СНБМ - инициативи - 14 част

  • 13 394
  • 430
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 181
Извинявам се, че Ви затормозявам и с моите въпроси. Аз писах до Нова телевизия да направят нещо по въпроса, защото съм учудена как като по закон приет към 1 януари 2007 г. майчинството да е в размер не по-малък от минималната работна заплата сега се появява разлика от 30 лв.
Вярно е, че поех сама инициативата, но от Нова телевизия ме призовават да събера и други майки и да направят репортаж за това, че майките не са съгласни с проектозакона.
Како и да е. Ще се опитам да задействам нещата.
Дано всички да имаме успех!

виж сега, не си права относно закона, добре е когато се протестира за нещо, човек да е наясно с нещата, защото когато отсреща му излязат със сериозни аргументи няма да спечели нищо от позицията на незнаещ  Peace
В закона (тоест в Кодекса за социално осигуряване) е записано, че обезщетението за бременност и раждане не може да бъде по-малко от МРЗ. Обезщетението за отглеждане на малко дете, което в момента е 180 лв не е обвързано с МРЗ, а се решава всяка година какъв да бъде размера му.
Ако решите да правите нещо с телевизията поне се подгответе добре, но наистина не виждам защо 100 човека трябва да вършат една си съща работа  Peace
Ако имаш желание да направиш нещо относно безумните творения на политиците в нашата държава, ще се радваме да се присъединиш към отбора  Hug
Повярвай ми , 30-те лева по-малко майчинство не са най-значимия проблем  Tired

# 331
  • Мнения: 4 181
Момичета, преговорих нещата и се спасявам към кревата, че ще ставам в 6.30  ooooh!

Позволих си да пусна тема в клюкарника за пресконференцията без да ви питам, защото сега ми хрумна, а утре нямам да имам време.
Надявам се , че нямате нищо против, реших, че е добре да се знае какво правим  Peace

# 332
  • Мнения: 4 181
момичета, покрай сутрешният екшън съвсем забравих. при ина е дошла покана за участие в обучението в МТСП е на тема 'равнопоставеност на половете', т.е. няма кой знае каква връзка с дейността, но е полезно, защото ще създадете нови контакти с представители на др неправ. орг. и МТСП. Иска се 1 човек за 22.11., от 9 до 17 ч. Заявка за участие трябва да се направи днес - 16/11 по мейл: l.abadjieva@mlsp.government.bg с копие до cwsp@cwsp.bg. Тел за връзка: 9872019 и 0898469177 г-жа Абаджиева

казвайте какво мислите, че срока е до днес. ще помоля някой да се заеме с отговора. не знам кой...който е на линия и е свободен, но все пак първо си кажете мнението.
Танче, мисля, че при положение , че са ни поканили   Shocked е добре да идем, да не кажат после, ами като не дойдоха няма да ги каним повече, а може да излезе нещо по-подходящо за нас.
аз все още имам възможност тази седмица, ако няма кой друг да иде.
Моля ви момичета, пишете до към 14 часа днес дали някоя от вас има възможност.
Въпреки че срока е минал мисля, че можем да звъннем и да потвърдим участие.
ако не може поне ще се види, че сме заинтересовани  Peace

# 333
  • Мнения: 4 978
Момичета, успех на пресконференцията днес!   bouquet


Ако смятате, че ще ви бъде полезно, ви пействам линк към страницата на МТСП с проекти на следните документи:

- Проект на система от показатели за мониторинг и анализ на изпълнението на Националната стратегия за демографско развитие 2006-2020 г.,
- Проект на Национална стратегия за детето 2007 - 2017 г.,
- Закон за изм и доп на КТ

Към всеки от документите има и форум за дискусия.

http://www.mlsp.government.bg/bg/ministry/projectact.htm

# 334
  • Мнения: 172
Благодаря за съдействието, момичета.   bouquet

# 335
  • Мнения: 1 828
Момичета, включвам се само да ви пожелая успех днес Peace Стискам ви палци. Сутринта в новините на БТВ, обявих предстоящата пресконференция. Мои колежки са чули анонс и по радио Витоша.
За съжаление нямаше как да гледам Хриси, но съм сигурна че е била на ниво.  Heart Eyes

# 336
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 416
 Аз успях да гледам Хриси и както винаги се справи чудесно. Даваха я в 9 без 5. Каз за прсконференцията днес, за майчинството и за подоходното облагане.
 Хриси изглеждаше чудесно, браво!  bouquet

# 337
  • София
  • Мнения: 6 236
От 17.11.2007

Предстоящи събития в страната на 19 ноември (Агенция “Фокус”)

Цитат
София.
От 11.00 часа в пресклуба на БТА Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" ще даде пресконференция на тема “Поощрява ли бюджет` 2008 отглеждането на деца в България?”

Успех на пресконференцията!   bouquet

# 338
  • Мнения: 1 671
Гледах те, Хриси.
За двете минути време, които ти дадоха, успя да кажеш най-важното.
Наистина изглеждаше много добре. По-светла коса ти отива повече Laughing

За съжаление, не можах да те слушам по радио Пловидв.

Успех на пресконференцията, дано има подобаващ отзвук.

# 339
  • Мнения: 1 828
До тук откривам анонс за пресконференцията във Фокус и в новините на dir.bg...

Само за информация - може да го използвате  Wink
21 ноември ден на християнската младеж и семейство

# 340
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
БТА

Обезщетението за отглеждане на малко дете за 2008 г. трябва да бъде 220 лв., смятат от сдружение "Настоящи и бъдещи майки"

София, 19 ноември /БТА/
        Проектобюджет 2008 г. предвижда да се премахнат данъчните облекчения за деца, които са единственият стимул за
работещите родители. Това каза заместник-председателят на сдружение "Настоящи и бъдещи майки" /СНБМ/ Христина Пендичева
при представяне на исканията на организацията в националния пресклуб на БТА днес.
         Проектът на Закона за държавния бюджет за 2008 г. предлага данъчните облекчения за деца да бъдат компенсирани с
увеличаване на месечните помощи, допълниха от организацията. По техни разчети родителите със средна работна заплата, която за третото тримесечие е 406 лв., няма да получават помощи.
        От СНБМ настояват прагът на достъп до помощите по Закона за семейни помощи за деца да бъде увеличен от 200 лв. на 250
лв., за да може повече родители да бъдат частично компенсирани за намаляването надоходите им, което според членовете на СНБМ ще бъде предизвикано от въвеждането на плоския данък. По техните думи обезщетението за отглеждане на малко дете не може да бъде по-малко от минималната работна заплата за страната. За 2008 година то трябва да е 220 лв.
       Част от исканията на майките са през следващата година правителството да разработи варианти за семейно подоходно
облагане, които да бъдат подложени на обществена дискусия.
       За да се изпълнят тези искания, са необходими около 3 млн. лева, уточни Пендичева. Тя поясни, че предложенията за промени
в Проектобюджета са изпратени в отворено писмо до премиера Сергей Станишев, министъра на труда и социална политика Емилия
Масларова и министъра на финансите Пламен Орешарски на 16 ноември. /Вергиния Власакиева/


От DNES.BG http://www.dnes.bg/article.php?cat=1&id=43927

# 341
  • Мнения: 2 388
момичета, пресконференцията мина страхотноооооооооооо. скромно мога да кажа, че с хриси сме добър тандем за интервюта....и за други неща. в обедните новини на БТВ вече имаше репортаж по телефона. довечера в централните ще има разширен репортаж. снимаха Карла отново...на мама медийната звезда!!!
Може да ви прозвучи малко приповдигнато, но наистина се гордея, че съм част от това

# 342
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 416
Момичета - спешно!От ББТ искат човек за участие в предаването Черно и бяло довечера от 19:30. Ако има някой на който му е възможно да свирка, до 1 час (до 13:30) трябва да потвърдим! Забравих да кажа да се обажда на Хриси!

Освен това трябва да си разпределим кой коя телевизия ще гледа. Ето и телевизиите които са снимали:

НТВ - аз ще следя
Европа-?
ТВ7 - ?
ББТ - ?
7 дни - ?
БТВ - ?
Евроком - ?
М сат - ?
БНТ - Хриси - ?


Моля всеки да напише коя мерия може да следи.

Списъка с останалите медии (радиа и вестници) е в Кали и тях ще разпределяме довечера.

# 343
  • Мнения: 934
Пу за мен Европа.

Даже по радио Мелоди имаше кратко резюме в обедните новини за пресконференцията и за нашите искания.

# 344
  • Мнения: 2 388
мога да поема БТВ и Калана 1

Общи условия

Активация на акаунт