Изсмуква ли всичко абсорбатора?

  • 14 739
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
И моят абсорбатор, когато е включен на най-силната степен, доста бучи, но пък и смуче. Риба вкъщи не пържа! /това е закон/ Като работи на 1, дори да има в стаята двама - трима пушачи, не се налага да проветрявам от прозореца. Моят е с мощност 600 куб.м. на час /изчислих, че за да превърти изцяло въздуха в помещението, което е 40 кв.м. с 3 м. височина на тавана, са му необходими 15 мин. Естествено, никога не го изключвам веднага, щом приключа с готвенето - оставям го да работи поне още 15-20 мин. на по-слаба степен и не мирише.

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Абе за смученето- смуче,обаче трябва задължително да е и отворен прозореца,иначе става конденз Close

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Нашият е Бомпани - не мога да се оплача, обаче при нас е друг проблемьт: често мога да разбера какво ще е менюто на комшиите отгоре  Mr. Green Има нещо, което не е наред с комина на кооперацията ни явно и като готвят отгоре всичката миризма сякаш излиза от нашия абсорбатор и се налага и аз да го включа поне на 1 степен, за да "неутрализирам" аромата  ooooh!

# 18
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Има нещо, което не е наред с комина на кооперацията ни явно и като готвят отгоре всичката миризма сякаш излиза от нашия абсорбатор и се налага и аз да го включа поне на 1 степен, за да "неутрализирам" аромата  ooooh!

Проблема в твоя случай е от монтажа  Mr. Green, и нашите имаха същия проблем, и се оказа, че били сложили някакъв филтър обратно.

Иначе, по темата - нашият покрива по-голяма площ от тази на котлоните, и може би затова не се усеща миризма.  Thinking

# 19
  • варна
  • Мнения: 1 830
А пък моят хем бръмчи, като че ли ще излита, хем никаква работа не върши  hahaha 
И при мен  е така  Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 574
А пък моят хем бръмчи, като че ли ще излита, хем никаква работа не върши  hahaha 
И при мен  е така  Joy Joy Joy
И при мен е така, Peace

# 21
  • Мнения: 4 970
Предстои ми да купя абсорбатор за помеение, което е  общо кухня и хол Crazy.За миризмите ми се изясни положението Joy.Кажетеее оба4е как се изчисляваше каква кубатура трябва да е самият абсорбатор?Как да  предвидя каква мощност ми трябва newsm78

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Предстои ми да купя абсорбатор за помеение, което е  общо кухня и хол Crazy.За миризмите ми се изясни положението Joy.Кажетеее оба4е как се изчисляваше каква кубатура трябва да е самият абсорбатор?Как да  предвидя каква мощност ми трябва newsm78

Кубатурата на помещението, умножена по 8. Това трябва да е минималния дебит на час на аспиратора.

# 23
  • Мнения: 1 546
Моя-не, ама аз и не очаквам повече от него, защото не е кой знае какво...

# 24
  • Мнения: 2 439
Абсорбаторът смуче парата, затова като се готви прозорците трябва да са затворени,, това го пише в упътването. Като свърша, отварям прозореца да се проветри от миризмата.

# 25
  • Мнения: 171
Здравейте!Моля ви препоръчайте ми абсорбатор(марка и модел),от който сте доволни.Предстои ни покупка на този уред,а сме много затруднени в избора newsm78Предварително ви благодаря  bouquet

# 26
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Моя аспиратор е Фабер Гиза и съм много доволна от него.
Имам въпрос обаче към собственичките на фурна Горение. Досега не бях слагала да готвя ядене във фурната, ползвам я от скоро. Днес установих, че тя пуска пара не откъм страната на аспиратора и стената се навлажнява. Дайте идея какво да правя.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Как така не от страната на аспиратора? Откъде излиза парата? На моята излиза от задната и страна, точно под аспиратора.

# 28
  • Мнения: 1 305
Моя аспиратор е Фабер Гиза и съм много доволна от него.
Имам въпрос обаче към собственичките на фурна Горение. Досега не бях слагала да готвя ядене във фурната, ползвам я от скоро. Днес установих, че тя пуска пара не откъм страната на аспиратора и стената се навлажнява. Дайте идея какво да правя.

Къде е монтирана фурната, долу или на високо? И ако не е долу под котлоните, то къде се пада аспиратора? Аз точно по този въпрос бях пуснала тема наскоро, за вентилационните решетки при фурните за вграждане. Нямаше особено много отзиви по въпроса, но е сигурно, че различните модели фурни се вентилират по различен начин и това би трябвало да е упоменато в упътването на фурната.

# 29
  • Мнения: 5 026
Включвам го, но и прозореца е отворен.С Фабер сме.

Общи условия

Активация на акаунт