СНБМ - инициативи - 14 част

  • 13 408
  • 430
  •   1
Отговори
# 105
# 106
  • Мнения: 2 070
Момичета, ще ми трябва бърз отговор от вас и одобрение, ако харесвате идеята.

Пиша материал за вестника за един гинеколог с три смъртни сличая на бебенца - следил е бременността на майките им, не ги е израждал, за два месеца - три случая. От там тръгна по-голямата идея, че в Плевен не се знае що е то фетална морфология, биохимичен скрининг и масово на се знае какви са изследванията по време на бременността, хората се доверяват на следящия бременността и дотам. Шефовете искат да направят кампания за информиране - да разлепим по кабинетите в града списъка с изследванията, които се поемат от касата и тези, които не се поемат, но са препоръчителни. Публикация ще има и във вестника естествено, а аз мисля да ида и до местното Дарик, което се излъчва следобед от 1-4ч и да поприказвам и там. Искате ли това да е съвместна кампания на вестника и сдружението? Това, което трябва да се направи от наша страна е да се се сложи логото ни на брошурките или листовете, които ще се раздават или лепят. Иначе вестника си има собствена печатница и смятам, че ще го поемат за свой разход, аз трябва да им подготвя само информацията. По нататък ще пиша и материал за проблемите на многодетните семейства.

# 107
  • София
  • Мнения: 12 301
  Аз нямам нищо против идеята, след като ще е от полза за бъдещите майки.
  Искам да попитам нещо във връзка с евентуалното увеличение не майчинството за близнаци и увеличението на детските. Ако майчинството се увеличи за близнаци, то може да е  предполагам над границата която е необходима за получавана на детски и тогава излиза че пък увеличението на детски за близнаци няма смисъл. Аз и без това не виждам смисъл от увеличението на детските за близнаци, защото там така или иначе си се получават и за двете деца и защо да е двойно? Увеличението на майчинството ми се струва по-лочично, но пък то се получава от почти всички за разлика от детските. Спомням си че имаше изследване че голяма част от близнаците са родени в по-стабилни семейства, тоест не са сред малцинствата, голяма част вече са и след инвитро, което реално означава че родителите надали имат право на детски. Тоест това ще засегне много малка част от близнашките семейства. А с евентуално увеличение на майчинството може да излезе че няма и как да се взимат детски избощо - парадокс може би?

# 108
  • София
  • Мнения: 3 524
  Аз нямам нищо против идеята, след като ще е от полза за бъдещите майки...
Peace и аз така. и за употребата на фоилиева кислениа също според мен тр да се добави.
а сигурна ли си че вестника ще го поема като разход все пак? мисълта ми е да не излезне сметка без кръчмаря, понеже доколкото помня доли какво беше писала че средствата на сдружението не са много newsm78

# 109
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 421
Деси, и аз съм ОК, само да не се наложи да плащаме. Peace

# 110
  • Мнения: 2 070
Специално ще обърна внимание на въпроса за парите. Те искаха да е кампания на вестника и аз просто им предложих да добавим и логото на сдружението за тежест. Като уточним нещата ще ви кажа. Изрично ще подчертая, че нямаме средства за подобно нещо.

# 111
  • София
  • Мнения: 737
Изпратих на пощата набързо направени корекции на писмото до Борисов

# 112
  • Мнения: 2 070
Помните ли подготовката за кръглата маса под егидата на президента? Кой се беше заел тогова с изследванията по време на бременността. Кали, не беше ли ти?  newsm78 Бях пускала тогава тема в чужбинския, някой тогава резюмира ли нещата, които излязоха там? Ако има нещо написано кажете ми къде да го търся моля.  Praynig

# 113
  • Мнения: 1 828
Момичета, ще ми трябва бърз отговор от вас и одобрение, ако харесвате идеята.

Пиша материал за вестника за един гинеколог с три смъртни сличая на бебенца - следил е бременността на майките им, не ги е израждал, за два месеца - три случая. От там тръгна по-голямата идея, че в Плевен не се знае що е то фетална морфология, биохимичен скрининг и масово на се знае какви са изследванията по време на бременността, хората се доверяват на следящия бременността и дотам. Шефовете искат да направят кампания за информиране - да разлепим по кабинетите в града списъка с изследванията, които се поемат от касата и тези, които не се поемат, но са препоръчителни. Публикация ще има и във вестника естествено, а аз мисля да ида и до местното Дарик, което се излъчва следобед от 1-4ч и да поприказвам и там. Искате ли това да е съвместна кампания на вестника и сдружението? Това, което трябва да се направи от наша страна е да се се сложи логото ни на брошурките или листовете, които ще се раздават или лепят. Иначе вестника си има собствена печатница и смятам, че ще го поемат за свой разход, аз трябва да им подготвя само информацията. По нататък ще пиша и материал за проблемите на многодетните семейства.

Аз съм за идеята. Нищо не ни пречи, а и така с не много усилия ще можем да помогнем.

# 114
  • Мнения: 2 388
кога трябва да се пусне писмото до Бойко Борисов?

# 115
  • Мнения: 2 388
силве, саня, дано да четете. сега трябва да отида да взема решението от съда. междувременно си смених личната карта, заради смяна на постоянен адрес. дали може да има проблем и да не ми го дадат? моля бързо отговорете....ако сте прочели, де

# 116
  • София
  • Мнения: 3 524
едва ли. те гледат името ти и другите данни. Peace

# 117
  • Мнения: 2 388
едва ли. те гледат името ти и другите данни. Peace

мерси, мила.
сега друг въпрос имам. днес не успях да свърша цялата работа с документацията по регистрацияат, банката и булстата. Тъй като утре ще ходя пак до банката, че толкова ми е акъла искам да попитам дали някой може вместо мен да отиде до булстата. трябва ли задължително да сме аз или хриси? питам ,защото има 7 дневен срок за подаване в булстат. аз утре не мога да отида, а в сряда мъжа ми изчезва в чужбена и съм пълен пас от тук тататък.

# 118
  • Мнения: 2 388
и още - сигурни ли сме, че таксата е точно 30 лв., защото утре ще я наредя по банков път и трябва да сме сигурни какво плащаме. и какво основание се пише в платежното. в банката знаят ли банковите сметки, на които се превежда тази такса за агенцията по вписванията

сори, ама нищо не ми е ясно в тази сфера

# 119
  • Мнения: 258
сега друг въпрос имам. днес не успях да свърша цялата работа с документацията по регистрацияат, банката и булстата. Тъй като утре ще ходя пак до банката, че толкова ми е акъла искам да попитам дали някой може вместо мен да отиде до булстата.яб трва ли задължително да сме аз или хриси? питам ,защото има 7 дневен срок за подаване в булстат. аз утре не мога да отида, а в сряда мъжа ми изчезва в чужбена и съм пълен пас от тук тататък.
2.   Вписване на промени в регистрацията на вече вписан субект
В седемдневен срок от промяната на вписани в регистъра обстоятелства, управляващият, съответно представителят или изрично упълномощено лице е задължено да извърши вписване на промените.


и още - сигурни ли сме, че таксата е точно 30 лв., защото утре ще я наредя по банков път и трябва да сме сигурни какво плащаме. и какво основание се пише в платежното. в банката знаят ли банковите сметки, на които се превежда тази такса за агенцията по вписванията

сори, ама нищо не ми е ясно в тази сфера
Чл. 9. (1) За вписване на промени в обстоятелствата, които налагат издаването на нова карта за идентификация, се събират такси, както следва:
4. фондация; сдружение - 30 лв.;
Доколкото видях имат променени банкови сметки и незнам дали в банката ще ги имат: http://www.registryagency.bg/bg/News/ViewNews.aspx?id=36

Общи условия

Активация на акаунт