Има ли дами, които постят?

  • 12 739
  • 240
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 958
Разбира се!Режима е по Дънов,яде се 10 дни 1кг жито,като се разделя по 100г жито на ден,аз го варя 15-20 мин.,но е добре и покълнало да се прави,към житото се добавя 3с.л. мед,3 ябълки и 9 ореха,това е всичко,което трябва да хапнеш през целия ден,ако искаш си го делиш на 3порции,ако искаш от време на време хапваш.Има много хубав пречистващ ефект,а освен това косата и ноктите ти стават много здрави.Започва се след пълнолуние,по принцип се прави през февруари,но и през останалата част на годината не вярвам да е проблем,аз лично не успях през февруари,а сега ми се иска да го направя.Хайде другата седмица ще пиша повече  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 7 858
Момичета, до колкото разбрах от днес до 21.11 не се разрешава зехтин, нали така ?

# 77
  • Мнения: 2 922
Добро утро и от мен  Grinning
Днес мисля да сваря една тиква, защото отдавна й се каня.  

Иля, за зехтина - няма такова нещо.

# 78
  • Мнения: 667
само да допълня, имам някакви спомени, че дори в седмиците, когато е разрешена риба, срядата и петъка са с по-строг пост, т.е. не се яде риба
Точно така, точно така! Даже и ястия с растителна мазнина не се ядат в сряда и петък по време на пост, но....кой както издържи.
Не съм чувал за такива ограничения.

Строгият пост е първата и последната седмица - така знам от свещеник. Тогава не се консумират не само олио, но и ядки.
Това е вярно, но за Великия пост. При Рождественския пост няма тримерене, няма и дни без разтителни мазнини. Моя версия, не искам да влизам в противорение с никого. Все пак след октомври организмът включва на спестителен огън и всяка мазнина се ползва за зимата.Такава ни е природата, а Христос никога не е вършил неща срещу природата.

"Не въздържанието от храна, а въздържанието от прегрешения прави поста" - казва св. Иоан Златоуст, другото е просто диета.
Това е най-важното. Благодаря на mama Zori.

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 11:07 от SafeHeaven

# 79
  • Мнения: 3 094
Здравейте и от мен, момичета. Сутринта зарязах любимото си 3в1 и пих едно постничко кафе. За днес, менюто ми ще е задушени зеленчуци без масло и доста плодове.

Провери 3в1 на Якобс...мисля, че там има суха растителна сметана, без млечни добавки и сухо мляко...
А сметаната на Coffee Mate е абсолютно растителна...то това им е идеята да я рекламират сега...заради постите Wink

Искам да вметна (ако ви се струва крайно, не ми скачайте Simple Smile), но постът предполага и отказ от стимулиращи и възбуждащи напитки, т.е кафе, черен чай, кока-кола......не само алкохолни.

# 80
  • Мнения: 3 094
само да допълня, имам някакви спомени, че дори в седмиците, когато е разрешена риба, срядата и петъка са с по-строг пост, т.е. не се яде риба
Точно така, точно така! Даже и ястия с растителна мазнина не се ядат в сряда и петък по време на пост, но....кой както издържи.
Не съм чувал за такива ограничения.

Строгият пост е първата и последната седмица - така знам от свещеник. Тогава не се консумират не само олио, но и ядки.
Това е вярно, но за Великия пост. При Рождественския пост няма тримерене, няма и дни без разтителни мазнини. Моя версия, не искам да влизам в противорение с никого. Все пак след октомври организмът включва на спестителен огън и всяка мазнина се ползва за зимата.Такава ни е природата, а Христос никога не е вършил неща срещу природата.

"Не въздържанието от храна, а въздържанието от прегрешения прави поста" - казва св. Иоан Златоуст, другото е просто диета.
Това е най-нажното. Благодаря на mama Zori.

Възможно е са е така - има най-различни версии. Аз обаче тази седмица ще се откажа от олиото, защото искам да изкарам токсини и да си каля волята -  ще се въдържам и от хранителни прегрешения също Simple Smile. На мен не ми тежи, все така го правя.

# 81
  • Мнения: 667
Да допълня още нещо. Постите не са тема, която следва да обсъждаме или да се гордеем с това свое действие. Постът е дълбоко лично решение и се показва не пред човеците, а пред своя Отец. Да завърша с един цитат от Евангелието от Матея:
Също, кога постите, не бивайте намръщени като лицемерците; защото те си правят лицата мрачни, за да се покажат пред човеците, че постят. Истина ви казвам, те получават своята награда.
А ти, кога постиш, помажи главата си и умий лицето си, та да се покажеш, че постиш не пред човеците, но пред твоя Отец, Който е на тайно; и твоят Отец, Който вижда в скришно, ще ти въздаде наяве.

# 82
  • Мнения: 1 416
Хей момичета дано не ме уплюете ама много задълбахте,аз мислех че сме се събрали да се подкрепяме ,а всеки да прецени как да направи своя пост .Темичката заприлича на цитати от Евангелието аз мисля че най -важното е какво ти е в душата и сърцето.И хората който не са взели решение да постят са не по малко чисти ,добри и мили.Всички хора са добри постещи и непостещи.
Ако по някакъв начин не съм разбрала темата предварително се извинявам ,аз така мисля
[/i][/b]

# 83
  • Мнения: 958
Темичката заприлича на цитати от Евангелието....
Все така става като стане дума за пости  Thinking

# 84
  • Мнения: 589
Здравейте!
На всички желая лек и спасителен пост! Не е лошо първо да почетете малко.
http://www.dar-center.com/article/?article=458
http://www.dar-center.com/article/?article=348
http://www.plovdivcityguide.com/traditions/2/?month_id=11&lang_id=2
http://www.journey.bg/bulgaria/bulgaria.php?city=2506&searchsub=1
http://zadoma.rozali.com/praznici/p6460.html
Аз също мисля, че не трябва по тази тема да се спори. Постът е строго личен. Що се отнася до постни рецепти и подходящи за тези дни режими съм готова да споделям опит и да получавам съвети от вашия опит.
jedira, аз нещо не разбрах  Embarassed 1 кг. жито за 10 дни. Значи всеки ден вариш по 100гр. Към тези 100гр. слагаш колко ябълки, колко орехи и колко мед? Можеш ли да ми дадеш линк да прочета повечко за февруари и лунните фази, през които е добре да се прави режима. Благодаря!
А видяхте ли тази тема?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139992

# 85
# 86
  • Мнения: 1 165
Това е нова за мен.Като имам време ще го прочето по-обстойно. момичета предлагам Ви, ако някоя от нас сготви хубаво постно ястие да споделя тук, че нямаме голям избор откъм продукти и аз лично бързо изчерпвам кулинарния си опит.
Да допълня още нещо. Постите не са тема, която следва да обсъждаме или да се гордеем с това свое действие. Постът е дълбоко лично решение и се показва не пред човеците, а пред своя Отец. Да завърша с един цитат от Евангелието от Матея:
Също, кога постите, не бивайте намръщени като лицемерците; защото те си правят лицата мрачни, за да се покажат пред човеците, че постят. Истина ви казвам, те получават своята награда.
А ти, кога постиш, помажи главата си и умий лицето си, та да се покажеш, че постиш не пред човеците, но пред твоя Отец, Който е на тайно; и твоят Отец, Който вижда в скришно, ще ти въздаде наяве.

Да, напълно съм съгласна. Аз лично избягвам да казвам на когото и да било от познатите си , че постя(вие тук сте изключение) Hug.
Също така не бива да гледаме на постите като на поредната диета WinkЦелта е изчиствайки тялото , да изчистим и душите си.

# 87
  • Мнения: 601
Хей момичета дано не ме уплюете ама много задълбахте,аз мислех че сме се събрали да се подкрепяме ,а всеки да прецени как да направи своя пост .Темичката заприлича на цитати от Евангелието аз мисля че най -важното е какво ти е в душата и сърцето.И хората който не са взели решение да постят са не по малко чисти ,добри и мили.Всички хора са добри постещи и непостещи.
Ако по някакъв начин не съм разбрала темата предварително се извинявам ,аз така мисля
[/i][/b]
Напълно съм съгласна с теб.И съм ЗА да има такава тема.
Аз лично съм средностатистическа християнка и смятам да постя с цел пречистване на организма. За душата всеки сам знае себе си......
Не желая да чета евангелия и кой е по-по- вярващ и кой е не е добър християнин .Мисля че вярата е нещо много лично.Тук съм за да се подкрепяме в постите.
А който му се пише за религия мисля че тук не му е мястото.
Все пак форума е за ДИЕТИ,ОТСЛАБВАНЕ И ПОДЪРЖАНЕ НА ФИГУРАТА

# 88
  • Мнения: 958
quote]
Напълно съм съгласна с теб.И съм ЗА да има такава тема.
Аз лично съм средностатистическа християнка и смятам да постя с цел пречистване на организма. За душата всеки сам знае себе си......
Не желая да чета евангелия и кой е по-по- вярващ и кой е не е добър християнин .Мисля че вярата е нещо много лично.Тук съм за да се подкрепяме в постите.
А който му се пише за религия мисля че тук не му е мястото.
Все пак форума е за ДИЕТИ,ОТСЛАБВАНЕ И ПОДЪРЖАНЕ НА ФИГУРАТА
newsm10
 Съгласна съм,дори не да да се подкрепяме в поста,защото стимула всеки от нас си го е намерил,просто тук пишем хора,които имат нещо общо помежду си и не виждам нищо лошо да си споделяме

# 89

Общи условия

Активация на акаунт