърда ,но от шише уж усилията са минимални. Ходехме при разни "педиатри" мнооого е дълго не ми се разправя направо ми идва да #2gunfire #2gunfire #2gunfire, та те ни дадоха грешния съвет да храня на сила и аз така и правех близо месец(не допускай тази грешка) ,то не бяха мъки то не беше чудо един час борба със 100гр. при постоянен рев. Тогава две майчета от форума "Деца с увреждания и хронични заболявания" ме светнаха за хитростта "Хранене на сън" пробвах и чудото стана newsm10.Много съм ви благодарма мили майчета newsm20 newsm20 newsm20
Аз му навирах цицата на сила в устата ,като му държах главата ,за да не мърда и така съм го отвратила от гърдата (това го разбрах по-късно от кърмаческия форум ,а състоянието се наричало кърмаческа стачка). Същото се отнася и за шишето с АМ ,явно съм го отвратила и от него (бебетата не търпят насилие). От тогава и до сега пием АМ в полусънено направо спящо състояние в такова състояние бебчето не осъзнава какво става ,а действа по инстинкт. В една статия преведена от мис Бу пише ,че бебчето отказвало да се храни ,защото правило асоциация  с болка или нещо неприятно. Аз практикувах по следния начин: приспивам бебчо и когато се е онесъл ,но не дълбоко заспал му подавам леко биберона към устните, бебчо сам си отваря устенцата и засуква със затворени очи ,просто инстинкт.
Пробвай и така може пък и да се получат нещата. Но не насилвай само ще отвратиш.

P.S. Забравих да ти кажа ,че бях сменила четири вида АМ.