КГБ = КЛУБ на ГОТИНИТЕ БАБИ - 1

  • 31 885
  • 528
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 074
А ма дей ги другите, или ще си пишем двечките?

# 91
  • София
  • Мнения: 1 529
Днес компа е зает от сина.Хвърлям по едно око.До сега парих чушки за любимата ни парена туршия.Общо взето тази година нещо слабо действам със зимнината.Преди години правех много и различни неща,но вече има и толкова готови неща,че не си струва труда и времето.Стига  съм писала,че вярно много бабешка ще стане темата.  bouquet

# 92
  • Мнения: 7 480
                  Привет! Няма да се даваме  Peace Аз пък се борих с "овните" и "скорпионите" в къщи. Laughing Все един буден има.Не ми остана време да хвърля по едно око навсякъде.Сега съм ги пробутала на дядото  Mr. Green и се пробвам да ви поздравя поне.
                  Ей,завиждам ви  мен в момента ми се катерят по гърба с желание да се докопат до компа.Чакаме мамите за да си отдъхнем от маратона.За туршии няма време и да се помисли.Не,че много обичам да ги правя.Но плета една жилетка на малката ми щерка и ми се иска да поседна да релаксирам,а то до сега учих Недудя да приспива бебето  Laughing То не бе нани,нани ,не бе чудо.
                   Предавам се ще ми вземат компа , а има втори в другия ъгъл на стаята.  bouquet

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Zdraveite!Baba sam i to na dve prekrasni slan4evi deca.E-e-e vnucite sa drugo ne6to,no i nie sme ve4e drugi.Kompaniata na babite 6te se uveli4i,4e moje da stanem pove4e ot mamite-e-e. #2gunfire Rolling Eyes
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes hahaha hahaha
Това го е писала майка ми, с моя ник Mr. Green. как я излових  hahaha hahaha(бабо Ели, разкрита си  Laughing)
Активирал й се е моя ник директно на компютъра им в Добрич, от където пиша като сме им на гости!

За миг се притесних, че съм станала баба без да разбера  hahaha

Сега ще я подбера майка ми да се регистрира и да не пише от мое име  Crossing Arms
Да сте ни живи и здрави бабите   bouquet, че без вас-зоооооооор!

# 94
  • Мнения: 814
[Да сте ни живи и здрави бабите   bouquet, че без вас-зоооооооор!


Gena, благодаря за пожеланието и за признанието! Да сте ни живи и здрави и вие и все така да ни се доверявате да ви помагаме!


Аз се върнах току - що от рожден ден, беше мноооого приятно. През деня не намерих време да надзърна във форума от работа, но сега ще си наваксам пропуснатото Wink!
 Иначе - на мен дъщеря ми ми изпрати темата вчера по  icq - то, тя знае, че отдавна ми се иска да има теми и за майки на порастнали вече деца, самите те станали родители. А път няма форум на бабите, но от друга страна винаги ще бъдем майки на своите деца, баби сме само за внучетата си !
Лека и спокойна нощ, а утре ще побутнем темата напред с включването и на други баби, вярвам, че не сме само 10-11 в този форум Peace!


# 95
  • София
  • Мнения: 5 074
Zdraveite!Baba sam i to na dve prekrasni slan4evi deca.E-e-e vnucite sa drugo ne6to,no i nie sme ve4e drugi.Kompaniata na babite 6te se uveli4i,4e moje da stanem pove4e ot mamite-e-e. #2gunfire Rolling Eyes
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes hahaha hahaha
Това го е писала майка ми, с моя ник Mr. Green. как я излових  hahaha hahaha(бабо Ели, разкрита си  Laughing)
Активирал й се е моя ник директно на компютъра им в Добрич, от където пиша като сме им на гости!

За миг се притесних, че съм станала баба без да разбера  hahaha

Сега ще я подбера майка ми да се регистрира и да не пише от мое име  Crossing Arms
Да сте ни живи и здрави бабите   bouquet, че без вас-зоооооооор!
Що се притесняваш, някой ден и това ще стане, неизбежно е. Laughing

# 96
  • Мнения: 7 914
 Party
и аз ще спомена на нашето бабче за тази тема  Party

миналата година една баба беше писала в чужбинския подфорум... дали пише  и в тази тема? Thinking

# 97
  • Мнения: 814
звездичка, хайде да се включва и вашето бабче, като сме повече и оживлението ще е по-голямо .

# 98
  • Мнения: 7 480
                      Здравейте,бабчета !!! Хайде,дайте предложения за какво да си бъбрим.Като начало аз мога да предложа темата за хобито.С какво обичате най-много да се занимавате и какво не обичате  Laughing Започвам - обичам да се занимавам с внуците,да плета,да чета / не любовни романи  Sick и никога не съм ги обичала/ .Шия много добре.Сърфирам из форумите и откриваме с внучката /4г 11 м/ песни и игри подходящи за нейната възраст и не само такива  Laughing Обичам планината и разходките,сутрешното кафе с приятели ,то не ,че ми остава време за друго кафе  Mr. Green.Мразя да ми досаждат когато се занимавам с любимите ми неща ,ама само си го мисля,никой не му пука,че не обичаааааааам да ми пречат.Не обичам да срещам познати когато се шляя из магазините или така просто без цел,ама и тук не ми се отваря парашута все някой ще изскочи от някъде. Sad Не обичам да седя с часове до готварската печка ,освен когато правя сладкиши /всички обичаме/ За това съм оставила дядото на аламинути или сам да си готви супичките  Mr. Green
Обичам животните ,но ми писна да се занимавам АЗ с тях и пак на дядото двете кучета,зайчето и рибките . А днес като издам дежурството съм сама и аз трябва да се занимавам с тях.В момента съм с трима от внуците и вече чакаааааааам да си дойдат мамите и татите,че не мога дъх да си поема.То не бе рисуване,танци,пеене ,приспиване на един ,на друг ,разходки с четата - пълна програма отвсякъде.Накрая и шефката забравила ,че съм почивка   Mr. Green #Crazy/в частната си детска градина/ и ме вика спешно.Писъците около мен и припомниха къде съм и най-вече с кого  Mr. Green Само рече ,че срока е до 6-ти  Mr. Green
                       За сега това и лека вечер на всички. Peace

# 99
  • Мнения: 34
Didia, блазя ти, че си заедно с внуците. Аз моето го виждам по един път в месеца - не живеем заедно, дори не сме в един град. Идват ми на гости от време на време, а пък когато ми стане мъчно за малката душица, отивам аз на гости - разбира се, предварително питам може ли. Много  обичам да го гледам - разбираме се чудесно. Иначе, обичам да си шия гоблените, да плета, да си гледам цветята и разни други такива неща...
Ей, няма ли тука поне един дядо да се запише в бабешката тема? Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 5 074
А, бе какъв дядо. Тук такива няма, или се страхуват да си признаят, че са такива. Joy А може и наистина да няма. А аз цял ден не можах да се разпиша, защото / това не е оправдание/. Снощи имах  страхотен стомашен проблем  Mr. Green Чак даже се обезводних. Притесних се, че няма да мога да отида на работа, ама нали съм баба Здравка,справих се и отидох. След това се сещате. После майка ми направи сърдечна криза. Пълна мобилизация на младите семейства, защото мен ме няма, а мъжо се панира. И това е . Живот на педал. Ако не внуци, то деца, то баби. Ето, че и ние говорим за баби, които не сме ние. какво да правиш, живота е хубав. Аз си го харесвам такъв къкъвто е. bowuu

# 101
  • София
  • Мнения: 1 529
 GrinningНе само дядовците ,май и бабите не си признават ,че са такива. Колкото толкова. Малко,ама качествени.Малко завиждам на тези,които са на работа.За следващата една година мое хоби и занимание ще бъде внука Велизар на година и половина.Понякога в градинките ме питат-майка ле съм му и това ласкае самолюбието ми.През времето на следобедния му сън гледам да свърша домакинската работа,вчера си бъбрих с приятелка и т.н. При нас е весело.

# 102
  • София
  • Мнения: 5 074
GrinningНе само дядовците ,май и бабите не си признават ,че са такива. Колкото толкова. Малко,ама качествени.Малко завиждам на тези,които са на работа.За следващата една година мое хоби и занимание ще бъде внука Велизар на година и половина.Понякога в градинките ме питат-майка ле съм му и това ласкае самолюбието ми.През времето на следобедния му сън гледам да свърша домакинската работа,вчера си бъбрих с приятелка и т.н. При нас е весело.
Малко благородна завист в мен се надига. Искам и аз. Да си постоя с внучките вкъщи. Да се моткам около печката, да гледам телевизия. Преди много обичах да плета, да бродирам, да ушия някоя дрешка. Да, ама не. От 15 години нямам такива екстри, пък и скоро не се очертават. Grinning

# 103
  • Мнения: 7 480
Didia, блазя ти, че си заедно с внуците. Аз моето го виждам по един път в месеца - не живеем заедно, дори не сме в един град. Идват ми на гости от време на време, а пък когато ми стане мъчно за малката душица, отивам аз на гости - разбира се, предварително питам може ли. Много  обичам да го гледам - разбираме се чудесно. Иначе, обичам да си шия гоблените, да плета, да си гледам цветята и разни други такива неща...
Ей, няма ли тука поне един дядо да се запише в бабешката тема? Simple Smile
  Мила Моя , много ми завиждат за това,че съм при внуците.Даже колежките се смеят ,че ще ми дадат приз "Баба на годината"  Laughing За разлика от другите аз ги виждам по 24 часа в денонощието,живеем в един блок на различни етажи и даже нощем можеш да ме срещнеш по стълбите по нощница. Mr. Green Дядото бучи,но ако не отида мърмори какво ли е станало.Така,че не съм много за завиждане. Embarassed На работа вече ходя с удоволствие /не,че преди не е било така/ ама сега ми е направо кеф да погледам и внуците на другите. Laughing
                Цветята - пропуснала съм и аз ги обичам,но все някой пасе от някоя саксия,а вчера ми се похвалиха каква хубава снимка са направили на Неда как унищожава едно цвете.
GrinningНе само дядовците ,май и бабите не си признават ,че са такива. Колкото толкова. Малко,ама качествени.Малко завиждам на тези,които са на работа.За следващата една година мое хоби и занимание ще бъде внука Велизар на година и половина.Понякога в градинките ме питат-майка ле съм му и това ласкае самолюбието ми.През времето на следобедния му сън гледам да свърша домакинската работа,вчера си бъбрих с приятелка и т.н. При нас е весело.
 Цитат на Опитна"
 Преди много обичах да плета, да бродирам, да ушия някоя дрешка. Да, ама не. От 15 години нямам такива екстри, пък и скоро не се очертават. Grinning
Всичко това върша вечер.С една дума си стоя до 1-2 часа,а ако заспя по-рано в 3-4 ч съм скокнала или по-точно съм се ококорила и съм изгледала всички помии по телевизията,които хич не обичам,ама друго няма по това време.
                Защо пък трябва да си признаваме,че сме баби като изобщо не се чувстваме такива .Това се разбира ,но когато действително станеш баба  Laughing.Преди гледаш една 30-годишна жена и викаш "тази бабичка"  LaughingА след това се сещаш ,че те тия 30 минали и заминали за един миг .Важното е при всички да е весело и да видим малчуганите порастнали .
                Ей,нали съм баба забравих  Embarassed Опитна,дано всичко да е наред и да нямаш повече проблеми.И ние сме между децата и моята майка,която е парализирана с инсулт.Добре,че баща ми още се държи . А за педала - ние сме си свикнали и ако се случи / поне при мен/ да отпусна газта направо се чувствам не в свои води. Peace Мотам се и както съм искала да отдъхна така почвам да поглеждам календара или часовника кога ще се върнат.При положение ,че много рядко четримата отсъстват заедно ,обикновено две са около мен. Peace

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 10:16 от Didia

# 104
  • Мнения: 814
И на мен като на Шпунц ми се иска да бъда повече време с внучката, да играя с нея, да й готвя, да я уча да изговаря думички, вместо да сочи с пръстче и да вика "Ъ, ъ!", да я водя на разходка, изобщо да съм част от нейното ежедневие. Но не живеем в един град, само 160 км. ни делят. Когато ме потърсят мама и тати, за да ги отменя, зарязвам всичко и се озовавам с огромна радост. Шефката ми подхвърля, че в колектива има толкова много баби, а само аз не се спирам и препускам до София пред седмица, но когато и тя изпита безграничната радост да си има внуче, ще ме разбере.
Иначе в свободното си време, след работа и в почивните дни, да чета, да сърфирам из форума и в Интернет, да се занимавам с цветята, малко понамалих шиенето на гоблени, защото очите ми се изморяват от ежедневната работа с компютъра. Не ми е приятно да готвя по задължение, по обичам да експериментирам... Не мога да се похваля с вълнуващо ежедневие, но намирам начин да го разнообразя.

Общи условия

Активация на акаунт