Как хапват чисти зеленчукови пюрета вашите бебоци?

  • 1 344
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Знам Блонди:)аз ги опитвам преди това и да ти кажа не съм впечатлена от вкуса,какво остава за едно бебе,което ги опитва за първи път Rolling EyesЩе ги смесвам тогава,но няма ли по този начин да се научи така или вече като поотрастне  и разбира повече сам ще изяви желание кое чисто и кое не? newsm78

 Peace

# 16
  • Мнения: 164
но няма ли по този начин да се научи така или вече като поотрастне  и разбира повече сам ще изяви желание кое чисто и кое не?

Не се тревожи отсега за такива неща. Та кое голямо дете яде пюре от зеленчуци изобщо  Laughing Минават на салатка (с ракийка)  Laughing

Това имах предвид!

# 17
  • Мнения: 1 294
Не е проблем да смесваш новия зеленчук с друг(с който вече си захранила).Ако(Не дай Боже!) детето направи реакция пак ще ти стане ясно, че е от прибавения нов зеленчук.
А за да го отвикнеш от сладките вкусове, можеш да пробваш постепенно да намаляваш процента на сладкия зеленчук в пюрето, докато напълно го премахнеш.

# 18
  • Мнения: 4 621
Яна така и не прояде чисти зеленчукови пюрета - все трябваше да има или АМ или да е смесено с плодово ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 362
Не се притеснявай, мила. До ден днешен, на моя син, не му ли хареса манджата - обикновено от спанак с моркови или нещо с броколи - си му слагам две-три лъжички пюре от тиква - любимо му е на Бебивита, 125гр са 1,15 по големите маркети. (не е реклама, това обича моето дете Simple Smile  )
А иначе за сефте "чиста" манджа хапна на 10 месеца Simple Smile

# 20
  • Мнения: 481
Ох дано...че с тия бъркочи...незнам как му харесват.Меся само да е сладко и да хапва,иначе дори и няма да отвори уста.Направило ми е впечатление че когато му дам плодово пюре, с голямо желание отваря уста и се сърди ако се забавя......

# 21
  • Мнения: 589
Ами и аз незнам Thinking..не че не давам купешко,досега само съм купувала!Но все чета че повечето си правят домашно приготвени и аз затова...

И аз бих си правила, ако имах достъп до домашно отгледани зеленчуци. Ех, градинката на дядо каква беше хубаваааа ...

Сетих се, че някъде из форума четох съвети как да се премахват нитратите от купешките зеленчуци. Ама не си спомням къде беше, може би в подфорума за Захранване

# 22
  • Мнения: 1 111
а как да вкараш нов зеленчук, след като повечето пюрета са смес...
Например моят син до сега е ял морков,картоф и тиквичка...Ще ми се да вкарам нещо ново,ама как,след като предлаганите видове пюрета са с по 2-3 нови зеленчука ...Напр. на Ганчев - зеленчуково пюре има и домат,и грах, и салатно цвекло,и лук....А малкия не е вкусвал такива.
няма пюре,което да е картоф,морков и домат или картоф,морков и грах...и така лека полека да се стигне до въпросната комбинация...

# 23
  • София
  • Мнения: 15 222
Сетих се, че някъде из форума четох съвети как да се премахват нитратите от купешките зеленчуци. Ама не си спомням къде беше, може би в подфорума за Захранване

Държат се в студена вода.

Общи условия

Активация на акаунт