Баща и се сеща понякога...

  • 1 793
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Защо не опиташ посещение при психолог? Много често децата ни си спестяват някои свои чувства, за да ни предпазат, а пък после се оказва, че ако сме ги знаели щеше да е по-лесно... Говоря от опит Simple Smile

# 16
    Едва ли би я подкрепил за нещо.Поне до този момент не го е правил.Досега един път се е случило да го помоля за помощ за нея и той категорично отказа.Отказва за всяко едно нещо за което го помоля което е извън решението на съда.Тази година на дъщеря ми и се отвори възможност да отиде на екскурзия в чужбина и го помолих за декларация която той не подписа.Не е ясно защо.Нямаше вариант дори и да си помисли,че ще я изведа в чужбина и няма да се върне,но той отказа.
    Опитах се да говоря с него и да му помогна да контактува с нея,но нямаше кой да ме чуе.След този един месец при него щерка ми не иска и да чуе да ходи при него по простата причина,че той не е бил с нея.А да не говорим,че са говорили за мен и за родителите ми лоши неща и са се опитвали да я настроят срещу мен.Тя ме попита защо го правят.Какво да и отговоря?!?Сега ще послушам съвета на НЕ ЩА и ще я водя на психолог.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 493
МамаМ  повечето деца минават през такава фаза, но съветите който са ти дали - да купуваш подаръци и да говориш хубави работи за бившият си и т.н. - според мен са едно изкуственно подържане на един измислен образ на бащата и това ми се струва изцяло погрешно. Детето ще усети /рано или късно/ и тогава ще се обърне срещу теб - никой не обича лъжата.
Това за провалените навици - ще го наваксате, това че не иска да говори с баща си - не я насилвай, когато е готова тя сама ще му каже, че не иска да говори с него и ще му покаже аккво чувства.
Защо детето не ти се е обадило лятото да си я вземеш след като той не се е грижил за нея, а е оставил на баба й. Моята дъщеря миналата година си тръгна на третият ден след уговорка за две седмици и оттогава не е стъпила там - просто казала баща си  - аз дойдох тук за сме заедно, а теб те няма, така че искам да си ходя в къщи - там поне си имам приятели за да си играя.
Дай право на избор на детето - тя ще си реши как да постъпи.
Много е хубаво, че имаш човек до себе си да те подкрепя и че тя всъщност си има баща   bouquet

# 18
  • Мнения: 274
    Тази година на дъщеря ми и се отвори възможност да отиде на екскурзия в чужбина и го помолих за декларация която той не подписа.Не е ясно защо.Нямаше вариант дори и да си помисли,че ще я изведа в чужбина и няма да се върне,но той отказа.
   

Разбирам те. Когато на мен ми се наложи да искам такава декларация, избрах нотариус срещу неговия офис, отидох при нотариуса да приготви декларация и му звъннах да го помоля да мине оттам в удобно му време през седмицата само да подпише. Отиде в последния момент, в петък в пет Simple Smile но все пак отиде. А, и моята майка звънна на майка му да й каже колко е хубаво за сина ми да пътува. Понякога се налага да сме изобретателни.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 493
    Тази година на дъщеря ми и се отвори възможност да отиде на екскурзия в чужбина и го помолих за декларация която той не подписа.Не е ясно защо.Нямаше вариант дори и да си помисли,че ще я изведа в чужбина и няма да се върне,но той отказа.
   

Разбирам те. Когато на мен ми се наложи да искам такава декларация, избрах нотариус срещу неговия офис, отидох при нотариуса да приготви декларация и му звъннах да го помоля да мине оттам в удобно му време през седмицата само да подпише. Отиде в последния момент, в петък в пет Simple Smile но все пак отиде. А, и моята майка звънна на майка му да й каже колко е хубаво за сина ми да пътува. Понякога се налага да сме изобретателни.
Само, че в повечето случай това не е достатъчно - а трябва и да сме упорити, че и досадни и накрая пак може  и чрез изнудване.
Аз 2 години се правих на изобретателна и накрая като го направих чрез изнудване стана за 2 дни  Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 9 990
За мен всичко е много просто.Всеки е положил додтатъчно много усилия според възможностите си.Едни обаче имат насреща по-разумни бивши половинки.Простичко е.Други и челна стойка да му правят-все тая-винаги ще саботира.Не е тук вече до желание, усилия, изниджане и прочее.Ако изнудването сработи днес, утре моье и да не сработи, а то е последен вариант на практика.Та-ако имаш щастието човека срещу теб да е "нормален", усилията, които полагаш ще се възвърнат, то е ясно, че ще успееш.Ако имаш обаче пълен катил насреща си-забрави...

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Мама М,  аз се намирам в доста сходно с твоето положение. Нашия БНД по същия начин се ПРИСЕЩА за нея, което смятам, че е пагубно за нейната психика. Не мога да приема, че един баща може да разиграва детето си , както разиграва жена си да речем. Иди ми дойди ми - 2 дни е с нея, после ще намери време след 1 месец!! Това е отвратително и натоварващо не за мен, ЗА НЕЯ! Тя вече малко по малко се откъсна от него съвсем и напоследък категорично отказва да го вижда, дори и да го чува. Аз съм тази, която се мъча да я накарам поне да му се обажда от време на време, на което тя реагира по следния начин - ами не искам, щом той не се грижи за мен и го няма и аз няма да му се обаждам! Е мога ли да кажа на бялото черно?? Едно дете може да прецени ситуацията, а аз да я кривя ли?
А това, да й купувам подаръци от негово име, без той и хабер да си има, ми се струва пълно безумие, незнам  #Crazy.. Смятам, че за нея е далеч по-полезно да знае кое е редно и кое не в тези взаимоотношения, а поведението на баща и в случая, както и в твоя, мама М, НЕ Е РЕДНО! Те са момичета и един ден ще бъдат от страната на жените, а не от страната на бащите си и какво тогава- ще смятат за редно поведението на някой недорасъл екземпляр подобие на баща им ли??? Категорично мисля, че не е полезно за тях да бъдат залъгвани колко са добродетелни бащите им, ако те не са.

# 22
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
според мен са едно изкуственно подържане на един измислен образ на бащата и това ми се струва изцяло погрешно. Детето ще усети /рано или късно/ и тогава ще се обърне срещу теб - никой не обича лъжата.
Изцяло подкрепям   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 425
... Не мога да приема, че един баща може да разиграва детето си , както разиграва жена си да речем...
Разиграва жена си, разиграва теб, ще разиграва и дъщеря ти. Приемаш/не приемаш - това е ситуацията.

# 24
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
... Не мога да приема, че един баща може да разиграва детето си , както разиграва жена си да речем...
Разиграва жена си, разиграва теб, ще разиграва и дъщеря ти. Приемаш/не приемаш - това е ситуацията.
Изобщо незнам какво приказваш. Не го приемам и не съм подвластна на някаква "ситуация", особено що се отнася до детето ми. Нека не се обиждаме.
Извинявам се за изкривяването на темата.
Мама М на верен път си, създала си семейството от което детето (децата) ти се нуждаят.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 10:34 от Christine

Общи условия

Активация на акаунт