Има ли дами, които постят?

  • 12 722
  • 240
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 094
Ехоооооо,здравейте.Много се радвам,че намерих съмишленички, с които да си обменяма опит и посни рецептички,заедно ще ни бъде много по-лесно.Само искам да уточним нещо;ОТ УТРЕ ли започват постите в крайна сметка,че нещо взех да се обърквам от 14-ти или от 15-ти са.Много ще ви бъда благодарна за отговорите  bouquet
Привет от утре почват постите,аз вече се приготвих купих си два пакета замразени зеленчуци и за утре менюто е готово.Аз пък искам да питам строгия пост сряда и петък не се консумира олио вие мили дами как ще го карате по -точния начин или по олекотения.Аз се замислям утре само на плодове ако ще съм стриктна  newsm78 newsm78 newsm78

Строгият пост е първата и последната седмица - така знам от свещеник. Тогава не се консумират не само олио, но и ядки.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 672
Аз никога не съм  постила  Blush

# 62
  • Мнения: 9 865
Аз съм постила доста пъти, без последните два големи поста и тази година съм решила.
Месото не ми е проблем, но чашата вино вечер и някои други подробности ме изкушават.
По време и след поста се чувствам много добре, а и се прочиствам преди неизбежното плюскане по празниците. Присъединявам се към отбора.

# 63
  • до морето
  • Мнения: 494
Постите започват от 15.11, Коледните заговезни са на 14.11.
Пожелавам воля и упоритост на всички, които са решили да извършат този подвиг!
Не забравяйте да посещавате неделните литургии, да се запишете за изповед и да получите най-големия дар - Светото причастие. Всичко дрруго е просто диета за тялото, която можете да правите когато и както пожелаете.
Успех момичета!

# 64
  • Мнения: 9 865
Душка, аз лично не ходя често на църква и не обичам да ходя, но това не значи, че за мен постът е диета. Мотивацията ми не е да отслабна, но резултатите в последна сметка са такива и освент това лично за себе си чувствам едно особено смирение и удовлетворение от въздържането и силата на волята... знам ли. Grinning

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 17:54 от Beth

# 65
  • Мнения: 1 416
Привет момичета ,как сте ето по едно постничко кафе за събуждане

# 66
  • София
  • Мнения: 2 062

Успешен и дешуспасителен пост на всички!Започва от днес! Peace Peace Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 2 062
За да изясним как трябва да се пости, ще цитирам една книжка на архимандрит Симеон Кутса "Царковният пост: кога, защо и как да постим?". В тази книга за коледния пост пише: " Не се приема месо, млечни продукти и яйца. Разрешева се риба, олио и вино от 21.11 - Въведение Богородично до 17.12 - Св. Пророк Даниил, без сряда и петък. От 18.12 до 24.12 се разрешева олио и вино без сряда и петък. В заключение през този пост освен дните сряда и петък само два дни са със задължителен строг пост 15.11 и 24.12, но ако се случат събота или неделя се разрешава олио и вино."
Надявам се да внесох малко яснота по отношение на правилата за този пост. Освен това, искам още веднъж да подчертая, че съгласно църковния календар постът започва от днес. Вчера беше Коледни заговезни.
Поздрави на всички и успешен пост!
  bouquet

# 68
  • Мнения: 958
Здравейте и от мен,аз днес съм на плодове,хубаво ми е,че започнаха постите и съм решила да комбинирам и да отслабна за Нова Година,ще си направя и житния режим от 26,май тогава е пълнолунието,а той се започва след пълнолуние,миналите Коледни пости го правих и беше много добре

# 69
  • Мнения: 3 094
Днес за обяд съм си сварила ръжени ядки със сушени плодове - ананас, стафиди и сини сливи Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 7 838
Здравейте и от мен, момичета. Сутринта зарязах любимото си 3в1 и пих едно постничко кафе. За днес, менюто ми ще е задушени зеленчуци без масло и доста плодове.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 530
Здравейте и от мен,аз днес съм на плодове,хубаво ми е,че започнаха постите и съм решила да комбинирам и да отслабна за Нова Година,ще си направя и житния режим от 26,май тогава е пълнолунието,а той се започва след пълнолуние,миналите Коледни пости го правих и беше много добре




Ще споделиш ли за този режим, моля   bouquet

# 72
  • Мнения: 1 454
Здравейте и от мен, момичета. Сутринта зарязах любимото си 3в1 и пих едно постничко кафе. За днес, менюто ми ще е задушени зеленчуци без масло и доста плодове.

Провери 3в1 на Якобс...мисля, че там има суха растителна сметана, без млечни добавки и сухо мляко...
А сметаната на Coffee Mate е абсолютно растителна...то това им е идеята да я рекламират сега...заради постите Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 7 838
Ехааа, Daisi4ka - златна си !  Heart Eyes

Иначе прочетох, че в 3в1 има млечен протеин, но той пак си е от мляко сигурно. Ще проверя веднага това на Якобс, дано наистина да няма млечни добавки и ще си взема растителна сметана. Така съм свикнала със сладко кафе, че нормалното ми горчи ужасно.

# 74
  • Мнения: 1 454
Ако не е Якобс , пробвай някое друго...ама 100% има защото помня , че съм пила  Hug

Общи условия

Активация на акаунт