Очакваме сладкото ритниче на Априлското момче или момиче.

  • 14 122
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 751
asja, въпросът не опира само до това дали ще сме дебели. Спортът по време на бременност е изключително полезен и за раждането и за възстановяването след това. Освен това подобрява много тонуса. Аз лично се чувствам прекрасно, откакто почнах пак да спортувам, но аз си спортувам от много години и за мен това е начин на живот  Peace
Единственото, което ме притеснява, е дали не си вредя, понеже имам миома, но утре ще питам. newsm78
Лошото е, че не всеки има възможност да ходи пеш. Зависи от ежедневието.

# 46
  • София
  • Мнения: 289
kalli и аз имам чувството че от въздуха пълнея ама............... защото аз попринцип не съм от ной-кльощавите и това ми е фикс идея и преди да забремения вечно се ограничавах и се стремях да пъддържам що-годе нормална фигура. И попринцип да, прави сте най-важното е крайния резултата, бебетата и ние да сме добре, килограмите наистина се свалят, но все пак сме жени и неможе да не ти се отрази малко или много на психиката, така драстична промяна във фигурата Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Абе здраве да е, има далеч по-сериозни неща от това, ето мен от 2 часа така ме свива левия бъбрек че просто място немога да си намеря, ама дано се оправя скоро newsm17 newsm45

# 47
  • София
  • Мнения: 289
Пък и доколкото съм чувала прекаленото качване на килограми по време на бременноста не е особенно полезно за бебето, ама всеки си преценява за себе си.
Аз не се ограничавам, слава богу не налитам на следко и хляб което ме успокоява, но все пак гледам да не преяждам. Ям бавно и когато усетя че съм сита спирам...незнам доклко това върши работа ама.......... Simple Smile

Да сме здрави, всички и ние и бебоците, това е най-важното Simple Smile

# 48
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Доли, пий повечко течности - ако има още песъчинки или камъчета, да излизат по-лесно.

За килограмите, аз обикновено съм от бързо наддаващите, но това повръщане ме съсипа. Все още не съм качила нищо, надявам се скоро да започна да качвам, защото загубих много килограми и от рязкото смъкване нямам никакви сили, въпреки че вече се храня добре и повръщам доста по-малко. Качването на много килограми не се препоръчва заради опасността от високо кръвно и прееклампсия в напреднала бременност, но в крайна сметка каквото стане, важното е бебето да е добре.

А големината на коремчетата според мен зависи от много неща - ръст и телосложение на майката, брой бременности, мускулатурата на корема.

# 49
  • София
  • Мнения: 289
Е да то при всеки си е иднивидуално Simple Smile Аз го казах просто защото аз си мисля че моя е огромен Simple Smile

Иначе се опитвам да пия течности ама и това си е опасно защото от снощи повръщам, незнам дали защото са много хапчетата които взимам /7 бр./ или заради това че се наливам постоянно с вода и разни сокове ама........ е днес само сутринта повърнах, при обедното хапчопиене не стана нищо Simple Smile

# 50
  • Мнения: 13
doly_dog знам че соленото,киселото както и лютото много дразнят бъбреците...избягвай ги.

а ето и нещо скоето и аз лично съм се лекувала и е имало ефект,само не знам дали може когато си бременна-150 мл бира затоплена като чай изпиваш на бавни глътки...Хубаво е бирата да е слабо алкохолна.

Бързо оздравяване....

# 51
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Доли, на мен Аугментина много ми дразнеше стомаха и го повръщах почти винаги. Затова ми го смениха с Цефалексин, то и него повръщах де ама не така често. Но при всички положения след пиенето на антибиотика много ми се влоши повръщането.  Sad Така че предполагам със сигурност има връзка между пиенето на хапчета и повръщането.
А коремчето ти никак не е огромно, даже честно казано ми прилича на моето по големина.  Embarassed

# 52
  • София
  • Мнения: 289
aleks_love благодаря ти за съвета, ще го пробвам едва ли ще има проблем една бира, вкрайна сметка то това няма де всеки ден, ще го пробвам един път

Жабче май се права, то антибиотиците са силни дразнят и в комбинация с още хапове, като нищо си повръщам от тях, ако продължи така до утре ще звъня на лекарката да видим какво ще правим

# 53
  • Мнения: 194
Доли, внимавай с бирата докато пиеш лекарства, все пак е алкохол, а те са несъвместими.

# 54
  • Pernik
  • Мнения: 111
aleks_love благодаря ти за съвета, ще го пробвам едва ли ще има проблем една бира, вкрайна сметка то това няма де всеки ден, ще го пробвам един път


ако бирата е топла и с лимон ефекта ще е по-голям. не искам да те плаша, но бъбречна криза по време на бременност е сериозно защото спазмите са на гладките мускули а и матката спада към тях. Най-добре да отидеш на лекар. Понеже аз знам че си имам камъни в бъбреците мога да ти кажа при коя лекарка ме пратиха като забременях

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте и от нас! Вече сме тук и ви чета с удоволствие!  Hug

# 56
  • Мнения: 2 531
Разгледах снимките... колко сте слабички... аз вече съм качила 8 кг Embarassed

# 57
  • Мнения: 13
Не опитвай докато си на антибиотик,не се знае каква ще е реакцията....

Извини ме че не съобразих!!!

# 58
  • Мнения: 319
Здравейте априлски мами Wink Моят термин е на 6 април. Дотук бременността ми минава леко без гадене виене на свят и т.н. Все още не взимам никакви хапчета(витамини) рано ми било Rolling Eyes да им се чудиш на тези лекари.Правиха ми веднъж изследвания с много добри резултати,предстоят ми втори.Отказала съм цигарите,алкохол не пия и кафето спрях,а също ограничих колата.За 4 месеца съм надала 3 кг. старая се колкото се може повече да ходя на разходки,но в това време Sad

# 59
  • Мнения: 13
Привет,sisee!!!

Май станахме доста варненки?!  Simple Smile))

Можем да си организираме среща....

Общи условия

Активация на акаунт