"Читави" картофи

  • 1 303
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
През пролетта, когато моя близка приятелка трябваше да захранва, отидох да потърся магазинчето на пазар Ситняково за екологично чисти храни. Пък и аз бях бременна, зеленчуците парникови и нитратни та реших, че за всички ще е полезно  Laughing, но... не го намерих - затворили го били. Тогава се разтърсих тук във форума и открих тел. на жената правила изследванията на плодовете и зеленчуците /дано не бъркам нещо/. По телефона приятелката ми поръчваше необходимите и моркови, ябълки и т.н. и приготвяше пюрета. Мисля че ги изследва в лаборатория на МА, пък и някъде там се взимат от нея. Дава и сертификат.
Аз не съм се обаждала още, защото също като Лекси ще захранвам по Коледа, но тел. си го пазя, защото нямам никакви роднини, близки или познати по селата.
Та ето го - Герова 0888 133 257

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси за тел, supi4ka Hug Т.к. ще захранваме по едно и също време, евент. можем да се организираме да се обадим и отидем заедно.

Аз все още имам колебания дали да не започна с готови пюрета newsm78 Абстрахирайки се от цената, смятам, че са "по-сигурни" и по-добре хомгенизирани, но предполагам, че домашно приготвеното ще е все пак по-полезно. Дали някъде има тема за плюсовете и минусите на готовите, респ. домашните пюрета?

# 17
  • Мнения: 4 546
и мен въпросът за готовите пюрета ме вълнува. въобще не вярвам, че се слагат качествени продукти, особено пък в пюретата, произведени в БГ  Thinking а вносните пък са доста скъпи и въпреки това сигурно има някаква химия и в тях  Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Колебания и аз имам най-разнообразни...то е ясно, че без готови пюрета няма да мина. Сигурна съм, че ще срещна сериозни затруднения  да приготвям всички необходими, особено тези с месо, разните му броколи и т.н., които просто няма да намеря при някоя баба на село..... пък и честно казано струва ми се много времеотнемащо....  А като се размисля и дали да давам хип или гербер, или нестле..... или...ужас просто - чета и сравнявам и накрая нищо.
Относно цената - ми тези зеленчуци, които Герова продава хич не бяха евтини  Laughing, но пък ми се струва, че наистина са подходящи. Гледала я бях точно по това време в предаване "Здраве" май беше точно по тая тема и просто ми вдъхна доверие жената, относно сигурността. Само дето се е преместила до МА...а на мен Ситняково ми е на пет крачки  Laughing
М/у др. Гербер имат мънички пюренца подходящи за началото на захранването.
Аз май съм решила да започна с картоф пасиран с малко кърма, после да добавя и морков.... /аз кърмя де, влязах във вашия форум, за да видя кое АМ е най- подходящо, най- предпочитано .. за бебче на около годинка.. ма то чуденката като при марките пюрета  Joy/
Иначе, то ние може и да си мислим най-различни варианти, но детенце само ще си избере  Laughing Малката госпожица на приятелката ми предпочита домашните манджи.. и тя готви .. и бурканизира..и стерилизира...

Общи условия

Активация на акаунт