за АМ и негативите

  • 1 938
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 630
Ами чета писанки за предимствата от кърменето, а какви са недостатъците от храненето изцяло с АМ? Може би има такива теми, но не ги намирам.... Чувам, че бебетата затлъстявали, главите им били по-големи, не били особено интелигентни като порастнат?  newsm78 Аз за огромно съжаление кърмих едва-едва само първия месец, въпреки, че имах огромно желание... Питам да знам, толкова ли е лошо да е на АМ, защото се чуствам ужасно!
Това са пълни измислици. Моето дете е било само на кърма 3 седмици, след това на смесено хранене до 3,5 месеца и оттогава на АМ. Главата й винаги е била малка, даже на долна граница. Най-много наддаваше в периода на захранването, т.е. шести, седми месец, а не преди това като беше само на АМ. Сега е почти на година и половина и е 11кг. За интелигентността -тук се касае преди всичко за ген, който ако не тие даден и до първи клас да кърмиш, пак детето тти няма да е Айнщайн.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
И моят син е главно на АМ и си е съвсем наред. Нито главата му е огромна, нито е с наднормено тегло, даже по-малко наддава от някои кърмачета на неговата възраст.
Тези твърдения са пълна глупост за мен! Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 9 860
Не знам АМ да има негативи.След кърмата е най-добрата храна за бебето.Имам две деца,първото не е кърмено и ден,второто -20 дни.Да са ми живи и здрави,вече са на 6 и 3 годинки.Нито боледуват често,нито са дебели,нито са им големи главите..

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Глупости.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
И аз ще подкрепя горните изказвания...Но да ви кажа на мен ми се струва че мало повече се качва от Ам или по специално от Аптамил.....
Нцъ... Mr. Green
Моят син е на Аптамил от след първия си месец....на 1г. и 1м. е 10,500 и е 80см....въобще не е дебел а е САМО на Аптамил в момента Mr. Green

# 20
  • Мнения: 481
И аз ще подкрепя горните изказвания...Но да ви кажа на мен ми се струва че мало повече се качва от Ам или по специално от Аптамил.....
Нцъ... Mr. Green
Моят син е на Аптамил от след първия си месец....на 1г. и 1м. е 10,500 и е 80см....въобще не е дебел а е САМО на Аптамил в момента Mr. Green
Вие сте на 1год. а сте 10кг...а ние още нямам 6месеца а сме почти 8кг...сигурно ще ви надминем...Да ви кажа всеки месец под 1кг не е качвал,винаги над 1кг .....

# 21
  • Мнения: 46 518
Вие сте на 1год. а сте 10кг...а ние още нямам 6месеца а сме почти 8кг...сигурно ще ви надминем...Да ви кажа всеки месец под 1кг не е качвал,винаги над 1кг .....

Не се надявай, няма такава зависимост  Wink София също бързо дърпаше, на 4 месеца беше 7.500 кг.  Mr. Green но на 1 г. беше "едва" 10.400 кг.

В началото е нормално, след това спря да расте на кила, само на сантиметри, от 10-ти до 14-ти месец не качи НИЩО. Сега е на 3г. и 2м., расте на високо и направо окльощавя  Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз ще подкрепя горните изказвания...Но да ви кажа на мен ми се струва че мало повече се качва от Ам или по специално от Аптамил.....дали така ми се струва ама бебо е на 5месеца и е 8кг,а като гледам другите деца на 1годинка тежат 11-12кг..май ще ги стигнем по ранно... Rolling Eyes

Моят син на 5 месеца беше 8 кг, но това не ми се вижда притеснително изобщо, а и последния месец беше качил само 400 гр. Познавам кърмени бебета, които на същата възраст, са над 9 кила.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
И аз ще подкрепя горните изказвания...Но да ви кажа на мен ми се струва че мало повече се качва от Ам или по специално от Аптамил.....
Нцъ... Mr. Green
Моят син е на Аптамил от след първия си месец....на 1г. и 1м. е 10,500 и е 80см....въобще не е дебел а е САМО на Аптамил в момента Mr. Green
Вие сте на 1год. а сте 10кг...а ние още нямам 6месеца а сме почти 8кг...сигурно ще ви надминем...Да ви кажа всеки месец под 1кг не е качвал,винаги над 1кг .....
Уточнявам..на 6м сме били 8 160см. 69см..така че... Mr. Green После като започнат да лазят и да се движат повече нещата се нормализират. Сега пие по литър мляко на ден. Споко...остави детето на мира Crazy

# 24
  • Мнения: 2 152
Абе стига с тия глупости. Не се връзвай и не се стягай. Нищо няма да стане на детенцето ти Heart Eyes

И аз в началото много се впрягах и яко ми промиваха мозъка Crazy. Навъдили са се напоследък много откачени, фанатизирани доячки, които ако могат и до абитуренския ще кърмат. Щото видиш ли в третия свят кърмят до 4-5 годишна възраст. Те затова там са "изключително здрави" децата.

Не се тревожи изобщо.Кърмила си колкото си могла, от там нататък има страхотни АМ на пазара, ти решаваш кой ще си избереш Hug

# 25
  • Мнения: 5 940
Това са глупости, напоследък кърменето се превърна в единствения критерий за това дали си добра майка или не. Прилича на някаква масова истерия. В първите 10 дни след раждането на сина ми от 24 часа, петнайсет ми беше на гърдите, но така и не успя да ми се увеличи кърмата. Детето ревеше гладно, нямах време да му обръщам друго внимание и взех решение, че така не съм повече майка и му дадох адаптирано мляко.  Детето наистина ми е едро /на четири месеца и половина 70 сантиметра, 8 килограма/, но той се роди голям -четири и сто и 54 сантиметра. Убедена съм, че щеше пак да е толкова, ако го бях кърмила. До края на първия месец гукаше, посягаше да хваща, а сега вече е почти седнал и се върти като пумпал /не изостава нито с двигателно, нито с умствено развитие, поне според мен/.

# 26
  • Мнения: 1 100
Мами, много се радвам на темата Hug

Най сетне да си поговорим хубаво и за Ам:

Никакви негативи няма, наистина като 4е ли настъпи всеобЩа истерия с кърменето и скъпоценното май4ино мляко.
А АМ е една прекрсна формула, с която де4ицата си растат добре и смея да твърдя, 4е майките са им по спкойни и отпо4инали, в резлутат и по ефективни. да не говорим, 4е на бебоците им се създава хубав режим от малки и са много спокойни и ведри, Щом са отпо4инали. НеЩо, което е трудно с така наре4еното "кърмене на поискване", хапване ненпрекъснато...

Кърмих 2 месеса, "със зор" и мъка, а детенце едва растеШе с тази "златна" кърма. Продължих с Ам, за добро и на двете ни. Стига предрасъдъци Peace

Съвременните АМ, са до такава степен, проверени, изпитани, контролирани, обогатени с витамини и какво ли не, та просто вси4ко е ок.

Другото са глупости ( разни там големи глави, затлъстяване и всякакви Щуротии)

 Peace

# 27
  • Мнения: 393
благодаря на всички за успокоението!   bouquet
Изкушавам се да пусна темата в съседния подфорум ....  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 753
Дани е на Аптамил от 1 м......винаги е бил в долната граница на килограми, в момента е 10.600кг, проходи на 9 месеца, и след това 4 изобщо не качва, а си ядеше нормално, никакво основание няма за тези твои съмнения  Peace

Изкушавам се да пусна темата в съседния подфорум ....   Mr. Green
не го прави, няма смисъл от ескалации Peace
[

# 29
  • Мнения: 2 677
Стига бе!
Кой пълни главата на хората с подобни глупости!

Общи условия

Активация на акаунт