Мигрена и гадене

  • 88 803
  • 773
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 242
Guillermina, надявам се вичи болката да е преминала. Стискам палци !  Praynig

# 601
  • София
  • Мнения: 1 230
Сега остава да набавим документи и да отидем на Ядрено-магнитна ангиография,която би ни била само за успокоение. А сега имаме назначено лечение от Депакин по схема. В листовката му прочетох,че е за лечение на епилепсия.....не знам вече. А когато усети,че започва пристъпа да вземе Белергамин.
Нещо съвсем се отчаях и съвсем не вярвам на такова лечение. Знам,че човек винаги трябва да е положително настроен ,когато става въпрос за здраве и да вярва,но нещо не мога да се справя.
Честно казано повече вярвам на вашите изпитани средства,отколкото на лекарите,при които ходихме....
И още веднъж благодаря на всички за подкрепата!
Цвети, моля те, писах ти и на ЛС, не давай на детето Депакин. За да разберат и другите ще цитирам ЛС към теб:
"Аз имам лоши спомени от Св. Наум. По същият начин като синът ти "лежах" там, бях на 18год. Просто ще те посъветвам, преди да започнете каквото и да било лечение, вземете си документите и идете при друг доктор да ги види. Аз пиех Депакин, за епилептици, 1 година без абсолютно никакъв ефект и продължаваха да твърдят, че моето главоболие е вид Епилепсия   ooooh! Shocked която се изразявала с главоболие, а не с припадъци  ooooh!
Моля те, не разчитай само на 1 доктор, Генов е страхотен специалист /съпругата му е педиатър/, настоявай лично да го види и да разчете резултатите."

Депакин е ужасно лекарство, уврежда черният дроб и не само него, трябва да се правят контролни кръвни прегледи, ако не се лъжа на 6 месеца. Пие се по схема и се СПИРА по схема, ако се спре изведнъж, дори и да не е епилептик, човек получава епилептичен припадък.
Ако искаш ще говоря лично с Генов, но моля те не започвай даването на Депакин.
Мен също ме боли от едната страна, но доплера показа изменения, така че не го смятам за излишен.
Тази болница и сантиметър не е помръднала от 13 години насам. Само Депакин изписват, защото друго не знаят. При тях са повече епилептиците. Само гледат откъде да източат нещо от ЗК.

# 602
  • Мнения: 438
Maxin - благодаря ти още веднъж.
Обещавам ти да отида при д-р Генов във възможно най-скоро време. На мен също не ми харесва подобно лечение и не смятам да го вземам насериозно.
За мен е важно детето ми да е добре и не бих си позволила да си правя експерименти с него.

# 603
Миризмите са много вредни .... цигари и др. Аз имам бебе от 3 месеца и пробвах какво ли не като продукти за убиване на миризми. Мога да ви пропора4ам не6то от което останах МНОГО доволен. Наистина работи, убив авсиакакви миризми     www.smellkillerbg.com

# 604
  • Мнения: 81
Лил4о, благодаря ти, пооправух се, а докога един Господ zнае, дано е zа по дълго...
Цвети, мисля си следното. При Лаzар може би 6те стане обратното на слу4ая при жените. Т.е. ние 6те се мъ4м до крити4еската, а при него може би в края на пубертета, когато се наместят хормоните, 6те от6уми проблема. Важното е, 4е не са други ло6и работи, пу, пу.
максин, аz се zамислих варху това, което каzва6. Ами ако мигрената наистина е вид епилепсия? Не ми е идвало наум. А коя бе6е болницата Св. Наум?
Преградки zа вси4ки и лек ден Simple Smile

# 605
  • Мнения: 263
Ами ако мигрената наистина е вид епилепсия?
И аз чух веднъж по телевизията по новините за някакви нови открития, че мигрената е като вид епилепсия, говориха и за лечение с хапчета за епилептици, които я лекували, но за съжаление беше доста отдавна, немога да цитирам точно. Това само ми направи голямо впечатление и сега като стана въпрос се досетих.
Цвети, заведи си детето и на друг доктор, както те съветват и останалите, преди да започнеш това лекарство за епилепсия. Не вярвам нашата медицина да е чак толкова напреднала, че да прилага такова лечение или аз поне незная. Мен като бях ученичка са ме лекували с Дивасган за мигрена и имах добър резултат. Стискам ти палци да сте добре и намерите изход!
Лилчо, не е хубаво това повръщане, ако е от стомаха, вреди още повече на рефлукса. Вземай хапчета за киселини още като усетиш, че ти става лошо. Спазвай и диета - без запържено, солено, кисело, лютиво, мазно, безалкохолни, алкохол, ограничи кафето и т. н. - ти си знаеш сигурно. Яж често и по- малко /4-5/ пъти на ден. Обикновените солети /без сол/ са много полезни, ако ти е лошо в стомаха. Суровите бадеми - също, направо са супер!
Желая на всички лек ден, дано в скоро време да чета само добри новини тук. Hug

# 606
  • Мнения: 438
Непременно ще го заведа и на друг доктор. И то при доктора ,който спомена Максин,защото ми е познат макар и задочно. Това беше четвъртият лекар,при който ходим и диагнозата е една и съща-мигрена. Въпроса е да се намали честотата и силата на пристъпите.
guillermina - това е прословутата болница "Четвърти километър".

# 607
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Привет сладурки,
Цвети, съжелявам, че синът ти изобщо трябва да минава през това, надявам се скоро да стане ясен причинителя на главоболието и да се излекува бързо. Но, както са ти казали и другите момичета, консултирай се поне с още един доктор  Heart Eyes.
Аз утре имам час при невролог. За първи път ще ми правят изследавания - доплер, предполагам, че ще отида и на очен лекър да мерят налягане на очни дъна. Пожелайте ми успех, дано всичко да е наред.
Пожелавам на всички много здраве и никога да няма болести и главвоболие.

# 608
  • Мнения: 463
Ето ме и мен. Аз се поизгубих, първо защото нямах нет, второ компа се прецака и най- важното малък вече порасна и иска много повече внимание и ми е трудно да намеря време.
Zuzi, и ти ли като нас!?
Аз да си оплача болежката. Вчера се събудих със страшно главоболие и гадене и реших , че е мигрената, но като станах усетих, че и нямам сила и , че майка ми прекара грип със същите симптоми. За радост до обяд го преборих с Нурофен и ударна доза Витамин С, а после Осцилокопциум.
Хора тъпча се с витамини, а пак се чувствам толкова отпаднало. Като анемична съм. А и пак за почнах да свалям килограми. Дали от грижите или е друго  newsm78

Желая лека вечер на всички!
Обещавам, че ще се включвам по- често.

# 609
  • София
  • Мнения: 1 230
Ами ако мигрената наистина е вид епилепсия?
И аз чух веднъж по телевизията по новините за някакви нови открития, че мигрената е като вид епилепсия, говориха и за лечение с хапчета за епилептици, които я лекували, но за съжаление беше доста отдавна, немога да цитирам точно. Това само ми направи голямо впечатление и сега като стана въпрос се досетих.
Диди, това може и да е вярно, но тези лекари в Св. Наум не четат и не се информират. Депакина го пиех преди 13 години, сигурно и преди мен е даван. Сега пак. Що за развитие?

# 610
  • Мнения: 679
обикновено един ден, когато съм в цикъл и когато съм в овулация също имам дни с главоболие от едната страна на главата. Затова моят невролог смята, че има "Менструална" мигрена, т. е. пристъпите се провокират от хормони  Thinking

А така! Добре, че са форумите, че нашите доктори това не можаха да ми го кажат. И аз мисля, че при мен мигрената се провокира от хормони. Е, не само това - комбинация от различни фактори, но хормоните са основното. Както писах вече, при мен главоболието е задължитълно в началото на цикъл и в овулация. Ако имам късмет, си оставам само с това за месеца, а ако нямам...  Cry

Цвети, чета това, което пишеш, и много ми е мъчно за детето, че е на 13 години, а докторите го карат да се тъпче с какви ли не лекарства. Доколкото виждам, на нито една от нас не са помогнали, даже напротив: коя с увреден стомах, коя с увреден черен дроб, коя - друго...  #Cussing out Наистина, една майка е по-спокойна, когато знае, че е направила всичко възможно, но на каква цена? Защо не опиташ със здравословно хранене - имам предвид това, което правя аз в момента /Гладолечението на Лидия Ковачева/? В никакъв случай не искам да ти го натрапвам - приеми го просто като идея. Докато четях книгата осъзнах колко много хора са се излекували не само от мигрена, а и от какви ли не по-страшни неща, като туберколоза например! Може да се прилага и от деца. Каквото и да решиш, успех ти желая и дано не получава повече такива кризи детето.   bouquet

На всички, които питаха за моята диета, ще кажа, че подходих грешно от самото начало и конкретно това, че определих предварително колко дълъг да бъде разтоварителния курс /на чай и плодове/. Лидия Ковачева изрично подчертава, че НЕ БИВА дължината на курса да се определя предварително, а в процеса на протичане на гладолечението човек сам преценява това. Аз толкова се бях надъхала, че веднага реших да бъде 20 дни. Да, ама изкарах 7 - стори ми се прекалено дълго. По празниците ядох повече, отколкото трябваше  Embarassed и за една седмица качих 4 от 5 свалени кг! Това го пиша, за да знаете, че ако не се яде правилно, килограмите бързо се качват. Но на 2.01. почнах втория курс, който беше 5 дни и отново свалих килограмите и засега ги поддържам. Правя упражненията на Синди Крофърд за оформяне на мускулите, че мойте са се скрили някъде зад мазнинките.  Laughing На 22.01. ми се пада да почна третия курс, който не знам колко ще продължи - може и повече - както дойде.
 Да ви кажа, чувствам се много добре. Главата не ме е боляла, освен първия ден от гладолечението, но тогава бях и в овулация.  Rolling Eyes  Като се позамисля - май ми изчезнаха болките във врата, кръста и гърба, които имам откакто родих, че и преди това. От болките в гърба се будех непрекъснато и не можех да спя по гръб изобщо. Сега спя спокойно и не се будя, дори по гръб мога да лежа по-дълго вече!  newsm44  Не съм толкова изнервена като преди и ги няма депресивните състояния. Чувствам се по-лека и имам желание за работа. В по-добро настроение съм. Чувствам походката си по-стегната от преди, стойката ми е по-изправена. Досега свалих 5 килограма и 27 см. като обиколки, от които 4 от талията, 3 от корема, 5 от ханша и по 2 от бедрата. Толкова засега. Не съм се отказала, вече като че ли наистина тази диета се превръща за мен в начин на живот. Осъзнах, че все повече започват да ми харесват пълнозърнестият хляб, плодовете и зеленчуците. Преди нямах никакво желание за упражнения, а сега ги правя с удоволствие, въпреки че не са лесни.

Ами това е. Чао от мен засега. Пожелавам ви хубава седмица без главоболия. Не знам кога ще пиша пак, че и при мен нетът е зле напоследък.

# 611
  • Мнения: 438
dixi - винаги още от самото начало те подкрепям за лечебното гладуване. Както ти писах аз самата съм го опитвала и винаги съм се чувствала страшно добре. Чувстваш се толкова лек и свеж,че все едно ти идва да литнеш. Лошото е , че сега като съм си у дома ми е трудно да започна да го правя пак. Но се надявам скоро да започна работа и да влезна в режим.
Що се отнася до Лазар-не смея да го подложа и него на лечебно гладуване. Той точно сега расте и не мисля,че ще се почувства добре. А и той самия се поставя на някакви диети и у дома всички му се караме да не го прави. Може би ако е под лекарско наблюдение да може да го направи,но аз сама не се наемам.

# 612
  • Мнения: 242
dixi   Това е много хубаво, което правиш и как се чувстваш защото занапред  ще ти е още по-лесно като знаеш какъв е резултатът и се замислям дали и аз да не опитам.

Cvetina: Вчера по време на един от пристъпите си си мислих за детенцето ти и ми стана толкова мило и тъжно, че от толкова малко страда. Дано се измисли нещо по въпроса. Проверихте ли сърцето? За патент форамен овале?

http://headaches.about.com/od/migrainediseas1/a/migraine_pfo.htm

До всички : Бяхме говорили за хомеопат. Мисля да се пробвам. Спомням си, че е важно да се води дневник - но какво се пише в него освен дата на пристъп, продължителност и пити лекарства?
Друго трябва ли да имам предвид?

# 613
  • Мнения: 438
Lil4o - не на сърцето нищо не му е проверявано.
А за пристъпите му....не ми се пише вече какви са.......

# 614
  • Мнения: 463
Да споделя мнението на кумата ми, която много се интересува от болести и която потвърди наше схващане , по - рано, че при пристъп помага газираното и оригването. Тя твърди, че като започне да ти минава главата, почваш да се оригваш.
 Цвети, моля се и аз за сина ти. Много е мъничък милия!

Общи условия

Активация на акаунт