Тъпо ли ще е да не си празнувам рожденният ден ?

  • 2 801
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 734
Благодаря  bouquet

 Моят рожден ден също наближава. Ситуацията е малко по-особена...Родителите ни не се познават по между си, не смятам и за нужно дасе познават поне на този етап. Нашите ни идват на гости, техните ни идват на гости и за мен положението е приемливо. При едно от гостуванията на неговите родители обаче нещо на майтап се обърна темата за въпросното запознанство и приятеля ми вика на родителите си " Скоро ще се запознаете. Тя нали ... ( сиреч аз ) има рожден ден скоро " Много ми стана тъпо. Чувал ме е да правя планове да се събепем аз, той, детето и родителите ми. Никъде не съм споменавал неговите, нито ми е намеквал че държи да са там. И сега много тъпо се получава. Не искам да го обидя, но на мен ми стана обидно че решава вместо мен Confused

# 16
  • Мнения: 1 043
Kasidy, всеки мъж държи на родителите си. Според мен той през цялото време си е мислел, че става въпрос и за неговите, т.е., че и те ще присъстват. Така или иначе празникът си е твой и ти решаваш с кого да го празнуваш. Може да го направите на 2 пъти- веднъж с едните и веднъж с другите родители  Peace

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Каси, като не ти е приятно, давай си вид "ние от намеци не разбираме". Една двойка около мен вече 2 и кусур години удържа фронта, при това без изобщо да дават вид, че се съпротивляват на идеята Laughing.
Няма смисъл да влизаш в открити конфликти с приятеля ти, може само да му подметнеш, че на този етап няма да ти е конфортно с пълна гама роднини и предпочиташ друг повод.

# 18
  • Мнения: 4 734
Да, прави сте. В интерес на истината неговия рожден ден мина съвсем скоро и дори през ум не ми е минавало, че и моите родители трябва да са поканени. Той не сметна и за нужно, покани си само неговите и край, точка. Аз не че ще процедирам по същия начин на пук, просто и аз , и моите родители не сме готови за такива " прекалено роднински " събирания.
 На ударена не ми се иска да се правя, просто имсля да му кажа с по-благ тон какво ми е мнението. И честно казано  няма да се чувствам конфортно на моя си рожден ден в компанията и на неговите родители ( и страха баща му като удари няколко да почне да обясянав на майка ми и баща ми колко никак, ама никак не ме харесва )

# 19
  • Мнения: 295
ако това ще те успокои, Pipinka, в Полша например жените след 20 - 25 години изобщо не си празнуват рождените дни - отбелязва се скромно само в най-тесен семеен кръг. Купони правят за имените си дни. На мен лично тази идея много ми харесва.

# 20
  • Мнения: 1 043
Да, прави сте. В интерес на истината неговия рожден ден мина съвсем скоро и дори през ум не ми е минавало, че и моите родители трябва да са поканени. Той не сметна и за нужно, покани си само неговите и край, точка. Аз не че ще процедирам по същия начин на пук, просто и аз , и моите родители не сме готови за такива " прекалено роднински " събирания.
 На ударена не ми се иска да се правя, просто имсля да му кажа с по-благ тон какво ми е мнението. И честно казано  няма да се чувствам конфортно на моя си рожден ден в компанията и на неговите родители ( и страха баща му като удари няколко да почне да обясянав на майка ми и баща ми колко никак, ама никак не ме харесва )
Ами определено можеш да си го спестиш това, като се разберете за др. ден-примерно след месец- да ги срещнете. А за да няма такива изцепки от страна на баща му, запознайте ги на някоя кафе  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 123
аз пък от от 20 годишна не си празнувам рожденните дни с роднини и за мен е съвсем нормално.Свекърите идват за 10-тина мин. да ми подарят подаръка по някое време през деня,наще също и така.
 Миналата година го празнувах само с кумувете,тази-ще видим.

# 22
  • Мнения: 210
Pipinka и аз имах същият проблем,т.е. все още го имам.Всеки празник при нас е като циганска сватба в общи линии.Едните с другите не се разбират и всеки се кани в различен ден,като сметнеш и приятелите които са една огромна тумба,сметай за какво става въпрос.
Така и не намерих начин или по скоро един път опитах,казах няма да празнувам,е като започнаха да ми се точат през един час,само за да ми дадели подаръците ми стана зле,реших,по добре да дойдат в удобен за мен час,отколкото "уж за малко".
Така че ако намериш начин откажи ги от сега,чиста работа за вбъдеще.

# 23
  • Мнения: 20
Аз и мъжът ми сме родени през 3 дни и тази година решихме вместо да посрещаме рожденни дни да отидем на обиколка из България. Е почерпихме и мойте и неговите родители и толкова. Изкарахме по добре от всяка друга година и мисля, че така ще бъде и за напред.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 408
Естествено, че е достатъчно.
Хората, които наистина смятам, че имат празник, освен теб и мъжа ти са родителите ти. Чисто теоритично.
Но както се изрази една девойка "цигански сватби" не харесвам, нито събирането на цялата рода по подобни поводи.
Не се чувствай задължена, или още по-зле- виновна, защото имаш намерението и желанието да празнуваш собствения си празник по собствен начин.
И не забравяй, че под "семейство" се разбира вече -ти, съпругът ти и децата.
Всички други роднини са пак семейство, разбора се, но в по-широки граници и тесните контакти с тях, неминуемо водят до последици.
Касиди- ако не желаеш да осъществяваш тази среща, казваш, че не му е дошло времето още и молиш мъжа ти да информира родителите си, че имате други планове за празника. Също без да изпитваш неудобство, или вина.

# 25
  • Мнения: 2 723
Аз скоро станах на 30.
Не празнувах изобщо.
Всъщност това беше вторият ми рожден ден, който мина без празненства.
Еми, не ми се празнува, мъжът ми миналата година се постара да намразя рожденния си ден завинаги  Tired
Купихме една голяма пица и минахме през моите родители.

Така че гледай на теб да ти е кеф, забавлявай се както намериш за добре, после винаги можеш да почерпиш на патерица.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
От 18 годишна не празнувам с мама и тати. Т.е. тя ми помага да подготвя купона и се оттегля в кухнята или отиват на гости някъде. Аз минавам през деня да "сурвакам" бабка и това е. От 30-тия си рожден ден изобщо не празнувам. Хайде де - ще храня и поя аз хората, та те да се радват, че аз съм остаряла. Празнувам си имения ден, всеки е добре дошъл и това е. Слава богу свеки не се е грабнала да ми гостува нито за единия нито за другия празник (тя дали и знае кога точно съм родена newsm78). Тази година даже не се обади за ИД, нито съм се обидила, нито ми пука. Мама пък докато беше жива се обаждаше, но и тя не идваше, за да си празнувам както си искам

# 27
  • София
  • Мнения: 593
Pipinka добре си решила чесно казано не виждам повод за срьдни .Достатьчно уважение е, че ще почерпиш Peace               Каси не си го слагай на сьрцето сигурно го е предложил сьвсем пьрвосигнално с основна мисьл че повода е добьр за запознанство.Подпитай го пак и ако настоява сьвсем спокойно обясни ,че искаш да прекараш РД аналогично на неговия  а запознанството ще направите друг пьт.Едва ли ще се вьзпротиви още повече че е могьл да използва и собствения си РД за това.

# 28
  • Мнения: 67
Великолепно решение Pipinka. Мъжът ми в събота има рожден ден и ще го празнуваме във Виена. Утре заминаваме. Никой не може да ни се сърди. Всеки си празнува така както реши.

# 29
  • Мнения: 4 965
ако това ще те успокои, Pipinka, в Полша например жените след 20 - 25 години изобщо не си празнуват рождените дни - отбелязва се скромно само в най-тесен семеен кръг. Купони правят за имените си дни. На мен лично тази идея много ми харесва.

 Laughing
Значи аз спокойно мога да отида да живея там.
Колкото не обичам да си празнувам рождения ден (никога не съм обичала), толкова ми е приятно да си празнувам имения - купони, заведения, джамбурета (даже от Студентския празник, който продължавам да си отбелязвам - нищо, че не съм отдавна студентка; направо преминаваме към имения ми ден и става 2-дневен купон).

Общи условия

Активация на акаунт