"Екзема на домакинята"

  • 41 805
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 186
Благодаря на всички ви за отзивите и помоща Hug......ще взимам някакви мерки но да видя кога защото пак са ме почнали тия екземи #Cussing out

# 16
  • Мнения: 686
И аз го имам този проблем.Но при мен изчезва от само себе си и после пак се появява.
Ще следя темата с интерес. Wink

# 17
  • Мнения: 1 174
Здравейте момичета,горещо ви препоръчвам да се мажете с Витасин,това е козметичен крем,изцяло от билки и меден клей,много ефикасен за много неща,включително и за тези екземи.Иска се упоритост и ефекта е сигурен PeaceСтрува 4-5 лева и го има по аптеките.Надявам се да съм била полезна! Hug

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Имах този проблем преди години,не че сега го нямам,но е в много по-лека форма.Когато ръцете ми са били най-зле вечер преди лягане ги намазвах обилно с Дефламол,слагах ръкавици и така си лягах.Неприятно е,но състоянието им се подобряваше.

# 19
  • Мнения: 1 186
Благодарности на Йоана и мах-мама  Hug
Но по колко пъти се маже на ден с Витасина и целите ръце ли се мажат или само раните Thinking
Ще чакам отговора с нетърпение Peace

# 20
  • Мнения: 1 174
Благодарности на Йоана и мах-мама  Hug
Но по колко пъти се маже на ден с Витасина и целите ръце ли се мажат или само раните Thinking
Ще чакам отговора с нетърпение Peace
Мажи си раните,а пък ако са ти напукани може и целите ръце,по колкото пъти имаш възможност,крема е мазен и вечер например преди лягане или през деня,когато няма да вършиш нищо Peace

# 21
# 22
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Така като го описваш е като моето!
В началото ръцете /пръстите при мен/ стават на нещо като мехурчета ама не изпъкнали навън а сякаш в самата кожа, сърби ужасно и после кожата става ужасно груба и започва да се цепи стават рани до кръв /като леко порязано/ в последствие се бели кожата в момента кожата на ръцете ми е в този стадии!

Mного точно описание! Минутка преди да започна да чета темата се чешех като луда. И в момента ме сърби ужасно ръката  Close При мен започна на 2 пръста отгоре (средния и кутрето). В продължение на 3-4 години се появяваше само лятото за около месец и после изчезваше, все едно го е нямало, като през това време не се повлиява от нищо. Откакто родих започна да се появява по-често. В последствие след големи проблеми с роднините на съпруга ми, стана почти постоянно.
Ходила съм при много специалисти, но всеки казва различно. Последно казаха, че се отключва на нервна почва, а след това се дразни от препарати и други химии.
Склонна съм да се съглася с това, поне за мен, защото като се връщам назад виждам, че наистина се е появявал в стресови за мен ситуации.
Мазала съм с какво ли не. Нищо не ми помага.  Sad Просто изчезва само в даден момент. Това, което ме притеснява е, че в началото беше на средния пръст и кутрето, но всеки път заема все повече място. В момента е и между пръстите и... а бе много стана Sad А да не говорим колко е грозно. Все се намира някой да каже "Олееееее  Shocked какво е това бееееее  #Crazy" А то не си е за гледане де  Rolling Eyes червено, надуто, напукано, кърваво  ooooh!
Извинявам се, че стана дълго и без кой знае каква полезна информация, но много се зарадвах, като видях, че не съм сама (малко егоистично ама..  Blush). Друго си е да има кой да разбере  Mr. Green Като кажа на някой, ми отговарят - О, знам, и аз се изприщвам от някои сапуни... " Какво ти изприщване  ooooh! Понякога ми иде да си отрежа ръката   ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 589
Аз се излекувах с Mometasone -крем.Не знам дали ще можеш да го намериш в Бг.С антибиотик е.Друг крем за ръце сега започвам да използвам.А иначе-мазах си целите ръце в продължение на 3 седмици-спрях за около 10 дни(без да се мажа с нищо-то и нямаше нужда,кожата ми се чувстваше добре)-отново с Мометазон за 2 седмици-пак почивка....През това време чинии и всичко останало само с ръкавици.ръцете си миех с билков сапун.За 3-4 месеца екземата изчезна,а си я имах 4 години ,че и по-вече

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Виждам, че много време не е писано по темата, но сега я намерих.
И аз се озовах със същия проблем. Започна от възглавничката на средния пръст - едно малко петънце. Реших, че е от препарати. Доста време се задържа без промяна, но сега обхвана и другите ми пръсти, също и от горната страна. Ужасно е, направо си губя сетивността на пръстите.
Реших, че е от кърменето, че нещо не ми достига...

До къде стигнахте с лечението на проблема. Аз още не съм ходила на дерматолог, но все си мисля, че ще подценят проблема, както направи и джипката ми.
Сега съм решила да пробвам с балсама на д-р Тайс, пък дано този път стане  Peace

# 25
  • Мнения: 1 186
Това е ужасен проблем.....аз все още съм си така....минава докато се мажа с Елоком и Дермоват но само до там,като спра мазането и пак рани,сърбежи и щипене дори от вода и плодове дори Shocked
Имам чувството че вече все ще съм така Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 4 578
На мен ми изписаха Дипрогента и минава с 2-3 намазвания. Но временно. Научих се всичко вкъщи да пипам с ръкавици и е по-поносимо сега.

# 27
  • Мнения: 1 938
Пробвали ли сте да се мажете с Флуцинар?

# 28
  • Мнения: 17
Здравейте ,аз също имам екзема ,която полу4их от препаратите за миене ползвах ги без ръкавици .Ходих при един много добър доктор пенсионер Др Нанов той ми изписа някакаж мехлем не му помня името и ми би някаква инжекция ефекта от която трае 1 месец.Каза ми и да не мия дори и с ръкавици ръцете ми бяха направо страшни спрях да мия не пипах никакви вера и препарати забременях и екземата ми из4езна .Мислех ,4е е завинаги ,запо4нах да си мия спокойно и забелязвам 4е мехур4етата пак се появяват.......

# 29
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте ,аз също имам екзема ,която полу4их от препаратите за миене ползвах ги без ръкавици .Ходих при един много добър доктор пенсионер Др Нанов той ми изписа някакаж мехлем не му помня името и ми би някаква инжекция ефекта от която трае 1 месец.Каза ми и да не мия дори и с ръкавици ръцете ми бяха направо страшни спрях да мия не пипах никакви вера и препарати забременях и екземата ми из4езна .Мислех ,4е е завинаги ,запо4нах да си мия спокойно и забелязвам 4е мехур4етата пак се появяват.......
Решението е като мен, мия всичко с ръкавици, а ако се наложи да съм под вода с препарат ползвам Екципиал протект - мажа и след 5 мин почвам да мия.

Общи условия

Активация на акаунт