Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 318 321
  • 2 805
  •   1
Отговори
# 2 775
  • Мнения: 15
искам да ви питам колко е продължителноста на операцията за вадене на трета сливица с пълна упойка? от влизането в операционната до излизането от там бяха минали точно 45 мин. четейки в интернет много майки пишат че е процедура за 10-15 мин. и малко се притесних защо е била толкова дълго в операционната. предварително благодаря за отговора

# 2 776
  • Мнения: 5 531
Нора, операцията е около 15-20 мин. Но след това изчакват децата да се събудят от упойката и едва тогава  връщат. И моите деца ги върнаха след 45-50 минути.
При моят син миналата година извадихме всички сливици, третата е с реоперация. При него също се получи схващане на вратлето, но при нас имаше и повръщане, висока температура, кръвоизливи в очите и болки по ставите. Тогава ни казаха че най вероятно е реакция от упойката.
Детето ще се оправи но трябва да вървиш след него с водичката, и по - лъжичка две да го караш да пие. За болката спокойно давай панадол или нурофен. Моят така изкара цяла седмица - почти нищо не ядеше и не пиеше, само по малко вода или мляко и панадол. И дъщеря ми е с операция на всички сливици - същата работа.

# 2 777
  • Мнения: 595
Момичета, моето момиенце го прегледаха пак в Токуда, друг доктор - Галя Георгиева. Каза, че се е еповлияла много добре от лечението, но на този етап не препоръчва вадене. Даде ни капки виброцил да редуваме с Коларгол по 2 пъти на ден за 5 дни и промивки със физиологичен разтвор.
Лошото е, че аз също закъсах със зеленикави сополи. Днес съм по-добре, но направих следното - сипах една ампула генатмицин в шишенцето на виброцил и си накапвах 4 пъти дневно по 2-3 капки. За 2 дни вече усещам страхотен ефект. Препоръча ми ги един дядо, което често получава синузит. Не знам дали става за малки деца, но мен определено ме оправи. Предния път пих един атибиотик за 60 лв. 6 хапчета, вярно оправи ме, ама сега като минах само е едни капки, реших че си струва да споделя с вас.
Пак казвам, не знам дали е подходящо за деца, консултирайте се с лекар!

# 2 778
  • София
  • Мнения: 2 437
Daniela S , нали си прочела упътването на Гентамицина и страничните му ефекти? Лично аз не бих го прилагала.
Оптималният вариант е микробиология с антибиограма направени в добра лаборатория.

# 2 779
  • София
  • Мнения: 7 097
искам да ви питам колко е продължителноста на операцията за вадене на трета сливица с пълна упойка? от влизането в операционната до излизането от там бяха минали точно 45 мин. четейки в интернет много майки пишат че е процедура за 10-15 мин. и малко се притесних защо е била толкова дълго в операционната. предварително благодаря за отговора

При дъщеря ми продължи 1 час, че и повече, но освен махането на сливицата, й сложиха и макарички и на двете уши, а и белия дроб са й чистили от секрета, който се е стичал  Sick
Анестезиоложката даже ме предупреди, че заради това чистене на дроба е нормално да вдигне температура и така и стана.

# 2 780
Здравейте, от скоро съм във форума, но ето че имам нужда от помоща ви. Днес бяхме на преглед и се оказа че трябва да махаме трета сливица. Ако някой може да ми каже мнение за д-р Петров /Пловдив/ има кабинет на кръстовището на сточна гара. Другата седмица ще ни оперира в МЦ Тримонциум. Незнам дали трябва да потърся второ мнение или да се доверя на този лекар. Благодаря предварително.

# 2 781
  • Мнения: 577
Здравейте, от скоро съм във форума, но ето че имам нужда от помоща ви. Днес бяхме на преглед и се оказа че трябва да махаме трета сливица. Ако някой може да ми каже мнение за д-р Петров /Пловдив/ има кабинет на кръстовището на сточна гара. Другата седмица ще ни оперира в МЦ Тримонциум. Незнам дали трябва да потърся второ мнение или да се доверя на този лекар. Благодаря предварително.
Били сме при д-р  Петров,много спокоен и внимателен  човек .Личната ми лекарка ме изпрати при него за консултация-аз съм с добри впечетления.  Peace В Тримонциум знам,че дават на децата `плодов ` газ за упойка,което за мен си е  плюс-без излишни травми.

# 2 782
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....  Незнам дали трябва да потърся второ мнение или да се доверя на този лекар. Благодаря предварително.

Не знам какво да те посъветвам. В Пловдив им сърбах попарата няколко месеца и нещата ги решихме в София. НЕ търси второ мнение от доц.Дойков в "Каспела". Хубави думи съм чувала от други мами за д-р Карен Джамбазов, но нямам лични впечатления.

Ако Петров ти е вдъхнал доверие и състоянието на детето наистина изисква махане на третата сливица - довери му се! Сериозни проблеми ли има детенцето ти?

# 2 783
  • Мнения: 2
Здравейте,
бих искала да ви попитам дали сте правили рентгенова снимка на трета сливица и ако сте къде /в София/?
Предварително благодаря!

# 2 784
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, снимката правихме при проф.Томов - частен рентгенографски кабинет в бившата поликлиника до министерство на земеделието. Там работи следобед, но телефони не знам, отидохме направо. Снимка + разчитане = 30лв.

# 2 785
  • Мнения: 15
днес дъщеря ми е много подобре. от вчера вечерта яде помалко и пие повече водичка. доктора вчера каза че всичко е нормално. най големия проблем ни остана вратлето, тя още не го движи и си държи главичката за да може да легне. малката има много силен дъх на гнило от устата. доктора пак каза че няма нищо но искам да питам дали и на друг му се е случвало. все още ми е притеснено как може ако 5-6 часа след операцията детето е  добре да е нормално и при нас 4 деня след операцията малката е доста зле и доктора пак да каже че това е нормално..... newsm78........

# 2 786
  • Мнения: 595
Нори, много се радвам, че малката вече е по-добре. В коя болница ви направиха операцията? Не вярвам това да е ефект от упойката щом като продължава вече 4 дни. Май така ви бяха казали в началото. Ако до седмица все още е така бих направила консултация с друг лекар, дори няма нужда да чакаш, просто за свое успокоение. Имате ли епикриза?

# 2 787
  • Мнения: 15
операцията правихме в МВР болница. ходих при друг УНГ в  поликлиниката и тя каза че е нормално. утре пак сме на контролен преглед и ще видим какво ще ни кажат.

# 2 788
  • Мнения: 18
здравейте,
дъщеря ми на 3г. и 9 месеца има от доста време проблеми заради третата сливица. С лявото ухо не 4уваме високите 4естоти. Освен това и предните и 2 сливици са доста големи (като едър лешник). Не и правят проблеми, не мисля 4е и пре4ат да диша или да преглъща, но доктора каза, 4е на операцията след няколко дни  ще понамали и тези две сливици, няма да ги махне напъълно, но ще ги поореже, да не и пре4ели. Искам да попитам дали и при вас е имало такъв слу4ай, нямам време да из4ета вси4ки страници, може и да пи6е някъде. Редно ли е да ги пипаме тези сливици, след като не и правят проблем, според мен. Ина4е третата ще се маха, то е ясно. Благодаря ви предварително.

# 2 789
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
ellmax, кви други "проблеми" прави третата й сливица, че сте решили да я махате, освен намаляването на слуха, което е временно и напълно възобновимо?
Боледува ли често детенце?

Общи условия

Активация на акаунт