Когато децата се върнат в у-ще/градината

  • 1 365
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Лично нас пряко проблемът не ни засегна. Учим. Когато синът ми се връща с много домашни в къщи и понякога пухти като парен локомотив винаги съм подкрепяла учителката му и съм обяснявала подробно за голямата полза от ученето. Всеки ден говорим за това. Всеки ден му напомням, че е късметлия, че учи, че неговата класна определено прояви огромна загриженост към класа си. Не го изостави, редовно взима материала по програма, дава допълнителни неща, води СИП, редовно ни "набива клинците", както се казва и на нас, родителите, не ни оставя да скучаем. От нея за година и половина научих много като родител, включително и за отговорността ми към децата ми, като ученици.  Не бих си позволила да настроя децата си срещу учителите, защото един ден ще жъна много лоши последици от това.
Въпреки това не подкрепих още в началото стачката,  поради слабата организация и недобре подбрани лидери, неясни искания и слаби позиции, за които писах още в първата тема в средата на септември, като подробно изложих именно тези си доводи. Днес, месец и нещо по- късно не съм променила мнението си по този въпрос.

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Към нашите г-жи мнението ни все същото, т.е. много положително. Детето няма как да си е променила нейното, тъй като не знае какво точно е стачката пък и ние не сме коментирали с лошо пред нея.

# 17
  • Мнения: 2 732
Нейното отношение ще си е същото !Моето не е същото ,но не заради стачката .Имахме неприятен инцидент с едната госпожа доста преди стачката.Радвам се че детето не приема нещата така както мен .Бързо и мина и обича отново г-та си .

# 18
  • Мнения: 47 985
да, променено ми е отношението
не ги обвинявам че стачкуват, нормално е, защото заплатите наистина са смешни
обаче искам след като има увеличат заплатите, да стоят до 18,30 на работа и да влагат повече старание, да учат децата н аповече песнички, да правят повече тържества и да се подготвят добре в предучилищната, да не правят сборни групи при всеки повод и цяло лято да работят!
зашото досега получавах само отговор" за толкова пари- толкова!"

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
На детето не се промени. Сега като тръгнаха все едно, че не са прекъсвали за месец заниманията. Аз бих ги уважавала повече, ако се бяха жертвали и ходили на работа преподавателите на 1, 7 и 12 клас.

# 20
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
мнението на детето няма да се промени - приема стачката , като продължение на ваканцията, за нея е нещо положително...
моето мнение също , няма да се промени , единствено се притеснявам, и то вече доста сериозно, как ще наваксат материала... Rolling Eyes

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
На дъщеря ми няма как да и се промени мнението - на три години е Wink.
Моето мнение към нашите госпожи пак не се променило - не съм имала време за едната седмица, през която успя Рони да ходи на градина, да си съставя такова.

# 22
  • Мнения: 4 406
На мен ми се промени отношението към правителството - от лошо стана по-лошо...

а към учителите- не. лично се извиниха на всеки родител за създаденото неудобство, което им прави чест. грижат се за сина ми със същия ентусиазъм, а той се върна в градината с голям възторг. това за мен е важно

# 23
  • София
  • Мнения: 320
Дъщеря ми често боледува, вече е предучилищна , а почти не е ходила на градина. Живеем в София и едната баба се пренесе от Варна да живее при нас, за да я гледа през зимата.Така 3 години. Силно се надявах, че вече е закрепнала (след ходенето цяло лято боса по плочките на село).Но не в здравето и сега е проблема.
Първо градината лятото не работеше, после започна работа на 24.09 ,защото до тогава вървеше ремонт,а след седмица и 2 дни работа излязоха в стачка.
Та да попитам , кой щеше да ми гледа детето през това време, ако ги няма бабите? Този път я пратих на село, защото варненската баба героиня сега гледа бебе-внуче.И ако стачката свърши днес не мога да пропътувам толкова бързо 400 км.,за да си я взема.Между другото това ще и е петото пътуване по този път за 1 месец.
Изобщо не съм си променила мнението за стачката Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 268
Моето отношение към учителите се промени.  За съжаление в отрицателна посока. Децата ми са малки , така че те се щастливи , че са удома, а не на ДГ.
Тази стачка ми показа, че не трябва да разчитам на държавното /общинското детско заведение.
Дай боже да ми е яка гърбината, за да мога да си позволя частни учебни заведения.
 
Много обичам такива изказвания.Направо са ми любими!Ще го запомня! ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е прекалено малка, но моето отношение определено се промени...

Общи условия

Активация на акаунт