Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 14 080
  • 169
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 8 769
На мен едва сега ми остана време да прочета темата и да пиша.
Смятам, че не е работа на неспециалисти да обсъждаме тук кое лечение/метод е правилно и кое не.
Хайде да прочетем малко повече, ама не форумски писания (освен ако не са преводни материали), ами истински книжки. Както по-стари, така и по-нови.
Защото промени има навсякъде, включително и в хомеопатията. Течения също, резултати-тоже.
Виждам обаче резултата от темата-някои вече започват да се панират какво ще стане след 2 години, защото са при същия този хомеопат, който не упражнява класическа хомеопатия (според негов пациент)! Shocked Нямам думи, наистина!
Не се ли замисляте, че за да работи това и да предписва определени лекарства, хомеопатът е чел 100кратно повече от вас; ходил е и продължава да ходи на курсове, семинари, да се ровичка, да търси новите неща?
Не се ли замисляте, че на него може да му е ясно, още докато ви види (жестове, мимика, усмивка, миризма и прочие) какво ви е лекарството, без да ви задава 1 млн въпроси?
Не се ли замисляте, че е възможно грешката да е и във вашия телевизор-дали ли сте точната информация, спазвате ли предписанията за хранене (мента, кафе, шоколад) и прием на лекарствата? Сигурни ли сте, че всички странни и не толкова странни неща сте забелязали у себе си и детето си?  А възможно ли е състоянието, което се лекува да е наистина сложно, а ние да очакваме мигновени резултати?
Прочели ли сте достатъчно? Питали ли сте хомеопата си достатъчно?

Защото аз питах, и заедно с това започнах да чета и пак да питам. И заедно с добрите резултати изобщо не се замилсям защо последното изписано лекарство на сина ми е Tuberculin 10M през 20 дни. Ахм. И не питах умишлено какъв илач ми се даде за проклетите гъби, който пих около 3 седмици всеки ден по веднъж и най-сетне има видим резултат. И не се съмнявам, че трябва да чакам и да не пия нищо сега.
А бях при хомеопат, който на първото интервю ми зададе наистина 1001 въпроса, държа ме 2 часа, обаче после бе трудно откриваем. Пак във Варна.
Ей такива ми ти работи.
Убедих се в едно-че лекуването с хомеопатия е двустранен процес. Активното участие на пациента е задължително и е половината свършена работа. Прочетете, помислете и ще го разберете.

А, да и последно. Аквасорса. Аз също бях посъветвана да вземам от тях, децата ми и те. Даже много ги харесваха тия зелените неща. След известно време обаче, не забелязвах особено да са ефективни, въпреки че много хора от форума ги хвалят. Ами спрях ги (включително и по финансови причини). Никой не ме е карал насила да ги вземам, нито пък ме е сплашвал,ч е хомеопатичното лечение няма да е ефективно без тях. Та така, въпрос на собствен избор и много умствена дейност.  Peace

# 106
  • Мнения: 3 506
Ей, още един човек да е срещал мат'риали за повторението на лекарствата през определен период от време. Напълно съм съгласна с това за четенето. Наскоро за пореден път се изненадах - уж, съм наясно с всичко, което не трябва да се прави, но не - оказа се, че дори обикновеният цинков крем за подсичане бил вреден. Вчера пък с не по-малка изненада установих, че конюктивитът бил положителен симптом. Винаги има какво още да се научи...

Иначе... Аз лично съм притеснителна и не мога да общувам с някой, който е трудно откриваем. Просто на два пъти ако не вдигне, ще се гипсирам и трети път няма и да звънна - ще реша, че вероятно не му е удобно да говори. Демек за да участвам в двустранния процес, ми е нужно човекът насреща да е достатъчно лесно откриваем и приятен за разговор.

Също така не мога да приема, че някой ще ми снеме случая за 10 минути, особено ако не виждам резултати... Че то размяната на поздрави е 4-5 минути... Колкото и да е добър, не мисля, че ще му е излишно да отдели повече време, не винаги нещата са такива, каквито изглеждат, особено когато се работи с деца. Синът ми например в първите 10 минути на ново (или почто ново) място е кротък като ангелче. Малко след това е неузнаваем - човек ще се зачуди дали е същото дете.

И още - напълно е възможно грешката да е в моя телевизор, но за една година ходене някой трябва да се усъмни, че правя грешка, да потърси начин да намери тази грешка - допълнителни въпроси, пояснения и т.н. Аз ако можех сама да я открия, щях да я открия за една година. А и в крайна сметка не всички пациенти имат възможност / желание / време да се ровят и четат.

По повод на форумските писания - Доня, ще извиняваш, но в този форум в последните години съм получава не един ценен съвет по повод гледането и лечението на децата и то именно в постинги или ЛС на потребители, не в преводни материали. Не е лошо човек да пита, да се съмнява и да търси мнения тук - с достатъчно лекарски грешки съм се сблъсквала, и определено мисля, че е хубаво човек да проверява по няколко пъти това, на което се подлага. Поне докато се довери на отсрещния специалист, ако не и след това. Разбира се, важно е да може да отсее плявата.

Иначе... За пореден път се убеждавам колко е субективно всичко... Затова важното е да попаднеш на специалисти, с които да си спокоен, пък какво мислят другите за тях... Не е лошо да се чуе, ноооо... всеки си има критерии и, още по-съществено - различните специалисти постигат различни резултати с различните хора.

# 107
  • Мнения: 2 242
Не се ли замисляте, че на него може да му е ясно, още докато ви види (жестове, мимика, усмивка, миризма и прочие) какво ви е лекарството, без да ви задава 1 млн въпроси?
....
А да сте се замисляли, че повечето тук не спорят дали той прави правилна диагностика с един поглед. А защо след едногодишни посещения по няколко пъти в месеца (меко казано) няма НИКАКЪВ резултат? Защо се "тестват" лекарства и ако няма положителен ефект се връщат на старото? Защо въпросния човек умишлено закъснява за часовете, които е определил (обажда се на сестрата за да провери дали има много хора "понеже за двама-трима няма смисъл да бърза") #Crazy #Crazy #Crazy след което закъснява с повече от час!
Така че аз лично не съм съгласен да си давам парите при тези условия. Колкото и добър специалист да е. А не казвам, че не е най-добрия. Просто отказвам да се отнасят с мен и детето ми по този начин! Peace Особено когато не виждам положителен резултат от лечението толкова дълго време. За мен една година е доста дълъг период...

# 108
  • Мнения: 1 866
А да сте се замисляли, че повечето тук не спорят дали той прави правилна диагностика с един поглед. А защо след едногодишни посещения по няколко пъти в месеца (меко казано) няма НИКАКЪВ резултат? Защо се "тестват" лекарства и ако няма положителен ефект се връщат на старото? Защо въпросния човек умишлено закъснява за часовете, които е определил (обажда се на сестрата за да провери дали има много хора "понеже за двама-трима няма смисъл да бърза") #Crazy #Crazy #Crazy след което закъснява с повече от час!
Защото го кара през просото. И аз една година търпях същото и на мен ми се изчерпа търпението. Преди около 2 седмици си казах, че толкова стига. Реших, че нямам намерение да ходя там само, за да поддържам имижда му.

# 109
  • Мнения: 8 769
Виж, Friend, очевидно организацията на въпросният лекар, когото коментирате куца-поне от това, което сте писали с lala. Не мога да оправдая подобно поведение и отношение, съгласна съм с вас.
Но пък като е така, аз не бих си губила цяла година, още повече, че смятате, че няма ефект от лечението му (имах други впечатления, ама нейсе).
Обаче основната мисъл на темата като че беше не толкова за отношението и организацията на работа (защото това не прави никой хомеопат класически или не), а за начина на лекуване и предписване на лекарства. И по тази тема не се съгласявам с много от нешата, изписани тук, без да имам цел да защитавам въпросният лекар, или който и да е друг негов колега. Прозират ми едни други неща, но за тях ще пиша по-късно, защото сега имам наистина спешна работа.
lala, наистина, ако този лекар, от когото ти беше много доволна (поне според последното лс от теб) я е покарал през просото откъм отношение към пациенти и организация....много лошо. Не мога обаче да коментирам доколко това влияе на лечението при него.

# 110
  • Мнения: 1 866
lala, наистина, ако този лекар, от когото ти беше много доволна (поне според последното лс от теб) я е покарал през просото откъм отношение към пациенти и организация....много лошо. Не мога обаче да коментирам доколко това влияе на лечението при него.
"Много доволна" е силно казано. Ако си спомняш, аз още тогава споделих, че съм чела и чувала разни критики за този хомеопат. И си спомням отлично какво пък ти ми сподели за предишен хомеопат при който беше ходила и какви проблеми си имала с него. А аз вместо да се замисля над думите ти, махнах с ръка и ти се похвалих, че аз всъщност чудесно се адаптирах към новия си хомеопат, въпреки някои негови недостатъци. Е, много съм се била надценила. Сега като се чета, само се усмихвам на глупавата си самоувереност. От въпросния хомеопат бях доволна в началото, защото успя да овладее един проблем, който беше основен за мен. За съжаление за кратко. Проблемът се върна. И когато се опитвах да му обясня, че това ме тревожи, бивах скастряна. А колко по-лесно щеше да бъде просто да го обсъдим, да отдели малко повече от 10 минути и да поразсъждава над случая вместо да се опитва едва ли не да ме убеди, че проблем нямало. Даже и да не беше успял да помогне, поне у мен нямаше да остави впечатлението за несвършена работа. И така, докато месеци след това стана това :
"14.Другата заместничка един ден отделя 40 минути, за да зададе някои въпроси за едното ви дете, защото ясно й давате да се разбере, че напредък няма. Тогава тя назначава ново лекарство, което много добре повлиява и 3 месеца детето ви не боледува. За нещастие, с идването на есента, проблемите започват отново да се акумулират и децата ви отново започват да боледуват почти непрекъснато докато накрая физическото и емоционалното им състояние се влошава толкова много, че сте принудени да търсите спешно помощ от друг лекар (вече всъщност ви е все тая хомеопат ли ще е или не). "
И естествено, че лечението се влияе от отношението и организацията. То напоследък даже и отношение нямаше, защото хомеопатът липсваше. И като липсва и заместничката от точка 14, тогава оставаме на една женица, която просто не става. Съжалявам, ако прозвучи грубо, но жената си запълва свободното време като си играе на хомеопатия, а на мен това не ми върши никаква работа.

Вярно е, че темата тръгна около методът на лечение. Исках да споделя съвкупността от всички неща, които водят до провал в дадено лечение. И предписанията са може би едно от тях. Все още имам съмнения относно тези предписания. Аз не успях да намеря обяснение за тях. Такива съм виждала само в боаронските книжки. Абсолютно разбирам, че има изключения при които се допуска повтарянето на лекарството, но аз продължавам да твърдя, че хомеопатите при които съм се лекувала никога не са предписвали еднократен прием. Какво стана с принципа за минималната доза? Защо става така, че някои хомеопати лекуват с еднократна доза и само от време на време с повтаряне, а други НИКОГА не лекуват с еднократна доза. Ами човърка ме, как няма да ме човърка...Най-малкото от любопитство.

И Д. Туфиня, наистина, как искаш да нарека хомеопатът описан в 15-те точки? Ок, не е "класически", класически е. Обаче как да го разгранича от класическия хомеопат, който наистина лекува. Защото този създава определено впечатлението, че главната му цел не е лечението, а някаква друга. Само той си знае.

# 111
  • Мнения: 1 866
И моля ви се, не психясвайте сега от тази тема. Това, че Лала си е сменила хомеопата, не означава, че всички трябва да се юрнат да го сменят. И за да не се повтарям непрекъснато на лични, искам още веднъж да повторя, че въпросният хомеопат накрая ме отказа от него главно защото не можех да разчитам на него. Не може случаят да бъде проследяван от 3-ма различни лекари. Съвсем нормално е накрая да стане каша. Честно казано предпочитам въобще да не отида на хомеопат, отколкото да ме разкарват непрекъснато и да се правят проби на лекарства, а аз да се надявам, че някой най-накрая ще улучи.

А за предния си хомеопат съм казала достатъчно ясно, че от него нямам конкретно оплакване. Пак повтарям, той се отнесе с нас човешки, имам много добри чувства към него. Винаги беше на разположение, даже ми е правил забележка защо не съм се обадила дори и през нощта, когато детето ми е било зле. Моята грешка в случая беше, че не седнах да поговоря с него за тревогите си, а хукнах да търся други варианти. Както виждате след него не съм пускала теми. Няма за какво. Не е задължително един хомеопат да успее с всеки един случай. Някои са обяснили в темата, че процесът трябва да е двустранен, а аз навремето бях още неопитна с този тип лечение и освен това аз все пак съм една разтревожена майка. Паникьосах се, помислих, че греша с това лечение и реших да пробвам известно време с традиционната медицина. Обаче много бързо се уверих, че тя е напълно безпомощна и като видях абсурдите с които се сблъсках се обърнах към друг хомеопат.

Многократните приеми бяха нещо, което чак наскоро взе да ме тормози, главно заради разкази на други пациенти на други хомеопати, както и като взех да разглеждам един ден колко хомеопатия имам  вкъщи и какви количества купувам всяка седмица. А сега вече и откакто съм при друг хомеопат, който ме шашна също с малките количества хомеопатия, които изписва. И има резултат. Чудя се като мога да мина с една гранулка, защо да взимам 100 ?

Извинете ме за многословието, все имам чувството, че не казвам нещата така както трябва.

# 112
  • Мнения: 12
Аз също съм от Варна и мисля, че знам точно за какво говориш. На моя близка приятелка й се наложи да ползва консултациите на този лекар. Детето й беше на 4 месеца, когато започна да кашля упорито и да диша трудно. Докторът я разиграва 3 седмици с неясни лечения, а по време на отсъствието му лекарсвата се сменяха от колегите му след като се виждаше, че състоянието на детето прогресивно се влошава. По мое настояване тя все пак заведе детето си при личния му лекар и какво .... веднага ги приеха в болница, от където излязоха с диагноза АСТМА. Тя няма да може да си  прости никога неадекватното си поведение. И мили майчета, моля ви ,бъдете по-отговорни към децата си. Когато е видно, че лечението не действа , това означава само едно нещо "ТО НЕ ДЕЙСТВА И ТРЯБВА ДА СМЕНИ И ЛЕКАРЯ И ЛЕКАРСТВАТА". Извинявам се, че вероятно звуча поучително за зрели хора като вас, но съм страшно ядосана на тези безотговорни "доктори", който злоупотребяват със здравето на децата ни, времето ни и финансите ни. Бъдете здрави!

# 113
  • Мнения: 56
Здравей  Mnemosina , аз също съм от Варна и искам само са те попитам дали си запозната със Хомеопатията ?
Аз също отскоро лекувам себе си и децата си с Хомеопатия и знаеш ли кое най мн ми допада ?  давам си  парите за преглед , а не за лекарства !!!
Винаги ми е било мн неприятно като отида във аптеката да оставя средно 50 лв, защото винаги ми се изписват мн силни и скъпи Антибиотици и лекарства / за децата става на въпрос/- Резултата до сега е че дъщеря ми за краткия си 7 год живот е изпила със литри Антибиотик , това го говоря съвсем сериозно , и все по болнава ставаше . Даже сега мн се радвам като дам парите си за това че някой ме е консултирал правилно , вместо да ида и да ги оставя в аптеката .

Също така и за приемането на твоята приятелка в болница , не коментирам хомеопата защото не зн за кого става на въпрос ,но заведох моя приятелка при нашата лекарка заради сина й който имаше странни обриви и вдигаше безпричинно температура и на което традиционната медицина  казва че не става ясно какв му има , след 5 дневен прием на конституционалното му лекарство , той вдигна висока Т, три дни поред , при което нашата лекарка е казала че това е от зъбите и ще отмине , но моята приятелка реши да се консултира със Д-р  Мутафова от Терапията / ако не греша името / и тя казала детето е мн зле със херпесна ангина и възпаление на едното ухо - мн е зле , естествено Антибиотик и още 100 лекрства , при което детето се оправи - но знаеш ли за колко време за 5 дни и после пак вдигна Т , при което докторката от терапията й казала че тава е от зъбите най вероятно  Rolling Eyes

Резултатаът е че на малкият му изникнаха 4-5 зъба на веднъж , но моята приятелка няма да пробва най вероятно повече Хомеопатия защото не можгела да гледа как детето страда със Т .

Знаете ли предпочитам да боледуват децата ми с Т , от колкото да боледуват всеки месец защото болеста е била подтисната . Това е което исках да да ви кажа

# 114
  • Мнения: 12
Здравей valary irons Simple Smile  За основите постановки на хомеопатията съм чела. Не съм я практикувала защото не ми се е налагало, слава Богу до сега не сме боледували сериозно , освен нормалните колики, подсичания, никнене на зъби .... . Но споделих това, надявам се не съм те раздразнила, защото така е поставена темата. Не е етично да споменавам името на доктора, но повечето от писалите знаят за кого става дума. Просто дадох един пример за това как добра идея се прилага зле , но по-лошото е че става въпрос за здравето на бебе. Това естествено важи и за традиционната медицина. И най-добрия антибиотик неправилно назначен вероятно не би действал правилно. Но аз съм рационален човек със светско образование и кантианско мислене, та ако видя , че нещо не става и нямам време да търся недостатъка му просто го сменям. Това е. Желая ти крепко здраве Simple Smile

# 115
  • Мнения: 56
  Mnemosina в никакъв случай не си ме раздразнила , но явно не си се и сблъсквала със реалността във нашето " здравеопазване " . Питах те дали си запозната защото е в рамките на нормалното състоянието на детето да се влоши за кратко при хомеопатията .
Със по горе писаното от мен исках само да  разкажа подобен на твоята приятелка случай , и да поясня че детето едва ли е било за болница /аз не бих вкарала моите деца в болница без да се налага операция и не заради друго , а защото доста често стават вътреболнични инфекции/.
И аз ви желая крепко здраве , и всичко добро , не искам да оставаш с погрешно впечатление , но това са недостатъците  не живия контакт !

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 14:16 от valary irons

# 116
  • Мнения: 164
Само мога да кажа че съм съгласна с valary irons. Явно човек като вземе и народи две или повече деца взема и да се оглежда за друго лечение. Просто му писва от стандартното- вижда че то просто не лекува. Simple Smile

# 117
  • Мнения: 8 769
Темата не е за и против хомеопатията! Нито е за и против определен лекар! Прочетете внимателно началото, моля!
Mnemosina, съжалявам, че детето на приятелката ти е било в болница, но тъй като това не е твой случай и твой личен опит, не мисля, че е редно да се дава като какъвто и да е пример, добър или лош!
Аз също влязох в болница със сина ми, когато го лекувах за пръв път с хомеопатия. Вероятно поради същите причини, като приятелката ти-не знаех за какво става дума, не знаех какво да очаквам, нямах информация.
Като грешка на лекаря отчитам това, че не беше до мен (в преносния смисъл на думата, не да ми диндирка детето), не ме успокояваше, не ме подкрепяше, не ми обясняваше процеса. Това не го прави "некласически" хомеопат.
Да, за съжаление има и такива лекари, независимо дали са хомеопати или не, независимо дали са класифицирани в графа "класически" или не.

# 118
  • Мнения: 56
Само мога да кажа че съм съгласна с valary irons. Явно човек като вземе и народи две или повече деца взема и да се оглежда за друго лечение. Просто му писва от стандартното- вижда че то просто не лекува. Simple Smile
PeaceДа , благодаря , мн точно казано с мн по малко от мен думи !

# 119
  • Мнения: 769
Първият ми опит за лечение с хомеопатия завърши катастрофално.Става въпрос за един от посочените тук хомеопати.Преди три месеца започнах лечение.В началото се получиха някои подобрения, което доста ме обнадежди .Преди месец започнаха да ми излизат малки пъпчици,а от десет дни плаки с мехури които обзеха цялото ми тяло/около 70%/.Обяснението за лечебна криза не ме задоволи и реших да потърся обяснение за това какво се случва с мен.На което получих следните отговори:
     ''1..Аз не съм те викала,ти сама дойде тука.
      2. Едно акне две години лекувам ,а ти искаш да ти кажа кога ще имаш резултат.
      3.Аз хремата на едно дете не знам за колко време минава,а ти ме питаш за.....
      4.Не съм виновна,че системите са ти нарушени и че живота ти е такъв.''
       Няма да продължавам защото постингът ми ще стане много дълъг.Въпроса ми е към мен самата и към пишещите тук.Считате ли за редно да Ви се дават такива обяснения.Считате ли ,че лекар който е положил Хипократова клетва  може да се отнася така с пациент.Другите въпроси няма да ги задавам защото се разбират от само себе си.

Общи условия

Активация на акаунт