Помогнете за разчитане на патологоанатомична диагноза

  • 5 615
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Побутвам, защото все още ми е важно за насоки и информация.

# 16
  • Мнения: 941
боже,боже,това е ужасно.ДеЩоВиДи,щом си попрочела за диагнозата,няма да пиша нищо.Само се чудя едно-имам чувството,че лекар не е видял това момиче.Все си мисля,че с качествен ехограф,поне измененията по плацентата щяха да се видят Rolling Eyes  ужасно е...

# 17
  • Мнения: 2 070
Жалкото е, че се касае за не един или два случая при един  и същи лекар, с който дори вече се чух и който се оправдава с това, че ехографът не бил добър. Ехографът е 2Д, но е сравнително нов, израждащите лекари са се чудили как така нещата не са видени от следящия бременностите. Единият е случаят с плацентата и най-странното е не това, че не е видял лошото и състояние, а това, че плода като размери не е отговарял на гестационната седмица, в която е, самата майка не е наддавала на килограми...имала е болки,абе мани, поне това да го беше накарало да се усъмни. Аз затова пиша тук, защото се надявам да прочете някой лекар, който да ни консултира с две изречения, не е нужно да се обвързва официално с мнение. Ако можех да покажа и документите от ехографиите да ни каже някой показват ли нещо нередно.

При другият слечай пък майката е ужасена, защото малформациите са ужасно много и видими, раздалечени очи, много къси и недоразвити крайници, малка уста и нос, уголемено сърце...Причината е хромозомна аномалия, тоест в 3-4 месец може би трябва да си е личало вече при прегледа, ако детето се е развивало така от самото начало. Жената твърди, че би направила аборт и е преживяла ужасен шок, всички знаем как се чака дете, чела му е приказкии, пяла му е...умира 12 след като се е родило.
не е чувала за фетална морфология, но много иска да разбере как така тези увреждания не са се забелязали на модерната машина.

Трети случай - спина бифида, детето умира на 50тия ден.
И други простотии, за които не мога да пиша сега.

моля, ако някой знае къде можем да покажем документация и снимки от ехографии, за да ни се направи консултация - да пише.

# 18
  • Мнения: 17 407
ДеЩо, много неприятно, но и най- големите светила грешат. Имам примери достатъчно, но не е сега моментът. НЕ знам защо така се получава, но е факт...

# 19
  • Мнения: 2 070
Да де, това е ясно. Сто про ще го оправдаят с незнам си кви си аргументи. Но е факт, че има три случая в рамките на един месец и още два при него предни години. А шефа на родилното днес ми каза, че случаите на мъртвородени деца за година са 10-20 в града. Смятай. Никой естествено не иска да кочментира официално и да накърни авторитета на колега.

# 20
  • Мнения: 2 865
Според мен спина бифида трябва да може всеки един гинеколог да види на ехографа. За първия случай също - ако е било с много седмици разминаването.
Специалистите по фетална морфология са известни във форума, защо не отиде приятелката ти със всички документи и ехографии при някои от тях да си кажат мнението?

Може ли на лични името на лекаря за който става въпрос?

# 21
  • Мнения: 2 070
Все някой може да се включи, затова пиша данни за това с гестационната седмица.

10август - ехографията показва - 1751грама
32 г.с. - БПД - 85мм, АС - 248мм, ФЛ - 61мм, плацента - 1-2степен зрялост, нормално количество околоплодни води.

22август - 34 гест.седм. - ехографията според лекаря е нормална, но не пуска разпечатка за жената.

1септ - бебето се ражда в 35г.с. с размери по-малки от измерените през 32седмица - 1600г, 41см...като седмаче по размери, месец преди термина, с минимално количество околоплодна течност, кафява. Всички лекари са ошашавени и се чудят как може да не е видяно и я питат следена ли е бременността на ехограф.

тоест явно е загубило и от грамовете си през тия две-три седмици, докато се е мъчило. И т.н.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 783
Писах ти на ЛС

# 23
  • Мнения: 3 506
тоест явно е загубило и от грамовете си през тия две-три седмици, докато се е мъчило.

Не съм лекар, но всички лекари казват, че ехографското определяне на теглото не е сигурно и често не е точно, защото става по формула. Има някакво допустимо отклонение. Така че горният извод не ми се струва напълно коректен и доказуем.

Общи условия

Активация на акаунт