Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 14 079
  • 169
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Омега не визирам теб  bouquet

Просто в тук и в друга тема нападките към тази лекарка станаха много.
Нормално е да има недоволни и доволни.

Не знам дали първоначалния и преглед е 60 лв., не знам на др лекари колко е, но все пак сме пазарна страна. Предлагат ти - отърва ти плащаш. не ти отърва намираш друг  Peace

# 151
  • Мнения: 2 761
Омега не визирам теб  bouquet
Просто в тук и в друга тема ...

Ясно,не следя изкъсо темата,но ре6их да вметна за цената.4естно казано не знам дали правя правилна преценка за цените-или не са нормални,или положението в Бг доста се е подобрило,след като хората могат да си позволят да пла6тат такива суми.Последното би ме зарадвало много.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 129
Предлагат ти - отърва ти плащаш. не ти отърва намираш друг  Peace
Mimito, точно за това питам. За да преценя дали ми отърва и дали бих могла да си го позволя все пак.
Иначе нищо  против докторката или цените й, напротив. Бих искала да пробвам да лекувам малките при нея, но ме и притеснява да не е всеки преглед 60 лева примерно, защото няма да мога да издържа финансово при честото боледуване на сина ми.

# 153
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Предлагат ти - отърва ти плащаш. не ти отърва намираш друг  Peace
Mimito, точно за това питам. За да преценя дали ми отърва и дали бих могла да си го позволя все пак.
Иначе нищо  против докторката или цените й, напротив. Бих искала да пробвам да лекувам малките при нея, но ме и притеснява да не е всеки преглед 60 лева примерно, защото няма да мога да издържа финансово при честото боледуване на сина ми.

Когато аз ходих за първи път цената на прегледа беше 40лв. След това се почна едно ходене през 3 дни на контролни посещения за които не съм плащала и стотинка. Сина ми беше в недобро общо състояние. Това през 3 дни ме се стори цяла вечност честно, но си заслужаваше Peace
После прегледите му бяха по 20лв. Ако обаче заведа и двамата ми взема или 20 или 30 лв. Отделно има абонамент, които ако не се лъжа е 60 лв за 3 месеца. Второто дете ползва май 50% отстъпка.
Цитирам ти цени по памет.

В много от случаите дори не ходим до кабинета - обяснявам какво е състоянието по телефона, понеже добре познава проблемите и дава насоки какво да правя. Когато се налага обаче ходим Peace

Най добре се обади на лекаря който си избрала по телефона и питай за всичко което те интересува!
Надявам се да намериш твоя лекар!

# 154
  • Варна
  • Мнения: 129
Благодаря ти!  bouquet

# 155
  • Мнения: 8 769
Gillda, доколкото аз зная, първичния преглед при въпросната лекарка е 50 лв, и то съвсем отскоро.
Най-добре е да се обадиш и да питаш, няма нищо срамно в това. Със сигурност няма да плащаш всеки път по толкова-следващите прегледи са по-малко, и освен това зависи също от състоянието на детето и т.н. Точния ценоразпис не мога да ти го кажа. Mimito ти е подсказала и за абонамента. Ако често боледува детенцето ти, ще ти излезе на сметка.
Omega, не зная какви цени са ти в спомените, но в БГ те определено растат, което не може да се каже за доходите на средното население-там темповете са в пъти по-малки.
Само за справка-преди три години, през Април, платихме 45 лв. за 10 минутен преглед (предшестван от 20 минутно чакне, въпреки записания предварително час) при кардиолог-най-добрият детски такъв във Варна (нямаше титли пред името му). Вероятно сме платили за това, че машината, с която преглежда е много скъпа? Извика ни на преглед след 6 месеца и така щял да ни следи....Ами не отидохме повече. За сравнение-хомеопата взима голямата сума еднократно!

И наистина, стига сме гледали в канчето на някой си. Предпочитам да дам на хомеопата 50 лв (които в нашите случаи никога не са за по-малко от 20 минути!), отколкото да ги дам за отрови, предписани ми от нормалния лекар....

# 156
  • Мнения: 2 761
Аха,ами аз съ6то за най-добрия кардиолог оба4е преди 4г. бях дала 20лв,при това професор.Не ми се наложи да ходя пове4е,пък и лекарства не ми изписа(заради един 6ум).

# 157
  • Мнения: 1 167
Запис.. #Crazy

# 158
  • Мнения: 2 614
Темата е доста стара, не знам дали и на Лала вече ще и е интересно да чете писаното по нея, но ще споделя.
Ние ходим при хомеопат (и аз и детето) вече повече от година. Честно казано съм много доволна. Тя е класически хомеопат, поне това, което съм прочела за 2 години на тема хомеопатия, и това, което прави тя, напълно покриват очакванията ми. Замерванията и назначаването на лекарствата определя с радиестезия (вече виждам как доста хора подскачат Wink, но за мен това не е проблем, даже го предпочитам пред останалите методи. Преценките и са повече от правилни. Досега само веднъж се е налагало да даваме лекарство през 3 дни, в продължение на месец, беше в ниска потенция и целта му беше "да напомня" на организма да работи в правилната посока! По повод конституционалните лекарства също имам теория, подкрепена с практиката на лечението ни, но не ми се спори затова няма да споменава....
Ако това въобще е достатъчно мерило за това колко добър е хомеопата. Тя за 2 години 2 пъти ходи в Индия, за доста повече от 1-2 месеца!
Координати само на ЛС Simple Smile Но пък е в Сф!  Peace

# 159
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Изчетох темата от началото до края! Сега мили съфорумки искам да ви питам нещо:
Представете си, че някой каже че от една храна (без да й споменава името), често използвана в кухнята ни се е влошило състоянието на семейството му! Но той не спира да се храни, както и семейството му, но намира заместител на тази храна (не споменава името й) от нея всички се чувстват много добре и няма здравословни проблеми вече в семейството си!
Така с този пример искам да оприлича темата "Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"!
След като не говорим тук за цяла България, а само и предимно за Варна, смятам че ако вие знаете за тази храна, която ви трови, а има много по-добър заместник, бихте искали да знаете кое ви вреди и кое ви е полезно! Тоест без имена товарите всички и ги обърквате още повече, а може да има и уплашени хора от цялата работа тук! Като мен #Crazy! Аз започнах от 2 седмици да лекувам дъщеря си при варненски хомеопат. Казва се Д-р Елия Костова! Няма защо да го крия и ако за в бъдеще съм или не съм удовлетворена от резултата в здравословното състояние ще кажа на всички, а не да съм мнима и да пускам ЛС, за да разбера аджеба това моята избраница ли е или не  newsm78
Доня Тифуня е много права, че това е двойнствен процес и ако не предадем нещо правилно или е маловажно според нас и не го споделим с хомеопата можем да объркаме всичко! Знам, от всичко изчетено до днес за 2 седмици, повярвайте ми не е малко, разбрах, че това универсално лекарство, което се приема само веднъж е Конституционното л-во, направено за самия човек според самия си него и неговите симптоми! И към Александър се обърнах, защото всичко което чета започва да ме плаши, дали няма да се озова в болницата с дъщеря ми на системи антибиотик!  Thinking Моята лекарка, след като беше така добра да ми изпрати лекарства до тук, Турция, без личен контакт, с много и дълги разговори по телефона, прекъсващи нейната почивка, ми е изпратила и такива в аптечка за спешна помощ! Значи има и други хомеопатични л-ва да се приемат, не само това конституционно, ако нямате такова, както е станало при авторката Лала! Дай Боже да не стигаме до тях! Но на последния ми разговор ме попита кога ще се видим да изберем конститруционното лекарство на дъщеря ви?


А сега мили майки и не майки, да не обидя някой, ми кажете това класически хомеопат ли или е "класически" хомеопат?
И вие искате ли да знаете ИМЕТО на храната която ви трови и тази която ви прави здрави или не искате?
Все още чакам ЛС от авторката на темата, не знам защо трябва да става по метода "от задната врата"  newsm78 Не сме ли тук всички да си помагаме и подкрепяме или само да си чешем пръстите - езиците?

С уважение към всички ви:
пациентка на Д-р Елия Костова

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 18:36 от drize

# 160
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Омега не визирам теб  bouquet
Просто в тук и в друга тема ...

Ясно,не следя изкъсо темата,но ре6их да вметна за цената.4естно казано не знам дали правя правилна преценка за цените-или не са нормални,или положението в Бг доста се е подобрило,след като хората могат да си позволят да пла6тат такива суми.Последното би ме зарадвало много.

 Нито едно от двете предположения.
 Първият преглед продължава около 2 часа, а не 15 мин. както при професора, но по-важното е , щом става въпрос за пари, че при едно точно предписано хомеопатично л-во пациента наистина оздравява и едно от следствията е, че в следващите години спестените пари за алопатични л-ва са стотици и хиляди лева.

# 161
  • Мнения: 468
Темата е доста стара, не знам дали и на Лала вече ще и е интересно да чете писаното по нея, но ще споделя.
Ние ходим при хомеопат (и аз и детето) вече повече от година. Честно казано съм много доволна. Тя е класически хомеопат, поне това, което съм прочела за 2 години на тема хомеопатия, и това, което прави тя, напълно покриват очакванията ми. Замерванията и назначаването на лекарствата определя с радиестезия (вече виждам как доста хора подскачат Wink, но за мен това не е проблем, даже го предпочитам пред останалите методи. Преценките и са повече от правилни. Досега само веднъж се е налагало да даваме лекарство през 3 дни, в продължение на месец, беше в ниска потенция и целта му беше "да напомня" на организма да работи в правилната посока! По повод конституционалните лекарства също имам теория, подкрепена с практиката на лечението ни, но не ми се спори затова няма да споменава....
Ако това въобще е достатъчно мерило за това колко добър е хомеопата. Тя за 2 години 2 пъти ходи в Индия, за доста повече от 1-2 месеца!
Координати само на ЛС Simple Smile Но пък е в Сф!  Peace

Едва ли с радиестезия замерва едно по едно всичките 4000 и повече лекарства с които разполага в момента хомеопатията.
Вероятно на база някакви познания свежда избора си до 3-4 лекарства и после маха с махалото...както и да е - щом има ефект.

# 162
  • Мнения: 494
drize, заставам изцяло на твоята позиция. Напълно си права, че трябва да се говори с конкретни имена или... да не се говори въобще!
Пожелавам добро здраве на теб и близките ти.

# 163
  • Мнения: 1 866
На всички заинтересовани конкретно от името на хомеопата съм отговорила на лични. Не мога да преброя хората, които ми писаха, но бяха десетки - както пациенти, така и колеги на въпросния специалист. Мисля, че името няма кой знае какво значение, защото ако не беше той, можеше да бъде кой ли не друг. Затова и подробно описах лечението, за да може всеки да си направи сметката и да прецени дали може да има доверие на хомеопати с подобни методи и отношение към пациентите си. Иначе просто щях да пусна тема, в която да метна едно име и да кажа, че не струва. А вие знаете какво става с теми, в които се цитират имена - заключват се много бързо. Сигурна съм, че ако бях написала на първа страница името му, тази тема никога нямаше да стигне 9-та страница и толкова много хора да споделят полезни за всички неща. Така че не ми се сърдете. Така съм преценила, а вие сте свободни да вземете или не каквото искате от тази тема. Както и да ми пишете за повече информация. Въпреки че напоследък почти не чета във форума, се старая да отговарям поне на съобщенията свързани с тази тема. Извинявам се, ако понякога се бавя. Иначе пред кабинета на въпросния хомеопат вече често виждам, че е абсолютно празно. Което не му пречи да дава часове за след 2 месеца. И първичният преглед да е пак 15 минути. Не му пречи също и да продължава да ми изпраща редовно съобщения по телефона, за да ме информира за новостите около Аквасорс. Явно това че вече почти година не съм му пациентка с хомеопатията изобщо не му прави впечатление. Важно е бизнесът с дистрибуцията на хранителни добавки да върви. Честно казано за мен това е затворена страница. Мислех, че и тази тема е потънала вече в архивите и само защото я видях отново вдигната, реших пак да пиша.
Бъдете здрави!

# 164
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Темата за Кремена Хаджиева си я има още! А така поставени въпросите ти в първия пост и без друго щяха да предизвикат такава аудитория и такива полезни неща да се кажат! Защото тази тема е какво не трябва да прави един истински класически хомеопат? Така, че да стигне до девета тема не е защото има или няма име! А така или наче си предизвикала интереса както ти самата казваш на десетки хора! Защо просто да не го кажем на глас може и той да чете и да си вземе някоя поука, а и такива като мен, нови и боси в хомеопатията няма да им се свива стомаха, лелеле да не би да е моя хомеопат! По-добре на хората в очите, а не зад гърба им да се казва истината за самите тях!
Благодаря ти, че не ме накара да чакам прекалено дълго, че от тревога да не вземех да сменят хубавия си хомеопат! Нали знаеш "страх лозе пази"!   bouquet

За всички, които ще изровите тази тема като мен и ще я четете поне 2 часа, за да разберете дали това не е вашия хомеопат, ще кажа четете на 2 страница по-внимателно! 
На всички пожелавам здраве и само добри новини от хомеопатията и класическите хомеопати!   bouquet  Hug  Praynig  Hug   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт