А какви са детските клубове по света?

  • 1 954
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
не не, не питах за големи увеселителни паркове, за тях по - скоро отбелязах, че по света все пак ги има, а и те не са толкова за ежедневни посещения и за рожденни дни.

Мисля си за такъв клуб пирмерно - освен зала за игри - вс мисъл с всякакви играчки и пързалки, да има и зала за танци, зала за труд и творчество - такива неща..............но да могат и родителите да се включват с децата.
примерно
сядам в нас и правя със сина ми фигурки от солено тесто ( една форумка ме подсети за тях ), печем ги, после ги оцветяваме- голяма игра пада. Такова нещо би могло да се предлага и в клуб....нали така и ще е интересно за децата.....

# 16
  • Мнения: 4 399
И аз като Биба тъкмо щях да ти кажа, че доколкото се ориентирам, тук рожденните дни на малките деца се празнуват вкъщи. Моите контакти са предимно с деца на 1-2-3 години и не съм чула някой да е оргнизирал рождения ден на детето си навън. Ако питаш точно за клубове, на мен ми е известен точно 1 във Виена и той е в шопинг център. Но е за по-големи деца от моето и нямам наблюдения какво има вътре. Подобни места за кратко оставяне на децата има и в 1-2 мебелни магазини. На мен ми приличат по-скоро на клетки, отколкото на клубове. Единственото подобно на БГ клубове за което се сещам са няколко общински центъра за родители и деца, мисля че са общо около 10-15 за целия град. Най-близкия до нас ми е на 20 мин път пеша, няма никакъв подходящ градски транспорт. Помещенията са доста по-големи отколкото в БГ клубове, но пък няма нищо на открито. Играчките най-общо са стари и се изчерпват с детска кухня (или каквото е останало от нея), малка работилница, пързалка и няколко конструктори и потрошени коли. Хубавото е че е безплатно, но пък там трябва да стоиш с детето си, няма на кого да го оставиш, независимо на каква възраст е. Лошото е че има фиксирана програма и не можеш да идеш когато си пожелаеш, а трябва да се съобразяваш с това което се предлага. Например за възрастта на моята дъщеря има точно 1 среща (2 часа) в седмицата и още 2 които са на практика без възрастови ограничения. Иначе и другите са ти обяснили за халетата за игра. Тук има 2 които са подходящи за моето дете и са на другия край на града, тъй че е цял празник когато решим да отидем там. И да ти кажа честно в това отношение ми е много по-лесно когато сме в БГ. На мен ми харесва клуба в който водя детето в София и бих си пожелала и тук да има нещо подобно, което да ми е толкова близко.

# 17
  • Мнения: 11 315
Биба!  Peace
Прави ми лошо впечатление тази мания да се празнуват рожденните дни на малките деца навън.
Много мързеливи майки има Wink
Но от друга страна пък, като вземем предвид малките кибритени кутийки, в които живеят, мога да ги разбера, че искат да са навън, за да имат децата повече място за игра.

# 18
  • Мнения: 4 399
Биба!  Peace
Прави ми лошо впечатление тази мания да се празнуват рожденните дни на малките деца навън.
Много мързеливи майки има Wink
Но от друга страна пък, като вземем предвид малките кибритени кутийки, в които живеят, мога да ги разбера, че искат да са навън, за да имат децата повече място за игра.



Аз пък мисля че е хубаво да се празнува навън. Децата могат да играят всеки ден вкъщи, но на специалния ден могат да получат и нещо по-специално и интересно. А пък за майките е просто чудесно решение. Аз имам съвсем достатъчно място, но нито обичам да готвя, нито да чистя, изобщо всяка домакинска работа ми е неприятна. Като една типична майките-мързелана не виждам никакво предимство на празнуването вкъщи, освен че е много по-евтин вариант.  Wink

# 19
  • Мнения: 4 195
Вечрница когато родих, принципно бях против детски клуб, но ще ти кажа защо, реших вече само в такъв да му го празнувам.
1. Ако го празнувам у дома - превръща се в лудница къщата. не мога да събера толкова деца, колкото искам.
2. аз лично живея извън София, а доста от децата, които искам да поканя, са в София и е доста трудно, а Виктор е декември месец в студовете и си е цяла галимация.
3. Къщата ми след това е за основен ремонт.
4.Готвенето ми отнема 2 дена
5. Искам детския рожден ден да е наистина детски - ако го правя у дома обаче, задължително трябва д апоканя всички баби, лели и родителите на гостенчетата, които се заседяват и става един купон за възрастни, в който не само, че нямам място за децата, ами и те някак си остават на заден план Crazy Crazy Crazy
и още мога да изборявам, но плюсовете на рожден ден в клуб са повече от минусите....поне в България

# 20
  • Мнения: 11 315
Аз съм щастлива лятна майка, та мога да ги изстрелям на двора и двамата, като празнуват.
Чут-чут, напълно ти разбирам аргументите.
Това си е направо безумие удома да поканиш, че родителите ти висят на главата.
Тук поне идват, тръшват ти го и питат в колко да дойдат да го приберат. Чиста работа.
Ако се празнува навън - дали на място да го доведат или до дома ти.
Случвали са ни се всички варианти, тъй като сме и били гости на рожденни дни.

Вяра, не съм съгласна, че е по-евтино навън. Ако ползваш картонени чаши, чинийки и покривка за еднократна употреба, купиш готова торта, малко сладолед и нещата са готови. Остава накрая само да хвърлиш всичко в боклука и да пуснеш прахосмукачката, заради трохи и конфети. Поне при нас продават готови комплекти с шапчици, транспаранти, балони и други джиджавки за празнуване.

# 21
  • Мнения: 4 399
Вяра, не съм съгласна, че е по-евтино навън. Ако ползваш картонени чаши, чинийки и покривка за еднократна употреба, купиш готова торта, малко сладолед и нещата са готови. Остава накрая само да хвърлиш всичко в боклука и да пуснеш прахосмукачката, заради трохи и конфети. Поне при нас продават готови комплекти с шапчици, транспаранти, балони и други джиджавки за празнуване.

Нещо не си ме разбрала. Разбира се че вкъщи е по-евтино. Имах пред вид че това е единственото предимство на празнуването вкъщи, т.е. излиза ти по-евтино отколкото ако поканиш децата някъде навън. Аз поне не виждам никаква друга причина да се празнува вкъщи.

И при нас всичко може да се купи, но ако ще ядат така и така полуфабрикати в картонени чинийки, какъв е смисъла изобщо на празника вкъщи? В някой музей или клуб могат да се забавляват поне толкова добре, а moжe би, би им било дори и по-интересно. Четох какво е написала чут чут и съм абсолютно съгласна с нея. И тук според мен е много по-удобно да се празнува навън.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Мисля си за такъв клуб пирмерно - освен зала за игри - вс мисъл с всякакви играчки и пързалки, да има и зала за танци, зала за труд и творчество - такива неща..............но да могат и родителите да се включват с децата.
примерно
сядам в нас и правя със сина ми фигурки от солено тесто ( една форумка ме подсети за тях ), печем ги, после ги оцветяваме- голяма игра пада. Такова нещо би могло да се предлага и в клуб....нали така и ще е интересно за децата.....
Има и такива неща. Иначе клубовете изглеждат точно като българските, но с много по-големи размери и по-голяма лудница  Crazy
Ето програма на един клуб за ваканцията, която тече в момента. Точно това, за което ти питаше.
Иначе подобни занимания не са само запазена марка на детските клубове. В музеите също организират такива забавления, рисуване, моделиране, правят се експерименти, решават се логически задачи ...

# 23
  • Мнения: 3 880
Явно всичко зависи от възрастта на детето и броя на гостите Peace
3-4 годишни деца нямат нужда от 20 човека гости, защото просто се губят в навалицата и им действа изнервящо, така че за тях и у дома не е проблем. 10-12 годишните предпочитат по-голям брой гости и "нещо различно" тогава всякакви паркове, клубове и музеи са добре дошли Simple Smile

Ааа, Вечке, готова торта и други готови неща пак са проява на мързел, вземи се в ръце Wink Laughing

# 24
  • Мнения: 7 605
Да ви кажа ли4ния опит като немско дете  Wink  Зна4и преди 25, 30 години  Whistling  пръвите години винаги се е праzнувало вкъЩи.  Гостите бяха колкото годинките на рожденника, т.е. ако се праzнува 3ти РД, се канят 3 деца. Запо4ваШе около 15 4аса с торта (направена от майката) и на масата имаШе и други сладки, после се играха игри, примерно се раzнася яйце (или топка zа пинг понг) на супена лъжица и който стигне пръв, спе4ели. Има доста такива игри и винаги много се zабавлявахме.
Когато бяхме по големи, у4еници, беШе и популярно да се ходи на кино и после на сладолед примерно.

# 25
  • Мнения: 11 315


Ааа, Вечке, готова торта и други готови неща пак са проява на мързел, вземи се в ръце Wink Laughing

Хихихи, ти да не ме мислиш за много работна? Naughty Joy

Вяра, извинявай! Embarassed (чела съм по диагонал)

# 26
  • Мнения: 7 837
Мисля си за такъв клуб пирмерно - освен зала за игри - вс мисъл с всякакви играчки и пързалки, да има и зала за танци, зала за труд и творчество - такива неща..............но да могат и родителите да се включват с децата.
примерно
сядам в нас и правя със сина ми фигурки от солено тесто ( една форумка ме подсети за тях ), печем ги, после ги оцветяваме- голяма игра пада. Такова нещо би могло да се предлага и в клуб....нали така и ще е интересно за децата.....

А, това е друго. Има доста такива центрове, които организират класове 1-2 пъти седмично напр. В библиотеките също има общи занимания деца-родители.
При нас всеки месец излиза безплатно списание с месечната програма на детските мероприятия по възрасти.

# 27
  • Мнения: 314
В моя град май това е единственото: http://www.nickis.nu/ ... прашно, нехигиенично, става за изразходване на енергия когато е лошо времето или искаш да седнеш да поработиш на спокойствие докато децата играят. А, и едно тематично http://www.pellesvansloshus.se/?sida=main, по Пеле Свансльос, известен герой от местен писател. Но няма място, където можеш да си оставиш детето за няколко часа например, навсякъде е с родител/възрастен придружител.
Детските рожденни дни най-често се организират у дома (тези на които досега сме били)
Иначе има занимания в библиотеката...

# 28
  • Мнения: 11 315
Но няма място, където можеш да си оставиш детето за няколко часа например, навсякъде е с родител/възрастен придружител.

Е, не ми казвай, че в ИКЕА нямат  детски кът. Thinking
Моите много обичат да ги водят там или по другите мебелни магазини. Имат си кътове с възпитателки, оставяш ги и си моташ крачолите, колкото искаш. Ако им писне, има радиоуредба и те повикват.

# 29
  • Мнения: 7 605
Но няма място, където можеш да си оставиш детето за няколко часа например, навсякъде е с родител/възрастен придружител.

Е, не ми казвай, че в ИКЕА нямат  детски кът. Thinking
Моите много обичат да ги водят там или по другите мебелни магазини. Имат си кътове с възпитателки, оставяш ги и си моташ крачолите, колкото искаш. Ако им писне, има радиоуредба и те повикват.

В Икеа не ли е само zа един 4ас, или не е така на всякъде?

Общи условия

Активация на акаунт