Пощенски картички от Италия - Част 72

  • 23 793
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 617
Oвчева, тук намерих нещо за изучаване на итал. език

http://www.locuta.com/classroom.html

Нали търсеше, ако не се лъжа.

# 16
  • Мнения: 5 475
Овчева , 23 стр. е нотариалния акт, но никъде не видях такава или с подобно значение фраза. Rolling Eyes
 А Нотариуса уж го били питали от фирмата и бил казал ,че можело да си плащаме и без да променя нот.акт.  Confused
 Това са написали в писмото до нас . Peace
 
  Засега всеки от нас търси консулт с банкови чиновници, адвокати , но вероятно няма да плащаме и това е.  Sick
  Писнало ни е отвсякъде.  #Cussing out

# 17
# 18
  • Мнения: 359
ТСигуми благодаря много.Трябва ми за племенника ми,който е студент и с пробити пръсти изхарчва малки състояния за техника,сестра ми направо се побърква с него,та от 3 год. то вземам през лятото да поработи малко задължителен тежък физ. труд.Давам строги нареждания на Паоло да не го оставя да диша свободно.така де ,сега и малко итал. да научи.Мерси.
Астреа не може акт без такива клаузи,а пък това,че нот. бил казал на Пенко Палино не знам какво си ,това са приказки от шипковия храст.Нотариусът представлява закона,който е еднакъв за всички( newsm78) и такива свободни интерпретации няма.Това са законови норми,предполагам ,че един нотариус дори и с най развитото чувство за пратагонизъм няма да рискува да бъде изключен от гилдията.Според мен строителната ф-ма просто блъфира.

# 19
  • Мнения: 5 475
  Тъкмо питах мъжа ми по телефона, каза че принципно такава фраза се пише, ако купуваш от частно лице, за да си защитен. Peace
 Ние купуваме от строителната фирма и в нашия акт е пълно с фрази от сорта, как ни се предава цялостната собственост, както и страници с описи на документите ,с които са купили терена, разрешителни за строеж, документи от комунето, фактурите , с които сме плащали и съответно задължението ни да "влезнем в мутуото на строителя"с частта която дължим .
  Естествено и в това сме прецакани, защото условията далеч не са от най-изгодните, но на строителя не му е пукало като после ще се плаща от клиентите му.  Twisted Evil

  Пак ще го прегледаме довечера заедно.   Peace

# 20
  • Мнения: 359
Сега прочетох по внимателно и направо се гръмнах.Да плащате без да се променя нот.акт. Joy Joy Joy Joy Joy JoyАкта нали е подписан и от двете страни,кой изобщо може да го промени.Оле,малеееее.Тези са големи измамници(да не са от нашият край)Изискайте документа ,подписан и подпечатан от нотариуса,с който упълномощава стр. фирма да ви иска пари.,ако изобщо има такъв.Е веце с този документ,може да отидете при които си искате отдел фин. полиция ,която да види за какво става въпрос.Искам да ти кажа също,че веднъж дадете ле парите,после дори и при доказано вашо право,ще има да чакате с години да ви ги върнат и то с лихви по тарифите на ИСТАТ

# 21
  • Мнения: 764
На ви като искате снимки











Гери,явно за това моят мъж,по повод на търсенето на къща казва "Ново строителство в никакъв слу4ай" NaughtyНямам какво да добавя,прав ще да е 4овекът ooooh!А и освен това аз бих искала да видя нещо готово,да го по4увствам,дето се казва,става ли то за мен  и аз за него,респективно.Ина4е в твоят слу4ай,наистина е най-добре да не плащате,тук правосъдието си е е.... м...та Tired
Аз имам банкова сметка за по 10 евро на месец-Интеза,до момента са коректни Money
Ние уж сме на оправяне,синът ми още се 4уди,ще се разболява ли,ще се оправя ли,надявам се да се реши,4е да знам какво да го правя.Дребната е още на антибиотик,но през деня ве4е не кашли,само ве4ер изнася концерти ooooh!,какво е това 4удо,ужас ooooh!
Ленка абсолЮтно е възможно да сееш лукови4ките в саксийки и после си ги изнеси навън.Там даже е показано и само във вази с вода,но не се задълбо4их,кога се поставят,4е не ми допадна много идеята Rolling Eyes
Тази ве4ер мисля да гледам Капо деи капи по Канале 5,нали съм казвала,4е много си падам по разкази за мафията/от всякакъв сорт/

# 22
  • Мнения: 5 475
 Овчева как позна.  Sunglasses
 От Калабрия е баш шефа на фирмата, а иначе са като скатоле чинези- за всеки нов обект се прави фирма и после я закриват, но всичките са подчинени на едно общо АД. Laughing
  Няма да плащаме нищо.  Peace
  Да ни съдят, ако могат...  Confused

  Италинче, и ние не искахме да вземаме ново,обикаляхме близо 2 години, но накрая като видяхме, че стари жилища в лошо състояние ги продават на цени , колкото нови , че и повече и имайки предвид колко струва един ремонт тук се хванахме на хорото.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 359
Във връзка с мутуото ,ако условията не ви харесват можете да си направите мутуо по изгодно за вас и по новият закон на Берсани,не се плащат никакви пенали,дори и да е заварено положение.Ние са що бяхме с мутуо от кооперативата която строи,но те по принцип всичките са с мутуо ,тасо вариабиле,което нас не ни устройва и то с право виж сега какво стана с тасо вариабиле.

# 24
  • Мнения: 5 475
 И ние сме така , че и с 6 месечни вноски, които за нас не са удобни.
  Отгоре на всичко трябваше задължително и сметка да се отваря в тяхната банка. Rolling Eyes
  Да си стъпим малко на краката и ние ще го преместим.  Peace

# 25
  • Мнения: 359
И ние добре,че не се навихме да купуваме в строеж,че така като гледам обектите ,които си бяхме набелязали още циментеят.Но пък за сметка на това купихме от собственикът на терена,но които се полагали 2  вилички,та тази беше за синът му,като пораснел и заженел,но понеже този квартал допреди 5 години беше само запустяла земя,царевица и тютюн,нашият продавач,се оказа с много терени върху които сега се строи,та за сина си прави друго.За съжаление къщата беше вече с изградени стени и разпределение както той си харесвал,така,че се оказах с тоалетна в хола,веднага щом влезеш.Но в близко време ще се правят поправки.Да завършим първо басейна на покрива Rolling Eyes Joy Joy

# 26
  • Мнения: 5 475
 Ние  като купувахме преди 2 години , обекта беше готов като етажи, оставаше вътрешното разпределение и за късмет поне това можахме да го направим както ние искаме. Peace
  Помня още когато гледах начертани по пода бъдещите стени, толкова малко ти се вижда. Mr. Green
  Като нямаш пунто ди риферименто и не можеш да прецениш разстоянията.  Wink

  Хайде изчезвам, Овчева , мерси за лафа и съветите, довечера пак ще погледнем документите.  Hug
  Лека вечер.   bouquet

 П.С. Пиколинка , ти само очилата нахлупи и нищо повече... Wink
 Как е Андреа?  Grinning
 

# 27
  • Мнения: 6 167
Момичета, извинявайте , но пак искам да помоля ( в новата тема) , подсетя и тн. за Коледа.
Това, което се разбрахме до момента е, пари да се превеждат към мен, ще ги предам в София на ДБМ и те ще решат как и къде да ги дарят. Друг вариант е да се свържете с Шани от немската тема и там да се уговорите, както мисля, Ани каза, че е направила.
Може би Ани да каже какво се случва там, не съм чела аз.
Ако някой има други идеи  са добре дошли. Децата имат нужда от всичко, но според мен най-вече от внимание.
Нека помислим дали не можем да направим нещо за  това също!
Хайде активност, дами  Laughing Hug

# 28
  • някъде
  • Мнения: 4 955
 wavey
сигурно сте ме забравили Blush
живот и здраве края на декември отиваме с дечко в Италия
дано ни хареса Praynig, малко ме е страх от неизвестното Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 100
А, оживление Simple Smile

Гери, ууууффф, само късане на нерви и губене на време в ядове Tired Добро реШение сте взели Peace

Банкова сметка, без да палаЩате Никакви такси и да си пилеете времето с ходене по банки : www.iwbank.it   
Онлайн вси4ко Peace

Лени, аз ви казах какво Ще правя по въпроса, това е засега.

Лека ноЩ,
до утре
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт