ДЕКЕМВРИ гордо наближава - здрави бебчета ще зараздава!

  • 11 892
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 42
охх забравих да честитя именния ден на всички именячки...  bouquet много усмивки на финалната права

...надявам се да не бъда повторно коментирана, че пиша по 4-5 постинга един след друг..просто съм толкова разсеяна и в последния момент се сещам за още нещо.. newsm78

# 271
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен,от снощи ми е много гадно като прочетох за ноемврийската мама,днес и за Криско.
Да почиват в мир малките невинни душички Praynig Praynigи сила и кураж на родителите им,няма по-голяма болка от тази.Наистина си мисля,че няма Господ вече.

Аз козметика мисля Чико и Бюбхен,прах за пране-Сано,а за сушенето нещо за вътре ще мислим.

# 272
  • Мнения: 42
аничка благодаря за бързия и изчерпателен отговор Hug

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 4 705
Здравейте мили майчета !
Много мъчно ми стана  Cry  CryНе е справедлив живота, ама хич!
Исках много неща да ви кажа, ма сега съвсем забравих ... Ще започна , пък каквото се сетя, сетя
Добре дошли на новите мами!
Голди , за мебелите поглаждала ли си тук:
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&category=115& … pc=115&lang=1
За болниците и плащането, както съм споменавала аз ще раждам в Шейново живот и здраве , здравно осигурена съм , но ако се замисли човек според тарифата на болницата , цената не става по - различна от тази в Токуда например или на друго място. Значи стаята е 40 лв./ден, избор на лекар - 150, упойка - 150, присъствие на бащата - 150 и като съм изпуснала още нещо ... Това си е официално и няма нищо общо с парите, който ще вземе самия лекар.
Само условията са различни, така че на където и да се ориентирате май "безплатен обяд няма" . Но аз държа на лекаря и както каза и Голди, ако ми каже и на Орлов мост между колите ще ида да раждам. Най - важно е нашето спокойствие и грижите, които ще получим ние и малкото съкровище.
За козметиката - накупувала съм основно Бюбхен и малко неща на Чико.
 newsm78  И с това май се изчерпах, но и без това стана дълго

# 274
  • Мнения: 127
Честит имен ден и от мен на всички именици!За простирането-на едната тераса имаме опънати въжета,а на другата мисля да сложим един сушилник.И двете са остъклени,така че...Аз изпрах нещата,които съм накупила с Тео бебе,не го намирам за миризлив Grinning.Много му е приятен даже аромата.Иначе за омекотители и аз съм чувала,че не бива да се полазват.
 А,някой беше питал какво мислим за присъствието на бащата На раждането.Моят мъж категорично каза,че няма да присъства,а и аз смятам,че не му е там мястото.Мисля,че хич няма да ми е комфортно да се върти около операционната маса (нали ще съм секцио).Така че при нас въпроса отдавна е решен!

# 275
  • Мнения: 70
И днес отново тъжна новина.... Sad. Нека почива в мир малкия Криско!

Бори, не знаех че и ти си преживяла тази мъжа, т.е минала си през това.....съжалявам!!!

Момичета благодаря ви за отговорите, Валка мерси за съвета, намерих я темата, сега ще прочета, Амадис дай почвече инфо моля те, а има ли някъде където могат да се видят нещата, каталог имам предвид или нещо друго, видях че сайта не работи в момента..

# 276
  • Мнения: 630
Съжалявам и за Криско.  Cry
Бори-Ана - това което си преживяла е ужасно и браво, че имаш сили да продължиш напред. Аз съм от хората, които бързо рухват и трудно се съвземат.
Dive - честит имен ден! Много щастие  ти желая и прекрасно бебе през декември!
Аничка - и аз съм си купила Персил Сензитив. От някакъв израелски Марина направи алергия/ вече писах, че ми е много бяло детенцето/ и в началото с робота настъргвах бебешки сапун и го слагах в пералнята  Crazy Още работи!
ValiaR, историята с клизмата не е толкова страшна. Когато влязох да раждам Марина първо ме избъснаха / а се бях лъснала в къщи, но си бях оставила бразилска лентичка/ с бръснарско ножче хванато с пинсета. Не смеех да дишам даже.  Като ми започнаха по на често контракциите ми направиха и клизма. Нямаше истъпления, но нямаше и топла вода - отидох си нормално до тоалета /клек бар/ и си действах с мокри кърпички. СЪВЕТ от мен - носете си пакет мокри кърпички. И след раждането - нямаше 2 дена топла вода - та се обтривах с бебешки кърпички. Занесах си термо-каната и там си топлих вода за измиване, наливах я в бутилка от минерална вода и добавях няколко капки йод - това след раждането. Айде стига съм описвала.
Ана Ник - съветвам те капилярите да ги третираш като ти се възвърне хормоналния баланс. Талодерма предлага серия за чувствителна кожа, с капиляри, но преди да започнеш - изчакай. Аз се петносах, но и с избелването ще изчакам някой друг месец. А и самата ми кожа се промени - изцяло смених типа козметика - от по-тежка - на по-хидратираща.

П.П.Сайта... се обработва от 100години. Както всяко нещо в България. Ако искаш на лични мога да ти пусна линк с моите отговори - ако искаш да се ориентираш.

А ти си я открила вече.

# 277
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Искрено съжалявам за малките душички!   
   Дано Господ е с нас и не допуска подобни трагедии.


ШАНТАЛЧЕ,   bouquet много мерси за линка,вече си харесах и модел. Остава само да отида до магазина на Константин Величков /че там ги имало изложени/ и да видя дали отговарят изцяло на изискванията ми.  Embarassed
   БАБКЕ, на школото за бременни изрично ни предупредиха да си носим джапанки, по възможност 2 чифта. За да може ако се изцапат /което неминуемо ще стане/ да се изперат и така да останат едни резервни. Смятам с излизането от болницата да ги хвърля. Няма да имам сърце да ги обуя пак, като знам там къде съм стъпвала.
    Мисля скоро да запретвам ръкави и да посъбера това-онова за родилния дом. Задължително ще си сложа и комплект тапи за уши. Blush

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 4 705
   ШАНТАЛЧЕ,   bouquet много мерси за линка,вече си харесах и модел. Остава само да отида до магазина на Константин Величков /че там ги имало изложени/ и да видя дали отговарят изцяло на изискванията ми.  Embarassed
   
Моля, моля  Rolling Eyes
На живо са по - хубави даже. Дано да свършат работа  Hug

# 279
  • Мнения: 83
Нека почива в мир малкия Криско! Flowers Rose

Момичета ето нещо развеселяващо: http://www.ffk-wilkinson.com/

За козметиката мисля да ползвам Себамед за къпане и зехтин за мазане, ако не ми харесват резултатите винаги мога да пробвам друго.
Преди време някой питаше къде се продава прах Сано. Видях един магазин изцяло на тази фирма, има всякакви продукти. Намира се на ул. Любен Каравелов, съвсем близо до ул. Фритьоф Нансен.

От няколко дена имам голямо чудене  и много ми се иска да споделите какво мислите по въпроса. Мъж ми замина за Милано. Много ми се иска да му отида на гости за 10 дена, но пък ме е страх да не тръгна да раждам там. Ще съм в 33 седмица. Не съм сигурна и дали ще ме пуснат в самолета, защото съм чувала, че не пускали много бременни, а и не знам има ли здравна застраховка, която поема раждане в чужбина. Последните две чудения ще ги проверя в понеделник, но пак остава главоблъсканицата дали е подходящо да се хукна на екскурзия точно сега newsm78

Нели, вчера ходих на училището и беше интересно. Имам си и малко шишенце на авент. Ти ще ходиш ли във вторник? Разправят че лекцията за къпане била много забавна, особена ако има някой татко Simple Smile

# 280
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Съжалявам за лошите новини! Надявам се родителите на малките създания бързо да се съвземат, макар това да не е лесно.
Аз също имам лоша новина. Преди малко се върнах от преглед и ми казаха, че плацентата ми никак не е добре (според докторите, които ме гледаха). Има 4-5 ареали (мисля, че така казаха), т.е. нещо като кръвни съсиреци, които не позволяват да достига до бебчо необходимото количество кръв. Единия лекар довечера в 7,30 застъпва дежурство в АГ - болница и ще отида с направление за хоспитализация. Ще трябва да направи две много важни изследвания и ако техните съмнения се потвърдят оставам в болница за няколко дни. Ако нещата са по-добре обаче ще насрочат секцио за около 15 ноември, а  пък ако се окажат по лоши може и да си имаме първото декемврийско бебче. Сега ще трябва да си приготвя багажа за всеки случай, а аз мислех да свърша тази работе другата седмица. Така, че ще ви оставя.
Казах си притесненията и сякаш малко ми олекна, надявам се да не съм ви натоварила.
Стискайте ми палци, дано да се окаже оптимистичния вариант и довечера да съм си в къщи, а пък живот и здраве след две седмици и едно здраво бебче.
Приятен ден момичета!

# 281
  • Мнения: 219
Тони,стискам ти палци,дано всичко е наред

# 282
  • София
  • Мнения: 210
Тони,стискаме ти палци и ще ти пращаме цялата си обич, подкрепа и позитивни мисли!
 Hug Hug Hug

# 283
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Тони, с теб сме! Hug Мисли позитивно и всичко ще бъде наред! Искрено вярвам, че ще е така! Важното е че навреме са открили проблема и ще се погрижат за вас с бебчето!

# 284
  • Мнения: 219
toni_ilievaa стискаме палци всичко да е наред, или най-лошия вариант да е все пак едно здраво бебче по-рано от предвиденото  Hug
Аз сега гледам "Часът на мама". Тъкмо казаха за обувчиците, че не трябва да са ортопедични поне до 2.5г. После ще говорят за кърменето, та ще гледам Simple Smile
dix6 аз не бих хукнала. А и доколкото знам никоя застраховка не поема раждане, та да не стане така, че да плащаш още по-луди цифри, иначе няма да те оставят, ама....има си риск според мен. Все пак ако решиш, направи си изследвания преди това, за да си сигурна, че всичко върви по план.

Общи условия

Активация на акаунт