Кръв и слуз в акото

  • 5 567
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
Да, имаме и рагада, но до сега никой не беше правил връзката, просто я лекуваме отделно!
Кажете ми нещо повече за това, моля!!!
Не искам да тормозя детето с този Фризопеп, ако е напълно излишно. И най-вече важното е да се намери истинската причина за кървенето и да се спре!
няма какво да се каже просто ако има червена кръв - тя обикновено е от съвесем краен отдел на хр. система, другата се оцветява в различен цвят, освен ако има мнооого тежко разтроиство. фризопепа е излишен... според мен. посявките са отрицателни ли?

хранете с по - течни храни. домашни.  без кисело и пресни  мляко и масло, единствено спрете и сирене . слагаите зехтинче - по 1 лъжичка, омазнява и акото дразни малко по малко...  за рагадата какво изписаха?

# 16
  • Мнения: 4 555
Procto-Glyvenol.

# 17
  • Мнения: 382
Извинете за невежеството,но какво е рагада? ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 541
рагада — напукване, цепване.

# 19
  • София
  • Мнения: 426
Имаме този проблем от около две седмици и всички доктори ме убеждават едва ли не, че всичко е наред и ще си мине от самосебе си.
Освен това ми казват, че било ужасно често срещано и се дължи на алергия към АМ, но не е нужно нищо да предприемам, в момента я храня с Friso HA.
Колкото и често да е срещано, аз изрових форума с търсачката, но не намерих доказателства за това.

Има ли някой, който е имал този проблем и какво направихте? Аз вече се видях в чудо, не знам просто какво да правя...
ако акото е твърдо е от това

# 20
  • Мнения: 289
Ние имахме същия проблем с нашата Ива на около 3 мес. възраст - побърках се, къде ли не я водих. В детската гастроентерология първоначално подходиха "стандартно" - решиха, че е АБКМ. За мен по принцип е малко несериозно всеки неизяснен случай с лека ръка да го диагностицират така - поглеждат бебето и отсичат АБКМ  - в нашия случай Ива беше само на кърма, а аз по принцип още от началото бях на нечовешка диета, за да премахна възможни алергени, нямаше и никакви съпътстващи симптоми. Докато в един момент детето толкова се влоши, че почна да ака по 16 пъти дневно обилно кръв и слуз - веднага ни приеха в болницата, стандартните микробиологични изследвания бяха ОК - този път решиха, че е някакъв ентероколит и предписаха гентамицин (!). Положението си остана същото и след антибиотика (с който още не мога да си обясня защо рискувах  детето да получи проблеми със слуха, явно човек като е на зор е склонен на какво ли не),  и след като им се изчерпаха възможните диагнози ни пратиха да ни изследват за някаква странна бактерия - кампилобактер (дотолкова нетипична, че в лабораторията ме питаха дали се връщаме от Индия Simple Smile. Резултатите естествено пак бяха отрицателни. Накрая на своя глава реших да  тествам секрет от акото за най-обикновени стафилококи (явно никой от многото доктори, с които се консултирахме, не се беше сетил да го направи)- и се оказа, че има огромно изобилие... Не знам дали това беше истинската причина, но след като стафилококите се оказаха чувствителни на Зинат и минахме курс на лечение с него - вече една година да чукна на дърво нямаме абсолютно никакви проблеми. Така че моя съвет е - при подобна небезобидна клиника не се предоверявайте на диагнозата АБКМ (въпреки че вероятно тя е вярна в голям процент от случаите), а за всеки случай направете всички възможни изследвания, за да сте сигурни.   

# 21
  • София
  • Мнения: 672
Ние сме на три месеца и миналият месец имахме този проблем-лежахме в Детската университетска болница, но оттам излязохме с диагноза остър ентероколит. Когато започнах да го храня се появи отново кръв и слуз. Ходихме при д-р Мустаков и минахме на Фризопеп. Оше след 2-3 хранения изчезнаха симптомите. Но след месец пиене на Фризопеп отново се появи слуз в акото, което казват че е нормално..Неговото предположение е АКБМ, но сме малки за тестове. Съветвам те да отидете на алерголог, но не се доверявай напълно...Следи си детенцето и ако продължава кръвта мини на Фризопеп изцяло. Поздрави и дано се оправите скоро.

# 22
  • Мнения: 133
при нас същите симптоми се оказаха АБКМ, 3 седмици се влачихме така и накрая като минахме на безмлечна диета всичко изчезна

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато синът ми беше на 4 месеца и видях кървави жилки в акото (което почти винаги имаше и слуз) и доста се шашнах Shocked! Седях и ровех във всякакви теми свързани с това и всички казваха, че е лошо ако има служ, а какво остава за кръв Shocked!
Заведох го на лекар, пуснах му изследвания, слава богу Praynig всичко беше наред и лекарката каза, че явно има някоя фистулка (нещо като хемороидче) и му изписа кремче Елоком, което мазахме 2-3 дни по веднъж на ден! Не е имало кръв повече, но пък слуз си имаше и сега понякога има!

# 24
  • Мнения: 139
Не искам да подклаждам притеснения, ама да не би да прави някаква алергия детето?! Питай лекар задължително!

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Как така всички доктори, ти към колко се обърна? Не може да е нормално кръв във фекалиите, на теб колко често ти се случва? Щом не е нормално за възрастен човек, как може да е нормално за едно бебе!? Потърси друго мнение. Лекарско. На някой извън тези, "всичките", на които май не им пука особено. Колко изследвания направиха, та да заключат, че няма никакъв проблем? Недей така, не съм лекар, но съм убедена, че мястото на кръвта не е в екстрементите, а, общо взето, в кръвоносната система.

Заведох го на лекар, пуснах му изследвания, слава богу Praynig всичко беше наред и лекарката каза, че явно има някоя фистулка (нещо като хемороидче) и му изписа кремче Елоком, което мазахме 2-3 дни по веднъж на ден! Не е имало кръв повече, но пък слуз си имаше и сега понякога има!

Не е хемороид, а отвор към ануса и изобщо не е безобидно. Хубаво, че се е оправило (често организмът сам се справя да я затвори), но изобщо не е успокоителна диагноза - разбира се, на толкова малко бебе изобщо не е толкова лесно да се постави (в смисъл, да се изследва / огледа подробно) и едва ли някой лекар би тръгнал да го прави без сериозни показатели.

За протокола, не съм лекар.

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лечебната хумана е за разтройство, а не за АБКМ. НЕ СЕ дава на деца с АБКМ, защото съдържа краве мляко - изрично го пише и на кутията !!!
Кръвта може да е предизвикана точно от слузта - дразни стомахчето и червата и се пукат капилярчетата..
Най-добре е да пробваш с Фризопеп или Фризосой - ако се оправи детенце, значи може и АБКМ да е.. Но на такова малко бебе много трудно ще поставят диагноза за алергия  Rolling Eyes
Аз бях 6 месеца на безмлечна диета, че и Тони имаше такива изпълнения към 3-4 месец.. Всичко изследвахме, по болници лежахме какво ли не - е нищо не установиха, нищо не потвърдиха  ooooh! Но всичко мина от самосебе си след като захраних на 6м..
Даваш ли освен АМ някакви сокчета? Ако да - това също може да е проблема..
Заведи детенце на лекар.. макар че съм се убедила, че лекарите си имат заучени фрази за случая и лично на мен не ми помогнаха особено  Tired
Колкото и странно да е, лечебната хумана често се понася доста добре от деца с АБКМ, защото белтъкът в нея е обработен по специфичен начин, който го доближава до пептидните млека. Синът ми беше с АБКМ от 7-месечен до година и нещо,когато отмина постепенно - но понасяше единствено лечебната Хумана и това беше единственото млечно, което поемаше (преди 8г снабдяването с Фризопеп беше едно ходене по мъките и не винаги го имаше, така че ни оставиха на лечебна хумана, щом му понасяше). Това беше обяснението на лекарката пред студентите, които присъстваха в този момент на прегледа - че нерядко децата с алергия могат да я толерират заради специалната обработка на белтъка.
Има простичък тест, с който се установява откъде е кръвта - като видите памперса с акото, просто притиснете леко горната, още неизцапана част върху акото. Ако кръвта остава върху горната част, значи е някъде от долните отдели на ХС, т.е. не е от червата, а най-вероятно от разраняване надолу и затова се е намирала по повърхността на акото. Ако обаче кръвта и слузта са си в акото, тогава значи има дразнене на червата.
Бтв - в лекарските среди действително се счита, че кръв и слуз в аките не са чак такава патология. Обикновено това е тип самоограничаващо се страдание, което минава от само себе си и не повлиява нормалното развитие на детето. Ако обаче има и други симптоми - неразположение на детето, проблеми с наддаването, други признаци за алергия (подуване, обриви, силни колики, разстройство), тогава трябва непременно да се търси причината. По моето нелекарско мнение обаче такова кървене не може да бъде нормално при никакви обстоятелства и винаги има причина за появата - за съжаление невинаги може да се установи каква е, или поне не с методите на стандартната медицина.
Въпросче - детето или ти да сте били на антибиотици или дурго лечение наскоро? Нарушената чревна флора също може да даде подобни на алергия симптоми заради дразненето на червата, но практически няма алергия, а просто силно раздразнена чревна лигавица, която отделя слуз и кърви на моменти.

Общи условия

Активация на акаунт