Има ли дами, които постят?

  • 12 750
  • 240
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 958
Аз съм на салатки и плодчета  HugА какъв е този кашкавал,аз си купувам един гръцки,растителен за пица се води с вкус на гауда,но е само нишесте,няма соя в него,откъде го купуваш ,дай малко инфо  newsm78

# 106
  • София
  • Мнения: 7 867
jedira , продава се насипно, пише си на него " растителна гауда ". Купувам си го от кварталния супермаркет, но мисля че го има и в Билла. Има доста близък вкус на кашкавалени солети.

# 107
  • Мнения: 3 094
И аз го знам този кашкавал, даже днес си нося сандвич с такъв кпродукт, резен домат вътре и листо маруля. Другият си го намазах с хумус и му сложих краставица и маслини.
Но за уикенда твърдо ще правя фалафели Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 2 063
Здравейте момичета!
Вече втори ден и .....ми просветва пред очите! Flutter
Онзи ден вечерта готвих картофена яхния, а снощи - варен кафяв ориз с броколи и моркови и подправки, разбира се - станаха чудесни манджички. През деня съм много заета и го карам на някой плод или пълен глад - просто нямам време да се храня.

Поздрави и лек и успешен ден на всички!

# 109
  • Мнения: 2 922
Здравейте!
Снощи правих боб. Предната вечер не помня вече - но правих варена и после запечена с кафява захар тиква, ориз със стафиди. За днес май спанак..
Не си падам много по соята, с изключение на соевите кубчета.
Ще пробвам и този кашкавал, за който говори Иля, ако го намеря..
На коя фирма е? 

# 110
  • Мнения: 3 094
Здравейте!
Снощи правих боб. Предната вечер не помня вече - но правих варена и после запечена с кафява захар тиква, ориз със стафиди. За днес май спанак..
Не си падам много по соята, с изключение на соевите кубчета.
Ще пробвам и този кашкавал, за който говори Иля, ако го намеря..
На коя фирма е? 

Няколко фирми го правят - май все са гръцки, тези които да внесени в България.

# 111
  • София
  • Мнения: 7 867
Днес ще погледна, каква марка е кашкавала и после ще споделя. И аз мисля, че го има на различни фирми.

# 112
  • Мнения: 958
Точно него си купувам и аз,растителен е,но няма соя в него  Wink

# 113
  • Мнения: 3 094
Здравейте!
Снощи правих боб. Предната вечер не помня вече - но правих варена и после запечена с кафява захар тиква, ориз със стафиди. За днес май спанак..
Не си падам много по соята, с изключение на соевите кубчета.
Ще пробвам и този кашкавал, за който говори Иля, ако го намеря..
На коя фирма е? 

Спанака как го правиш? С ориз или с картофи или някак по друга рецепта? Сподели, моля те

# 114
  • София
  • Мнения: 7 867
Момичета, какво сте си измислили за днес ?

Ето го и моя обяд с растителния кашкавал - http://picasaweb.google.bg/muhlata/Vkusno/photo#5133383716814492818

# 115
  • Мнения: 1 165
Момичета, какво сте си измислили за днес ?

Ето го и моя обяд с растителния кашкавал - http://picasaweb.google.bg/muhlata/Vkusno/photo#5133383716814492818
Иля каква е тази красота!  Това си е направо кулинарен шедьовър! После нека говорят, че било трудно да се издържа само на постно ядене Mr. Green

# 116
  • София
  • Мнения: 7 867
Аталанта , мерси !  Hug

# 117
  • Мнения: 2 922
Спанака как го правиш? С ориз или с картофи или някак по друга рецепта? Сподели, моля те

Спанакът всякак го обичам (лошото е, че ако сготвя, само аз си го ям  Laughing).
Днес ще го направя с ориз:


С картофи също го правя.
Или само спанак, лук и морков.


Иля, страхотно изглежда!  Peace

# 118
  • Мнения: 589
Здравейте, дами!
Тук направо стана много фкусно  Blush
Аз не си падам по соевите продукти, но като много ми се дояде нещичко ще пробвам. Днес сътворих една постна супа. Картофи, праз, корен целина, супена лъжица сушени зеленчуци, зехтин, фиде и препечено брашно вместо застройка. За бебо и щерката прибавих в чинийките настъргано варено яйце и сирене, а за мен къри и лъжица зелева чорба. Стана превъзходна. Понеже идват почивни дни, в които всички сме си вкъщи, след малко отивам да изпека един щрудел с ябълки и точени кори. За вечеря ще сготвя постни пълнени чушки + супата + зелева салата и мляко за децата. Никой член от семейството няма да усети липсата на вкусна и питателна храна.   chef

# 119
  • Мнения: 861
Привет, дами!

И аз постя. Щях да се запиша в темата още преди няколко дни, но имах доста работа напоследък. Първите десет дни, обаче съм на монодиета от плодове и зеленчуци, така че още нищо не съм сготвила. Аз лично не съм религиозна, така че основната ми цел е отслабване и нещо като пречистване. Спокойно мога да карам без месо, млека пък не обичам, но сирена и кашкавали...обожавам. Така, че Иля, чакам с нетърпение марката на кашкавала. Ястието ти изглежда страхотно. Представете си -вчера вечерта изхвърлих нещо подобно  Sad. Бях приготвила предната вечер броколи с 3 вида сирена, но не успяхме да ги изядем. Мъжът ми замина, децата не ядат такива неща, а аз постя  Sick. Голямо усилие на волята ми костваше. Но се радвам, че удържах  bowuu. Понеже броколите са другата ми слабост, Блондинка, моля те, сподели как приготвяш ориза с броколи и моркови и какви подправки слагаш.
Ами това е. Лека постна вечер  Wink!

Общи условия

Активация на акаунт