Има ли дами, които постят?

  • 12 730
  • 240
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 851
Момичета, включвам се и аз да постя с вас. Не съм постила до сега, но на 14 съм на линия.  Peace

Не ям месо, яйца, мляко -  явно ще ми липсва само сиренцето, но ще си похапвам соево от време на време.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 062
Здравейте момичета, постите започват на 15.11.2007г. , на 14.11.2007г е коледни заговезни. Риба се позволява на 21.11.2007г.    † Въведение Богородично Празник. Разрешава се вино, елей и риба. Ден на християнското семейство и на православната християнска учаща се младеж, и на 06.12.2007г. † Св. Николай, архиепископ Мирликийски, Чудотворец (Никулден) († 342 г.). Празник. Разрешава се вино, елей и риба. И не забравяйте, че  "Не въздържанието от храна, а въздържанието от прегрешения прави поста" - казва св. Иоан Златоуст, другото е просто диета.
Успех на всички.

На 13 ноември са Коледни заговезни и поста започва от 14-ти. Вижте в църковен календар!

# 47
  • Мнения: 413
Привет на постещите
   постех редовно и редовно слабеех, винаги на всяко ядене хапвах такова количество, колкото можеше да се събере в двете ми шепи. не повече. Постенето е малко на принципа на разделното хранене, днес оризова манджичка, утре картофена,...няма много голям избор, но се свиква, трябва твърда воля и много течности между храненията, особенно първите 5 дни са най-трудни.
   И забравете лютеницата и филиите, че те върват една след друга и тогава се качва.
   Най -много отслабвах на великденския пост - до към 10-ина кг. но пък после захранването е много трудно.
   За съжаление сега не мога да постя, кърмим се с бебчо и това ще се отрази зле на кърмата, но...догодина ще направя великденския, за да вляза в старите си дрехи
  Успех на всички постещи и много твърдост и воля да устоявате на изкушенията.   Simple Smile
   

# 48
  • Мнения: 2 922
Отново ще постя!!
Не бях постила отдавна, поради бременности и кърмене.


постех редовно и редовно слабеех

И аз също  Peace

# 49
  • Мнения: 413
BABY DOLL  Какво мислиш, дали ако постя ще намалее кърмата?? Имам още доста килограми да свалям след раждането, не се харесвам, но още кърмя - т.е. цедя се, и бебчо пие от шише , че не иска да суче.  Ти след като спря кърменето ли започна наново да постиш, или...????   Чудя се как да отслабна  newsm78

# 50
  • Мнения: 2 922
BABY DOLL  Какво мислиш, дали ако постя ще намалее кърмата??

Ами хубаво е да си хапваш месо, яйца, докато кърмиш  Thinking Аз лично не бих постила в този период.
Да, аз спрях преди месец да кърмя и сега мисля да постя.

# 51
  • Мнения: 1 454
Отново ще постя!!
Не бях постила отдавна, поради бременности и кърмене.


постех редовно и редовно слабеех

И аз също  Peace

И аз съм постила...и аз слабеех..май  newsm78 (не съм се теглила) , обаче какво ядете по време на пости?
Защото аз примерно ядох само плодове и ядки...едни великденски ги изкарах така..и то...много ясно, че ще отслабна (чак се чудя от къде тая воля тогава)

Но...ако постиш примерно на соеви продукти (соеви кюфтенца, сирене) и хляб бонус да речем...все си мисля, че най-много да надебелее човек...
дали постенето не помага на хора ,които обичат и основно се хранят с месо...защото аз диета или не...месо хапвам много малко

  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 2 062
Има какво да се похапва. Покрай постенето съм се запознала с доста рецепти за постни ястия, които не са тестени и не се консумират с хляб, така че......Научават се тези неща. Само на пръв поглед изглежда, че няма какво да се яде. Такива вкусотийки има. Не включвам в това число соевите продукти, защото не съм им фен. Купувам само едни соеви кубчета, които приличат на месо, но са много по-леки и вкусни..... Peace Peace Peace

# 53
  • Мнения: 1 416
Здравейте момичета ,твърдо съм решила да постя 45 дни ,но във същото време искам да съм диетична така че ако ме приемате ето моето меню
1 ден -задушени зеленчуци
2 ден-печени картофи с пикантина
3 ден зелеви сърмички 4 ден плодов
5 ден -боб
6 ден -обикновенни бисквити и ябълки 7 ДЕН-ЧАЙ И ПЛОД
8 ден ориз със зеленчуци 9 ден-лозови сърмички или пълнени чушки 10 вода и чайУспех на всички и браво на всички желаещи да изкарат коледните пости   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 462
И аз мисля да съчетая постенето с нещо като моно диета, като ще се стремя да не ям хляб. Аз дори започвам от днес, че нямам търпение Mr. Green
Мисля през деня да хапвам плодове, а вечер то е ясно, ориз, картофки, някаква салатка и така. Мисля, че не може да няма ефект. Дано само издържа, че сиренцето много ще ми липсва Praynig

# 55
  • Мнения: 2 922
Само на пръв поглед изглежда, че няма какво да се яде. Такива вкусотийки има. Не включвам в това число соевите продукти, защото не съм им фен. Купувам само едни соеви кубчета, които приличат на месо, но са много по-леки и вкусни..... Peace Peace Peace

Така е. Има много и разнообразни постни вкусотии.

И аз купувам само кубчета и ги правя като кебап с лук и гъби Peace

# 56
  • Мнения: 3 094
И аз ще постя.....постя от от доста години и се чувствам направо възродена след това. Не ми липсва нищо, навик ли е , що ли е - не зная.....Купувам си доста соеви продукти, така че белтъчини си набавям достатъчно. По принцип съм вегетарианка от 15 години и духът и тялото са ми свикнали с постите Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 2 062
Чудна групичка се заформяме!

# 58
  • София
  • Мнения: 218
Ехоооооо,здравейте.Много се радвам,че намерих съмишленички, с които да си обменяма опит и посни рецептички,заедно ще ни бъде много по-лесно.Само искам да уточним нещо;ОТ УТРЕ ли започват постите в крайна сметка,че нещо взех да се обърквам от 14-ти или от 15-ти са.Много ще ви бъда благодарна за отговорите  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 416
Ехоооооо,здравейте.Много се радвам,че намерих съмишленички, с които да си обменяма опит и посни рецептички,заедно ще ни бъде много по-лесно.Само искам да уточним нещо;ОТ УТРЕ ли започват постите в крайна сметка,че нещо взех да се обърквам от 14-ти или от 15-ти са.Много ще ви бъда благодарна за отговорите  bouquet
Привет от утре почват постите,аз вече се приготвих купих си два пакета замразени зеленчуци и за утре менюто е готово.Аз пък искам да питам строгия пост сряда и петък не се консумира олио вие мили дами как ще го карате по -точния начин или по олекотения.Аз се замислям утре само на плодове ако ще съм стриктна  newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт