Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 14 078
  • 169
  •   1
Отговори
# 90
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Maria.St
Цитат
А за Alexander - да, има няколко хомеопати-лекари в неговия списък, но те са по-скоро изключение, което потвърждава правилото

Не разбрах, това твърдения ли са, обвинения ли са... и от каква "висота" ги правиш?
 ...откъде черпиш информация?...  да не би пък да ми четеш Личните?!...  Sick
 
   да те попитам нещо:

 За теб липсата или наличие на мнителност ли е същественото в тази тема, или здравето на децата?
 
Значи ли, че според теб би трябвало да си затрая, да успокоя Лала и да не и дам координати на друг хомеопат и децата и и досега да страдат?

 Чакам отговорите ти, които ще са интересни и за други БГ-Мами.  Peace

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 15:15 от Aleksander

# 91
  • Мнения: 4 414
Omega, знам, че водиш лична борба за доказване на бездействието на хомеопатията. но няма да убедиш в това хората, които са видели действието и. не започвай отново този спор, който не води до никъде. в Индия има най-различни клиники. и само хомеопатични също. има много научни доказателства за действието на хомеопатията, но ти отказваш да ги приемеш, твърдейки, че това е плод на нашето съзнание. наистина не виждам смисъл да продължаваме подобен неконструктивен разговор. в крайна сметка не си длъжна да се доверяваш на хомеопатията. като не ти харесва -недей!

# 92
  • Мнения: 4 414
Александър, без да се обиждаш, но смятам, че Мария е права - склонен си бързо да обобщаваш и да даваш заключения, които доста често могат да се окажат обвинителни към колегите ти. Имало е случаи, когато си се изказвал по подобен начин и за хомеопати, препоръчани лично от теб. Спомням се и случаят на Албена9, за който се сдърпахме леко...доста силни думи каза тогава, а после се оказа, че предписанията все пак са свършили работа и са били правилни.
Знам, че желанието ти е да помагаш, но често информацията от една разтревожена майка представена в нета е непълна и дори изкривена. Това е важело и за мен, когато съм искала съвет тук и на друго място...затова избягвам да искам здравословни съвети по нет-а.
Не ми се иска да обръщаме темата в лични разяснения  Peace
Винаги съм апелирала да провеждаме теоретично разглежнане на нещата, а не консултация и анализ на случаи. Тогава няма да се получават недоразумения, нито пък някой ще бъде обиден неволно... но явно майките държат да ги консултира някой, когато нямат още доверие на хомеопата си...
надявам се, разбираш, че всичко това е с добри чувства/каквито бяха и намеренията на Мария/, а не с цел да те нападам...

# 93
  • Мнения: 2 761
ок,не се вълнувай,не мога да откажа никого,само изказвам моята позиция.


 това е плод на нашето съзнание.

Малка поправка...несъзнание

# 94
  • Мнения: 3 506
Alexander:

Мислех да ти отговоря конкретно на въпросите, но след написаното от Agneshka нямам какво да добавя, затова се оттеглям Peace

# 95
  • Мнения: 4 414
Омега, не се вълнувам никак... Grinning
приела съм твоето мнение отдавна и не ме притеснява ни най-малко...има достатъчно други теми, по които мненията ни съвпадат Peace

# 96
  • Мнения: 2 761
...има достатъчно други теми, по които мненията ни съвпадат :peace:zu


Е,това наистина е по-важното!

# 97
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Хвърлихте ме в огромни чуденки и мисли.
Сина ми беше с не добро здравословно състояние, когато се обърнах към хомеопат.
Отначало приемаше потенции 30, след време се увеличиха на 200, стигнахме до 1М.... и сега сменихме лекарството, защото това което най - много пасваше на него май не е неговото лекарство.
Никога не ми е давано веднъж и толкова...

Не мислите ли че децата се лекуват точно от това което ние родителите даваме като инфо на хомеопатите? Ами през нашите очи е едно , но може и да е съвсем друго, т.е да пропускаме важни неща...

Аз също от скоро се лекувам при номеопат. Имам назначено лекарство в пликче потенция 200 което да взма три пъти през 20 дни. Пролема ми изчезна, но това ли е правилния начин????

Вече почвам да се питам има ли наистина класически хомеопат във Варна?????А в България?

Списъка с лекари които е в хомеопатичното дружество никак не ме удволетворява. Виждам име там което е на светлини години от хомеопатията......Лекар който дава 3,4,5 различни лекарсва да се дават през час два ....

# 98
  • Мнения: 1 655
Имам назначено лекарство в пликче потенция 200 което да взма три пъти през 20 дни. Пролема ми изчезна, но това ли е правилния начин????
Правилен е, ако след първия прием сте се видяли/чули с хомеопата, той е анализирал резултата и е казал - време е за втори прием. Неправилен е ако ти е казал още с даването на пликчето - вземи ги три пъти през 20 дена.
Това според мен...
Цитат
Списъка с лекари които е в хомеопатичното дружество никак не ме удволетворява. Виждам име там което е на светлини години от хомеопатията......Лекар който дава 3,4,5 различни лекарсва да се дават през час два ....

Кое хомеопатично дружество? На Лекарите хомеопати или Хомеопатично общество?

# 99
  • Мнения: 164
Mimito -мисля че всичко опира до това да намериш верният хомеопат. Ако има резултат лечението- не виждам смисъл да се притесняваш. Ако пък ли не, може би трябва да се обсъди въпроса с хомеопата наистина внимателно. Трябва да  задаваме въпросите си и  да получаваме отговори, коита да са ни ясни. Да знам, че насреща ми лекарят не е само лекар, а  и човек. Но в крайна сметка на първо място е това да е добър специалист. Този хомеопат при когото аз ходя  е този който lala е сменила най-напред. И за сега аз съм доволна от него / в случая -нея/. До сега двете деца лекувам и таткото от 2 седмици. Винаги мога да завънна по телефона, питам каквото ми е на душа и ми се обяснява. Поне/ за момента казвам/ вс е ок. Не виждам защо да я сменям. Така че всеки прави избора си сам и на база на това дали лекаря му помага или не.

# 100
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Имам назначено лекарство в пликче потенция 200 което да взма три пъти през 20 дни. Пролема ми изчезна, но това ли е правилния начин????
Правилен е, ако след първия прием сте се видяли/чули с хомеопата, той е анализирал резултата и е казал - време е за втори прием. Неправилен е ако ти е казал още с даването на пликчето - вземи ги три пъти през 20 дена.
Това според мен...
Цитат
Списъка с лекари които е в хомеопатичното дружество никак не ме удволетворява. Виждам име там което е на светлини години от хомеопатията......Лекар който дава 3,4,5 различни лекарсва да се дават през час два ....

Кое хомеопатично дружество? На Лекарите хомеопати или Хомеопатично общество?
Да имах назначено лекарство, след 20 дни бях на преглед и ми даде за още 2 приема. Сега съм ОК. Реши ми се пробелем с който живея от тинейджърка.
По същия начин беше и мъжа ми.
Малката е пила само два пъти сулфур 30 за екземите си които влачи от почти година. Екземте ги няма.
Но с баткото проблема е по - комплециран. При него явно има натрупани проблеми на няколко нива - неправилна ваксинация, родители с високи очаквания от него.. и всичко се оказа на куп. Мисля че лекарството което му бе назначено като начало не беше неговото(въпреки че четейки дебела книга то повече пасва на сина ми, но второто назначено не отговаря така на неговия тип, но за сметка на това му повлия бързо,буквално на втори прием, но пък не беше висока потенция... newsm78). Но причината е може би че не съм видяла някои фактори, които да съобщя на лекаря.

Netka и аз мисля че ходя при лекарката която вие посещавате и първата която е сменила Лала.
Но в мен се надига въпроса - какво ще стане след 2 години...дали това ще е правилното лечение, или отново ще забуксуваме...и ще търсим друга алтренатива?

Относно Аквасорс - казаха ми че мога да давам, по мой избор.Никой не ме е насилвал да упувам и да давам каквото и да било на децата ми.

# 101
  • Мнения: 164
Цитат
Но в мен се надига въпроса - какво ще стане след 2 години...дали това ще е правилното лечение, или отново ще забуксуваме...и ще търсим друга алтренатива?
Мда...не знам какво да ти кажа. Надявам се че няма да се наложи. Но за сега не виждам кой може  наистина да ни отговори на този въпрос. Поздрави. Пожелавам на всички да сме здрави здрави и пак здрави.

# 102
  • Мнения: 1 866
Аз вярвам, понеже съм бил свидетел на същото. Но мен лично ме отказа изречението "ако това не помогне ще се върнем пак на ... "(лекарство)  #Crazy
Това не са думи на въпросния хомеопат, а на една от "заместничките". Което няма голямо значение за мен. Аз не съм избирал тя да лекува детето ми, а поради липсата му ТЯ преглежда в неговия кабинет...
Явно не съм сама. По едно време си мислех вече, че халюцинирам.

# 103
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
agneshka
Цитат
Спомням се и случаят на Албена9, за който се сдърпахме леко...доста силни думи каза тогава, а после се оказа, че предписанията все пак са свършили работа и са били правилни.

 За този случай, ако не беше нашата подкрепа тук във този форум, тя беше на път да се откаже въобще от хомеопатията. Защо? - отговори си сама.  Peace
Цитат

Винаги съм апелирала да провеждаме теоретично разглежнане на нещата, а не консултация и анализ на случаи. Тогава няма да се получават недоразумения, нито пък някой ще бъде обиден неволно... но явно майките държат да ги консултира някой, когато нямат още доверие на хомеопата си...
надявам се, разбираш, че всичко това е с добри чувства/каквито бяха и намеренията на Мария/, а не с цел да те нападам...

 Разбирам те напълно и ето какво писах в другата тема, пиша го и тук:

  Преди имах много свободно време и отговарях на почти всички въпроси, но сега не е така.

От друга страна, забелязвам и нарастваща тенденция, хора имащи си вече лекуващ хомеопат, да
ми задават въпроси, които всъщност би трябвало да зададат на своя лекуващ хомеопат!
 Затова и по принцип на такива въпроси няма да отговорям. Съжалявам, но моля да ме разберете правилно. Благодаря!  Peace

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 20:26 от Aleksander

# 104
  • Варна
  • Мнения: 915
Аз не съм избирал тя да лекува детето ми, а поради липсата му ТЯ преглежда в неговия кабинет...
Само като си помисля, че се ядосвам, когато фризьорката ми ме пробутва на някоя от ученичките си, при условие, че съм си запазила час при нея, а какво остава за здравето на детето.  #Crazy Всичко е пари според мен - може би и тези, заместващите, си плащат по някакъв начин, защото несъмнено се очаква и те да направят име и да натрупат "клиентела" покрай това, че се мотат в кабинета на "светило". Светът се овълчи, това е истината, няма Хипократова, няма каква да е клетва, ден да мине друг да дойде.
Дано сме здрави - и ние, и децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт