Любимите мебели или нещата с които не бихте се разделили ?

  • 1 794
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
имам и мебели такива, и снимки, и разни сувенири донесени от пътувания - никога не бих ги махнала, обратното - дизайна на всичко останало се съобразява с това, че има стари неща вкъщи  Crossing Arms но ние така или иначе не обичаме модерния дизан и нямаме проблеми в това отношение. обичаме стари къщи с история, в които като влезнеш и виждаш спомените на няколко поколения наслоени  Hug чифлици в Южна Франция, викториански къщи в английската провинция - ей такива неща, топлят ни душите  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 4 397
Няма мебел с която да не мога да се разделя, даже живот и здраве скоро ще се местим и съм казала на мъж ми, а и той е на това мнение, че всичко ще купим ново и не искам никакви стари мебели и боклуци. А предмети от сорта на сувенири, вази и подаръци няма как да се разделя или изхвърля това са ми спомени от хора който обичам и уважавам  Hug

# 17
  • Мнения: 7 430
...и аз съм като теб Wink
Имам неща в къщи, с които не бих искала и няма да се разделя....те са част от моя живот и не виждам смисъл да ги заменям дори и с много по-красиви от тях Peace

# 18
  • Мнения: 2 270
за мое огромно съжаление нямам никакви наследствени мебели,затова пък обичам да посещавам стари неизползвани вече къщи/около Елена и Габрово има много/и да се ровя по мазетата и таваните им за да открия,нещо старо и захвърлено ,но пък ценно за мен.Реставрирам си го /доколкото мога/и си го прибирам.Забелязала съм,че колкото повече остарявам по голям Плюшкин ставам

# 19
  • Мнения: 157
Не говорех за предмети които могат да се съхранят в някой шкаф например.Разбира се , че ще запазиш покривката от баба ти или някакви дребни сувенири.Аз имам в предвид мебели и други обемисти предмети.

# 20
  • Мнения: 2 768
Не, нямаше такива.
Когато преди 2г се местихме, събрах само най-необходимите вещи и дрехи.

Всъщност от старото жилище взех за временно ползване единствено едни масивни етажерки за втората детска, тъй като тя беше с неопределен статут.

# 21
  • Мнения: 2 700
А защо си се спряла на толкова авангардно обзавеждане, след като държиш на тези вещи? (Не се разбира дали става дума за вещи или за мебели.) Аз също имам много ценни и красиви мебели, картини и аксесоари, с които не желая да се разделям, и това беше определящото при оформянето на интериора ми. Понякога и аз като baibibi съм си казвала колко щеше да е хубаво прости форми и леки мебели, но...
Освен това можеш да обособиш кътове (не казвам в едно и също помещение). Трябва ли всичките ти помещения да са еднотипни като стил?
В крайна сметка, важното е на теб да ти е приятно и уютно у дома, а не еднократните ти гости да ахкат колко е стилно у вас Peace

# 22
  • Мнения: 4 965
Аз имам подобни мебели - страхотно старовремско обзавеждане за спалня (истинско дърво, голяма "тежка" спалня, 4-крилен гардероб, нощни шкафчета с дърворезба и страхотни лампиони - това беше пълното обзавеждане на спалнята на баба ми). Убедих я да ни го подари (тя си подмени мебелите с ъглови легла) и си ги сложихме на вилата + бял мокет на пода и зелено шалте на спалнята. Стана невероятно и сега искам целия стил на вилата да го направим ретро.
И много си харесвам скрина в спалнята - правен е по поръчка (към стандартната му форма ми добавиха поставка за телевизор, още едно чекмедже и оставиха празно рафтче за видео или двд). Но някой ден ще се разделя с него, когато се наложи - без угризения.

# 23
  • Мнения: 189
- Имам един скрин, който ми е подарък от баба ми и не се разделям с него, винаги му намирам място.
- От 10 години мъкна със себе си един калорифер, който ми е сантиментален спомен; има го, попаднал в кадър, на бебешките ми снимки  Laughing ( много стар )
- Едно цвете в саксия, което още е живо след 10 години с мен, награждавам издръжливостта му със силна привързаност.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 15:03 от Larla

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
Много трудно се разделям с нещата си - колкото са по-стари, толкова по-трудно. Обичам си ги някак. Като ги погледна и ми става мило и някакси уютно и родно... еее такова едно.

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Колекцията ми от книги ... с нея не се разделям ...

# 26
  • Мнения: 5 462
Не бих се разделила с неща, които носят история и собствен дух. Неща, които, като ги погледнеш, и си мислиш къде ли са стояли, кой ли ги е правил, как ли са изглеждали във времето си... Все стари неща значи.
Обичам да разглеждам стари снимки в сребърни рамки на баби и дядовци, които не познавам, не знам как се казват, но са мои или на мъжа ми пра_родители. Никой вече не позира така за снимка.
Обичам дървени кутийки, в които има кехлибарени гердани. Аз такъв гердан никога няма да си сложа, но само заради кефа да отворя кутийката и да го проточа между пръстите си, никога не бих изхвърлила такова нещо.
Обичам единични чашки от сервизи (това е останало), обичам ракли с дърворезба, обичам парапети от ковано желязо, налЮщени и да се виждат поне 10 различни слоя боя Laughing
Ами чаровни са ми тези работи. Blush
Един дом, когато е изцяло и само от нови и модерни мебели, ми изглежда някак недовършен.
Харесвам и модерния дизайн, разбира се, не мечтая да живея в Средновековна вила (няма да е лошо всъщност, ей го на, моят прост съсед Джордж Клуни точно в такава живее Mr. Green). Но повече харесвам, когато душата не се замита и изхвърля.
newsm10 smile3501  love001 smile3501

# 27
  • Мнения: 386
имам малко неща оцелели през поколенията (през две поколения се раждаме едни проклетии, които обичат да изхвърлят, а при мен е така и по майчина, и по бащина линия). но има няколко неща, които пазя с голям кеф, въпреки че са малко.


за мое огромно съжаление нямам никакви наследствени мебели,затова пък обичам да посещавам стари неизползвани вече къщи/около Елена и Габрово има много/и да се ровя по мазетата и таваните им за да открия,нещо старо и захвърлено ,но пък ценно за мен.Реставрирам си го /доколкото мога/и си го прибирам.Забелязала съм,че колкото повече остарявам по голям Плюшкин ставам
не е по темата, но какво означава стари неизползвани къщи? тези къщи може да са на някого и ако този някой ако леко мине докато ти си му в мазето и се готвиш да вземеш нещо, което ти преценяваш като старо и захвърлено, този някой дали ще се очарова от присъствието ти в личната му собственост, макар и запусната?
питам, защото аз не бих имала никакви скрупули да звънна на тел. 166.

Общи условия

Активация на акаунт