КГБ = КЛУБ на ГОТИНИТЕ БАБИ - 1

  • 31 757
  • 528
  •   1
Отговори
# 60
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не съм баба, но искам да стана и не само това да си видя вси4ки внуци! това ми е ме4тата, да имам живот и здраве да си ги погледам и да им се порадвам! за снахата и зетьовците, дано ми се паднат разбрани хора, аз съм либерална мама, дано и като тъща и свеки да намеря същото и у новодошлите в семейството!на моята възраст има баби , така,4е не се знае кога!

# 61
  • Мнения: 1 925
Браво за темата    bouquet И аз не съм баба ( ще стана след доста време ) , но пък в нашата темичка на априлчетата има една баба Diddia , която много обичаме и тя като вас е много оправна - ще и кажа за темата  Peace
А иначе какво да кажа за бабите - много обичам бабите и дядовците си. Едничка баба ми остана, на 85г. е и въпреки това е пръв помощник за малката, защото пък майка ми о свеки живеят в чужбина, баща ми работи и за сега тя ни е спасението - да е жива и здрава още 85 години  Praynig Да не говорим, че тя си ме е отгледала до първи клас, пък много след това. Баба ми казва - " Обичам сина си, повече обичам двамата си внуци, а как се обича пра-внуче - не може да се обесни  Heart Eyes " Дай Боже да дочака още няколко и от брат ми. Praynig
Пожелавам на темата бързо да се разрастне и да се събере голяма група баби
  bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 5 074
Ейййй, много съм работна. И в неделя ден за избори пак бачкам. И се чудя що не ми стигат парите, ама това е друга тема.  Затова чак сега се включвам. Току що взех отношение в една тема за свекървите. Стана ми чудно, защо преди всичко търсим вина в другите, а след това може би в себе си. Може би не съм права. Вие какво ще кажете? newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 1 529
Хората казват "каквато майката такава и дъщерята".Май си е традиция лошото отношение към свекървите.На момичета се внушава и слушат за злите" свекита". Мисля си, че ако детето наблюдава яважение на снаха към свекърва и обратното на свекърва към снаха няма да има негативни очаквания.

# 64
Здравейте,мили баби .И аз съм баба-имам 3 внучета,едно момченце и две девойчета.И тъща и свекърва съм .Прав е,който казва,че внуци се обичат повече от собствените деца-когато гледахме нашите деца,ни се живееше,скиташе ни се,веселеше ни се(не,че сега не го правим,но радостта от внуците оставя всички останали неща на заден план),а децата някак не се вписваха винаги в желаната програма.Ще се радвам да се запозная и с други форумски баби.Дъщеря ми също е във форума-тя е  Selena6,a аз съм ...виждате коя.Не пиша много във форума,защото се чувствам виновна,че съм свекърва,а тук ги недолюбват Laughing.Шегувамсе,разбира се.Просто като прочета в дадена тема,че някоя мацка има като моето мнение,мисля,че е излишен и моя коментар.Ще се радвам да обменяме опит и емоции!

# 65
  • София
  • Мнения: 15 468
Хората казват "каквато майката такава и дъщерята".Май си е традиция лошото отношение към свекървите.На момичета се внушава и слушат за злите" свекита". Мисля си, че ако детето наблюдава яважение на снаха към свекърва и обратното на свекърва към снаха няма да има негативни очаквания.
Аз със свекърва ми не съм имала проблеми, просто за нея не съществувах и ми беше много добре.Моята дъщеря за момента се разбира със "свекърва" си и "зълва" си, те са изцяло на нейна страна, защото си познават стоката.

# 66
  • Мнения: 7 391
                            Как съм могла да пропусна  Embarassed тази темичка.Май ми е харесало при мамите  Mr. Green Аз съм баба на четири внучета - две момиченца : Мария на 4 г 11 м и Неда - вчера стана на 1 год. и на две момченца:Ран на 2 г 7 м и Любомир на 7 м.
                            Не съм свекарва , а ТЪЩА и то два пъти.Май съм по-добре така.
Хората казват "каквато майката такава и дъщерята".Май си е традиция лошото отношение към свекървите.На момичета се внушава и слушат за злите" свекита". Мисля си, че ако детето наблюдава яважение на снаха към свекърва и обратното на свекърва към снаха няма да има негативни очаквания.
Хайде,глупости!/Не се сърди,че така възкликвам/ Писнало ми е от "добри" свекърви.Все казват "снаха дъщеря не става" аз да не мислите,че съм казала подобно нещо на зетьовете или майка ми на мъжа ми. Sick Гълташ жабите ,като майка на дъщеря, защото веднага чуваш " жена ти те командва" или още по-лошото "тъщата учи жена ти".Някой да ми даде сведение има ли свекърва ,която не се бърка в живота на сина си???Че аз не познавам такава. Laughing Ту е много млад да се жени ,ту му е рано за дете и ощеееееееееее 1001 неща все от тоя род.
               Така,че СВЕКЪРВИ ако искате да ви уважават сами "си постелете за да легнете на удобничко"  Twisted Evil То вярно,че за вашите синове подходяща снаха едва ли има в света,но поне да е поносима  Mr. Green Никой НЯМА негативни очаквания ,ама му ги тръсват от "ясно" небе.
               Нищо лошо към свекървите , но все за нещо мърморят.Е, не винаги някой ги чува и им обръща внимание ,но така за авторитет. Laughing Peace

# 67
  • Мнения: 7 391
[. За свекърва още чакам да разбера дали ставам.Ама сигурно ще съм лоша, защото кандидат снахата като изтърси веднъж "облякана", веднага я попитах от кой край е. Embarassed
Ха,Ха  Joy Joy Joy нали не ти се е изтърсила "съблЯкана" тогава едва ли си щяла да се сетиш да питаш от кой град е  Mr. Green
              Баби - свекита , не се обиждайте на снахите и вие сте снахи ,и вие си имате свекита./ спомняте си фаловете на вашите свекита  Mr. Green не ги повтаряйте  Twisted Evil/ Ама гледайте сега "за кандидат - снахата и града" КОЯ тъща се е осмелила да "атакува" по такъв начин зетя ? "Съблякан","облякън" надяваш се,че обича дъщеря ти и ще бъдат щастливи. Вчера гледах "Бащата на булката" / за кой ли път  Laughing/ и се питам ЗАЩО няма "Бащата на младоженеца "  Mr. Green Хайде,на ход сте вие за предположения  Twisted Evil

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 15:45 от Didia

# 68
  • София
  • Мнения: 5 074
Съблякан, облякани и разни други диалекти. На кой му пука вече. Та цяла София говори вече така. Ще кажеш, че това е официалния език в България. Само си спомнете колко жители имаше София, като беше задължително жителството? И колко са сега, от къде дойдоха а? А и щом децата се харесват, защо ние трябва да се намесваме, заради толкова малък проблеем, който засяга само нас разбира се. #Crazy

# 69
  • Мнения: 7 391
Съблякан, облякани и разни други диалекти. На кой му пука вече. Та цяла София говори вече така. Ще кажеш, че това е официалния език в България. Само си спомнете колко жители имаше София, като беше задължително жителството? И колко са сега, от къде дойдоха а? А и щом децата се харесват, защо ние трябва да се намесваме, заради толкова малък проблеем, който засяга само нас разбира се. #Crazy
  Това е в стила на "баба хулиганка" ,но не и на свеки.  Mr. Green  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 5 074
Ами свеки да се опита да стане като баба хулиганка. Да отхвърли мрачните мисли - къде на бъзик, къде наистина ще покаже на снаата кое как е и готово. bowuu

# 71
  • Мнения: 804
...Така,че СВЕКЪРВИ ако искате да ви уважават сами "си постелете за да легнете на удобничко"  Twisted Evil То вярно,че за вашите синове подходяща снаха едва ли има в света,но поне да е поносима  Mr. Green Никой НЯМА негативни очаквания ,ама му ги тръсват от "ясно" небе.
 
Абсолютно съм съгласна с това. Имам и зет и снаха и съм "си постлала".
Не се бъркам в нищо и не поемам никакви самоицианитиви. Съвети давам само когато ме питат.
При дъщеря си ходя само с покана и се обаждам по телефона единствено през деня. Вечер и рано сутрин не досаждам с питания за любимото внуче.
При снахата нещата са по-различни дотолкова, че за сега децата са при нас и сме непрекъснато заедно, но отношенията ни са чудесни. Колкото и невероятно да ви звучи, аз смятам, че синът ми е големия късметлия. Момичето е направо перфектно. Умна, интелигентна, добре възпитана, с прекрасно чувство за хумор, тактична, открита... Е да си призная, не знам дали ако беше някоя друга щях да съм такава. Аз от самото начало си я харесвам и много ми се искаше връзката им да потръгне. Когато заживяха заедно бях много щастлива, а откакто разбрах, че ще имат бебе, съм на седмото небе.

# 72
  • София
  • Мнения: 15 468
Както иска да говори бъдещата снаха, нямам претенции,просто съм скорпион. Нали сина ще живее с нея, още повече,че са в чужбина.Аз само искам внучета, да им се порадвам докато мога. Лошото е,че жената с която сина е в момента си има един голям син и не иска повече деца, а сина е лудо влюбен в нея и му се иска вече да си има деца и то с нея.На 30 г. е вече.Досега никога не съм му казала нищо против нито едно момиче с което е бил.Той си ги избира,той си ги обича, но досега 3 пъти, все такъв му е късмета, имат си отраснали деца и не искат да раждат повече.  Confused

# 73
  • Мнения: 7 391
                  Тайна, не се коси и внуци ще имаш. Не е престарял на 30 . Laughing

# 74
  • Мнения: 34
Аз дъщеря нямам и бих приела снаха си като такава. Старая се да бъда добра свекърва - не се натрапвам, не давам мнение, когато не ми го искат, помагам, когато ми поискат помощ, но въпреки всичко, мама си е по-добра от мен... Това при всеки повод се изтъква и много ме огорчава. Знам, че майката си е майка, но нали и  аз съм майка на мъжа, който обича... Cry

Общи условия

Активация на акаунт