Тинейджърите V

  • 18 391
  • 350
  •   1
Отговори
# 315
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
Здравейте мами  Hug
Четох за вашите красавици и батковците ,но като мама на мъж  Mr. Green сега да се оплача . Моят синковец като е казал "тя ще да е " и от 5 клас все подир една девойка тича . Като кученце е - и тя го знае . Тя му е и първата жена ( а е негова връсница ). То същата тази девойка му казва " искам само да сме приятели , защото иначе че аз" задушавам " само с един  #Crazy ) Аз знам за нея като " моята най-добра приятелка " . Няколко пъти намирах възможност да му кажа , че той трябва и има и самоуважение ( така ли се казва  Embarassed ) и ако е ангажиран , да не си отменя ангажиментите заради нея ... Познавам момичето , говорим си , харесвам я за "най-добра приятелка "  ( не гадже ) Laughing  , но ми е мъчно за тийна , че го водят за носа  Confused Тя споделя с него за свои гаджета и го виждам как му е криво , но все се надява нещо да се получи .
А за ученето - и моят все нямал да учи . Запомнял още в клас  Mr. Green Тази вечер съм на родителска среща  и ще обменим инфо с другите майчета и татковци дали и другите от класа са така

# 316
  • София
  • Мнения: 16 165
Здравейте мами, чета ви отдавна, но не сам писала. Все се чудя за къде съм - дъщеря ми Ани е на 18 год - 12 кл.  На няколко места виждам, че чакате тази възраст с нетърпение. Ще ви разочаровам. Няма голяма разлика от 14-15 годишните. Минахме през всичко, описано от вас. Даже и сериозен приятел си имахме за 1,5 год,  сега нещо се зарязаха. Но не това ми е проблема. Искам да ви попитам за професионалната ориентация - учене в 13 клас/ако не го премахнат/, следване, работа. Ани засега не се вълнува от това, че завършва. Няма никаква яснота за кандидатстването, колкото и да я подтиквам. Миналото лято завърши курс за маникюр и ноктопластика. Учитерката беше много доволна и искаше да и намери работа веднага. Но девойката предпочете да учи и следващия курс - за фризьорка докато завърши 12 кл. Май пропуснах, че тя е в профес. гимназия за моделиране на облекло/шивачка де/. Баща и е много спокоен - нека да започне работа щом и харесва и не е много по ученето. Аз също не я притискам. Е това е, не знам дали ще ме приемете при вас, но бих се радвала...

# 317
  • Варна
  • Мнения: 7 730
Здравейте мами  Hug
Четох за вашите красавици и батковците ,но като мама на мъж  Mr. Green сега да се оплача . Моят синковец като е казал "тя ще да е " и от 5 клас все подир една девойка тича . Като кученце е - и тя го знае . Тя му е и първата жена ( а е негова връсница ). То същата тази девойка му казва " искам само да сме приятели , защото иначе че аз" задушавам " само с един  #Crazy ) Аз знам за нея като " моята най-добра приятелка " . Няколко пъти намирах възможност да му кажа , че той трябва и има и самоуважение ( така ли се казва  Embarassed ) и ако е ангажиран , да не си отменя ангажиментите заради нея ... Познавам момичето , говорим си , харесвам я за "най-добра приятелка "  ( не гадже ) Laughing  , но ми е мъчно за тийна , че го водят за носа  Confused Тя споделя с него за свои гаджета и го виждам как му е криво , но все се надява нещо да се получи .
А за ученето - и моят все нямал да учи . Запомнял още в клас  Mr. Green Тази вечер съм на родителска среща  и ще обменим инфо с другите майчета и татковци дали и другите от класа са така
  Раче-много кофти ситуация/направо си е за съжаление момченцето ти/.И ние си имаме един такъв Ромео дето си го ползва за кошче за душевни отпадъци и резервен вариант винаги когато остане без гадже.И така вече 4г.Виждам го детето,че страда даже сме говорили само двамата/без Маги да присъства/ опитах се направо да му кажа,че дъщеря ми го използва,че не влага никакви чувства различни от симпатия-не и не.Обичал я човекът-луда работа. А на моята това и идва добре дошло защото ако няма с кого да излезе-звъни на Ники,ако е наказана да не излиза-звъни на Ники и той търчи в къщи,ако поредното гадже се е оказало не принцът на белия кон,а поредния търсещ секс отворко пак звъни на Ники та да му плаче на рамото и той милият я слуша и я утешава.Не знам как може да бъде толкова жестоко това дете Sad Sad SadСега са и в един клас и сигурно му е още по-тежко защото и сегашният любим е от същия клас. А за ученето-не се стряскай-както казах по-горе днес говорих с класната на мойте и тя ми обясни,че съгласно новите изисквания от преподавателите се изисквало децата да усвояват 80%от материала още в час та сега се спуквали от обяснения-горкичките Laughing Laughingтъй,че нищо чудно наистина ако внимава да му е достатъчно да се справи и без самоподготовка.


 

 

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 19:04 от prinzesata

# 318
  • Мнения: 4 380
Здравейте мами, чета ви отдавна, но не сам писала. Все се чудя за къде съм - дъщеря ми Ани е на 18 год - 12 кл.  На няколко места виждам, че чакате тази възраст с нетърпение. Ще ви разочаровам. Няма голяма разлика от 14-15 годишните. Минахме през всичко, описано от вас. Даже и сериозен приятел си имахме за 1,5 год,  сега нещо се зарязаха. Но не това ми е проблема. Искам да ви попитам за професионалната ориентация - учене в 13 клас/ако не го премахнат/, следване, работа. Ани засега не се вълнува от това, че завършва. Няма никаква яснота за кандидатстването, колкото и да я подтиквам. Миналото лято завърши курс за маникюр и ноктопластика. Учитерката беше много доволна и искаше да и намери работа веднага. Но девойката предпочете да учи и следващия курс - за фризьорка докато завърши 12 кл. Май пропуснах, че тя е в профес. гимназия за моделиране на облекло/шивачка де/. Баща и е много спокоен - нека да започне работа щом и харесва и не е много по ученето. Аз също не я притискам. Е това е, не знам дали ще ме приемете при вас, но бих се радвала...

Добре дошла Аиша!

Аз отворих отделна тема за професионалната ориентация и никой дума не написа в нея. Никой не го интересува или как...неизвестно. Confused Shocked Това е много хубаво, че едновременно със средното образование дъщеря ти получава и някакъв занаят. Но аз не бих поощрявала започване на работа по него освен ако не пречи на училището. Да реши детето ми да работи нискоквалифицирана работа само защото е малко ученето, за мен това е най-големия кошмар който би могъл да се случи. Това е моето мнение относно моето дете. newsm78 Всеки страда от различна степен болезнени амбиции, но аз лично не съм пресичала океана за да си изуча детето за сервитьорка, шивачка или нещо от рода. Naughty
Колкото до определянето, моята дъщеря много страда че не се е определила. На мен също не ми дава мира, а тя очаква помощ от моя страна като че ли. newsm78 На нея и е рано за висше, т.к. след училище и преди университета задължително има колеж. Но колежът до голяма степен определя къде ще постъпваш после така че също е важен. newsm78 В училище ще имат застъпена професионална ориентация, но последната година. Детето ми от сега се тормози и не иска да оставя избора си за последния момент. newsm78

# 319
  • Мнения: 25 825

Здравей, Aisha231 !     bouquet
Не обръщай внимание на Ксения, тя си е такава, ще й свикнеш.   Rolling Eyes
Може би не е зле дъщеря ти да започне работа, щом не й се учи повече. Току-виж, изведнъж й се приучи отново, когато види колко трудно се изкарва хлябът. Mr. Green

# 320
  • Мнения: 3 740
Добре дошла, Аиша!   bouquet

Знаеш ли, аз съм голям фен на ученето - колкото повече, толкова по-добре. Но не на всяка цена. Дъщеря ми е на 20 години, в компанията й почти всички са студенти, но има едно момче, което започна работа още в 13 клас и не пожела да учи повече. Той така си преценява, че е по-добре за него, включително и по финансови съображения. Та това момче си е все така добре прието сред другите, които продължават да учат, приятелството им не пострада от това, че са поставени в различни житейски ситуации. Мисля, че един пълнолетен човек има право на избор. Още повече, че винаги може да продължи с ученето по-късно, ако прецени, че това му е нужно.

# 321
  • София
  • Мнения: 1 762
Добре дошла, Аиша!   bouquet

Знаеш ли, аз съм голям фен на ученето - колкото повече, толкова по-добре. Но не на всяка цена. Дъщеря ми е на 20 години, в компанията й почти всички са студенти, но има едно момче, което започна работа още в 13 клас и не пожела да учи повече. Той така си преценява, че е по-добре за него, включително и по финансови съображения. Та това момче си е все така добре прието сред другите, които продължават да учат, приятелството им не пострада от това, че са поставени в различни житейски ситуации. Мисля, че един пълнолетен човек има право на избор. Още повече, че винаги може да продължи с ученето по-късно, ако прецени, че това му е нужно.




 Peace Абсолютно те подкрепям. Аз мисля по същия начин. Моят син сега е 12 клас, подготвя се за изпитите догодина, но му казвам, че един провален изпит не е края на света...... искам да е спокоен, сам да иска да учи и да не се превръща в едничката му цел  Simple Smile

# 322
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
Добре дошла Аиша
пропуснала съм питането на Ксения за професионалната ориентация.
До миналата учебна година моят синковец не беше съвсем наясно какво иска. Макар че при кандидатстването след 7ми клас писа само 3 училища с по 2 специалности във всяко , т. е  не на всяка цена да влезе някъде. От тази учебна година е наясно  какво иска да работи , след като завърши .  Само дето още не му е увряла главата , че все допълнителен чужд език е богатсво ( не говоря за английския - той е задължителен ) .

# 323
  • София
  • Мнения: 1 281
Здравейте мами  Hug
Четох за вашите красавици и батковците ,но като мама на мъж  Mr. Green сега да се оплача . Моят синковец като е казал "тя ще да е " и от 5 клас все подир една девойка тича . Като кученце е - и тя го знае . Тя му е и първата жена ( а е негова връсница ). То същата тази девойка му казва " искам само да сме приятели , защото иначе че аз" задушавам " само с един  #Crazy ) Аз знам за нея като " моята най-добра приятелка " . Няколко пъти намирах възможност да му кажа , че той трябва и има и самоуважение ( така ли се казва  Embarassed ) и ако е ангажиран , да не си отменя ангажиментите заради нея ... Познавам момичето , говорим си , харесвам я за "най-добра приятелка "  ( не гадже ) Laughing  , но ми е мъчно за тийна , че го водят за носа  Confused Тя споделя с него за свои гаджета и го виждам как му е криво , но все се надява нещо да се получи .
А за ученето - и моят все нямал да учи . Запомнял още в клас  Mr. Green Тази вечер съм на родителска среща  и ще обменим инфо с другите майчета и татковци дали и другите от класа са така
Раче, привет!
Хич не се коси, а започни бавно, постепенно и системно да коментираш заедно с младежа неговата "изгора" и то в контекст на нейните недостатъци. Не грубо, но по начин достатъчно красноречив да го накара да се замисли. И задължително на фона на нейните слабости подчертавай неговите добродетели.
Гарантирам резултата - аз така "разбивам" имиджа на девойки, които не одобрявам Laughing
Все пак твойто гардже си е най-хубаво и най-важно   bouquet

# 324
  • Мнения: 4 380
Цитат
Гарантирам резултата - аз така "разбивам" имиджа на девойки, които не одобрявам

Аууу, каква опасна свекърва. Joy

# 325
  • Мнения: 1 685
Гарантирам резултата - аз така "разбивам" имиджа на девойки, които не одобрявам Laughing
Все пак твойто гардже си е най-хубаво и най-важно   bouquet

 Joy JoyИ аз така действам-даже си позволявам още и да "блокна" някоя твърде напориста девойка от скайпа.Ама моя пубер е още на 12.5 и 'ми минават номерата" Mr. Green

# 326
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте майчета!
Днес ми се обади класната и ми изкара акъла докато ми обясни за какво иде реч. Каза ,че моя хубавец и едно друго момче днес са се сбили по време на час. Добре че ги били разтървали другите момчета. Е, слава богу пострадали няма, ама си изкарах акъла. Сега го чакам да се прибере от училище ,за да разбера точно какво е станало.  Cry

# 327
  • Мнения: 330
Днес се срещнах със свекърва ми и тя ми разказва, че племенника ми, който няма още 14 години й се похвалил, че вече не бил девствен. Аз се изумих, честно казано, най-малкото за това, че споделя с баба си такива неща и то в присъствието на майка си. Тя го питала, бе как бе баби, а той кое как ами с презерватив. Понеже моят син след 4 месеца ще стане на 14, тя явно искаше да ме пита, а при вас как е, ама това страшно ме отврати. Първо според мен това е доста ранна възраст и в момента синът ми учи яко за кандидатстването след 7 клас, пък и в главата му са само компютрите и кънките. Миналата година говореше за гадже, ама така за предлагане и ходене, малко по детски, пък то и нищо не стана. Другото което мисля, че такива неща не би следвало да се разказват на всички роднини. Никак не ми харесва това, че секса е основното нещо за което говорят по телевизията и във филмите. Не знам от какво зависи съзряването на момчетата, от средата ли зависи или е ген. Какво мислите вие?

# 328
  • Мнения: 25 825
Днес се срещнах със свекърва ми и тя ми разказва, че племенника ми, който няма още 14 години й се похвалил, че вече не бил девствен.
Ключовата дума тук е "похвалил".  Wink На тази възраст главно се хвалят, чак по-късно наистина го правят.
Естествено, може да има и изключения, но са много малко сред момчетата на точно тази възраст. Виж, при момичетата май нещата стоят другояче.  newsm78

# 329
  • Мнения: 58
за съжаление мога да ви кажа че вече не е само хвалене, а в повечето случаи истина. много е възможно наистина да е станало(ако е така пак добре че с презерватив!), но това е въпрос на много неща - като начало на възпитание, среда, в която се движи и как и доколко е говорено вкъщи, но това зависи и от ситуацията- ако има сериозна приятелка от дълго време (разбирайте за тези години 3 месеца+) тогава е може би нормално...
Аз лично под 16 не мисля че хората са готови за това, пък дори и на 16...

Общи условия

Активация на акаунт