Още сме финни мадами, но ще бъдем юнски мами!

  • 13 392
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 233
Трънче, аз също не мога без кафе, имам ниско кръвно и ако не пия, ме заболява страшно главата. Пия само нескафе и то в минилани количества и се надявам това да не вреди на бебето. Поне така си гарантирам да не ме боли главата...

А за учестеният пулс - той може да се появи и без да спортуваме! Аз онзи ден ей така, стоейки на компютъра, усетих как ще ми извфръкне сърцето, толкова силно биеше, че се уплаших...  #Crazy Опитах се да дишам дълбоко, ама нещо май не успях много. Доколкото се сещам, виновникът за това беше един черен чай, който пих вместо кафе и си казах, че повече черен чай няма да вкусвам, докато съм бременна!!!  Crossing Arms

# 76
  • Мнения: 176
Sleeping Beauty, и аз съм така - нормално кръвно за мен е 90 на 60. Ако не пия кафе ми бучат ушите, да не говорим че ако съм седнала/легнала и стана рязко, ми причернява. Затова ако причината да не се препоръчва кафе за бременни е да не вдигат кръвно, мисля сме в безопасна територия с по чашка на ден. (Аз иначе си правя вкъщи еспресо, но от тези по-разредените, половин чашка, и доливам много мляко.)

А за твоя ускорен пулс, това ми звучи като типична "anxiety attack" (извинявам се за английския, но не знам термина на български!). Нещо като стресова атака, симптомите са точно такива - ускорен пулс, и сигурно леко си вдигнала кръвно. Получава се от хормони, стрес, притеснения... Не е опасно, но кажи го на лекаря си на следващия преглед. Едва ли чаят е виновен, ако си с ниско кръвно... черния чай има по-малко кофеин от нес кафето... На моя приятелка и се случва често напоследък, доки и е казал да си смени работата (много я тормозят, милата). На мен ми се случи веднъж, миналата година, след цяла седмица пиене на силни лекарства против настинка. Стресирах си организма явно, с много химия..

мира55, не съм искала да намекна че не е била желана и планирана бременността ти, просто споделих че и аз се чувствам като теб. И при нас много желано и абс. планирано, ама, ей богу, същисах се просто че стана толкова бързо! Да е живо и здраво ембриончето, хич не се оплаквам.  newsm68

--
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 75 нови отговора.

 smile3506 Не е възможно. Или интернета ми, или форумчето нещо се е побъркало....

# 77
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Трънче, всъщност още тярбаваше да пиша, но ме прекъснаха /на работа съм!/ и някак си постинга ми остана "във въздуха".
Ама аз си се хвалех Party с това, че много бързо стана работата при нас /имам обърната матка и се предполага, че ще позакъснее втората бременност!/ Истината е, че и първата ми се случи много, много бързо - пак след два месеца опити...

Пулсът и при мен се е леко ускорил, а днес направо щеше да ми изхвръкне сърцето - ходих на зъболекар и ми вземаха отпечатък на един зъб за коронка. Е, как започна да ми се повдига от това чудо, което завряха в устата ми  Sick. Отвратително...

Иначе и моето кръвно е леко ниско, но се надявам и през бременността ми да не се покачва, че май е по-неприятния вариант!  bouquet

# 78
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от мен за днес  Sunglasses!

За кафето и аз си пийвам кафе по една , че понякога и по 2 чашки с мляко. Иначе за сърцебиенето се успокойте - моята лекарка още на първия преглед каза, че е нормално да се появи и не е страшно  Thinking! Аз все още и си припалвам по някоя цигара  Embarassed, ама обикновенно с няколко дръпвания си оставам, че почва да ми се гади  Sick!

Иначе страшни мисли и на мен непрекъснато ми минават през главата, че и ми се преревава понякога  Embarassed! Като нероден Петко  ooooh!!

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 19:22 от dari75

# 79
  • Мнения: 588
Здравейте!!! Много ни е хубава темичката, страхотна е
Добре дошли на всички новодошли.
Аз се загибих тези дни, защото се наложи да вляза в болница, заради сериозно гадене и повръщане и обезводняване. Трябваше да ми включват систими, при мен гаденето и повръщането е доста сериозно и почти нищо не мога да хапна, а и взех да губя килограми от това. Стискайте ми палци този проблем да изчезне скоро.

# 80
  • Мнения: 130
Я стига с тези  мисли , каквото трябва да стане ще стане  и с притесения и без притеснения    Hug
Аз се връщам от преглед и си видях мъничето, сърчицето му тупка ли тупка   Praynig   казаха 7г.с.  най-интересното  е, че ми казаха следващият път /което  е след 2 седмици/ да  им занеса талон от личният лекар за проследяване на бременността  Shocked  учидих се  и даже ги питах не  е ли рано   newsm78   те казаха, че няма проблем   #Crazy   Абе кво да ги правиш доктори, така че  маристута  не си връщай талона, може пък и да записват вече от по рано. Аз вече знам кой ще ми води бременността, само трябва да попитам издава ли болнични.
От мен това, приятна вечер  Hug

# 81
  • Мнения: 22
И аз да се запиша в новата темичка  Grinning
Много тъжна е станала и с много мрачни мисли я по-добре горе главите и много много усмивки newsm62
И аз имах спонтанен аборт май  месец, но се възстанових бързо и сега съм сигурна, че всичко ще е наред  newsm10 и ще имаме едно хубаво и сладко бебече  smile3504
Още не съм ходила на лекар, защото първия път избързах доста на док ми каза, че чак след 10 дни закъснение може да се види сакчето  Simple Smile Чудя се дали да отида другата седмица или по-другата, но сигурно няма да мога да изчакам толква много
На вас спи ли ви се момичета. Сутрин направо не мога да стана и заспивам по всяко време. Само гледам да  полегна  smile3524

# 82
  • Мнения: 233
viki127, пожелавам ти да се възстановиш бързо!   bouquet Гледай напред, скоро ще мине тоя период и ще се чувстваш доста по-добре!

ins_dimitrova, честито сърчице!  newsm51 Аз ще изчакам още една седмица за този паметен момент!  newsm53

Приятна вечер, момичета и спете спокойно!

# 83
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
vivi2, гледам, че си в петата седмица. Мисля, че и ти би могла да поизчакаш с прегледа /разбира се, ако нямаш някакви проблеми!/, през тази седмица, единственото което може да види доктора е плодния сак. Сърдечната дейност - няколко /около 2/ седмици по-късно... И аз на 8-ми съм на лекар /споменах ли го вече?/
На мен много-много не ми се спи. Бодра, като тиква съм... hahaha

# 84
  • Мнения: 679
viki127, дано скоро ти отшуми това гадене. Снаха ми имаше такава бременност в началото с чести повръщания и знам, че е много неприятно. Стискай зъби, скоро ще отмине, ще започнеш да се храниш и ще наваксаш загубеното.

Моят доктор също ми предложи да пусне изследванията и да ми направи картон, но аз нямах още направление. Струва ми се, че е лекарски произвол това, че чак третия месец се завежда бременността.

Малко е раничко, но мислили ли сте какво ще ползвате против стрии. Аз съм доволна от гела на AVON, но го няма в последния им каталог.

# 85
  • Мнения: 5 713
Аз мислех да си купувам крема на Гернетик.
Ето тук е говорено за него:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85427.0

Обаче първо няма кой да ми го донесе от София- там е 60 кинта. И второ тук не ми се дават за него 100 долара. И седя сега по нощите и чета. Може и на зехтин да се спра.

# 86
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
С първата ми бременност се мажех отначало със зехтин, а после с този на AVON против стрии. Да ви се похваля - нито една стрия не получих, освен малко на гърдите /ама там не се и мажех, де!/ Така че смятам пак така да направя

# 87
  • Мнения: 679
А нямаме ли си някой представител на AVON да каже дали ще го има гела в следващия каталог и кога ще може да го получим, ако го има.

# 88
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен, днес се чувствам по-спокойна след като вчера ви натоварих излишно за което искрено съжалявам. Реших, че наистина ще мисля положително пък каквото е писано ще стане. 

Аз от както видях двете чертички съм абсолютно убедена, че искам да съм мама (може би това се дължи на абсолютното незнание какво ме чака  Grinning ).

За кафето и аз да си кажа - пия вече само по едно кафе с мляко на ден (преди пиех поне по 3 на ден). В офиса има безкофеиново и пия от него, но пък се замислих, че все пък то, как да кажа, е химия и може би е по-вредно от нормалното. Вие как мислите?

ins_dimitrova, честито ви сърчице! 

# 89
  • Мнения: 17
ins_dimitrova, честито ви сърчице!  Hug  bouquet
Днес сутринта ходих и се записах в 1 АГ "Света София". С направлението, което имах нямаше никакъв проблем, всичко бе много точно. Значи тази, при която ходих на първия преглед ми говореше пълни глупости, че не може да се запиша никъде с направлението преди 3-ия месец. Днес в "Света София" се отнесоха страхотно, псунаха ми изследвания, направиха ми преглед и всичко. Направо съм вбесена от отношението на тази лекарка. Явно парите са най-важното нещо за нея.  smile3516
Хубав ден момичета!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт