Хапче за предизвикване на цикъла?

  • 46 077
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 412
Момиче,ти ме  Shocked.
Винаги помагам със съвети,но просто ме възмути твоята безотговорност.
Ти мислиш като 5-годишна,а не като 15.Първо,не вярвам да има майка, която да не се притесни от това.Трябва да ти кажа,че това за трите месеца и т.н. са е*хти глупостите.На мене никога не ми е закъснявало повече от 10 дни.Смая ме това,че на тебе не ти пука дали имаш някакво хормонално нарушение или друг проблем,заради който не ти идва, и не мислиш за здравето си,а за някакъв ш*бан басейн.И изобшо не мислиш какви проблеми може да настъпят от такива лекарства.Те са много опасни и много се внимава.Ти не ходиш на лекар,защото ти е ясно,че никой няма да ти изпише тези лекарства,заради един басейн.Абе искам да ти напиша толкова неща,супер гневна съм......просто ще замълча.Само ще ти кажа една любима моя приказка :''Акъл и мензис не ти ли дойдат на време,изобщо не ги чакай"
Няма да я разбереш,но другите може да се посмеят.
Добре ето и истината-значи на мама не съм казала тва за 3те месеца не е било и няма да пия тея хапчета наистина се вслушах в думите ти и осъзнах че не е редно-а тва че отидах при при личната и и казах че ми закъснява с един месец и че имам цикъл от 6 месеца личната ми каза, че било съвсем нормално и наистина не лъжа не  ми даде направление!!!!!!Как да ида на лекар!
?

# 16
  • София
  • Мнения: 9 862
Хайде и аз да те посъветвам същото-отивай на лекар.Има начин ,стига да имаш желание.Личната не може да ти откаже направление ,особенно ако отидеш с майка си.
Аз имам изключително нередовен цикъл още от момиче,ето и сега не ми е идвало вече няколко месеца.Но макар че съм на 28 години,имам две деца,имам този проблем откакто се помня и знам с какви хапчета бих могла да си предизвикам цикъла,то пак не бих го направила без да посетя лекар.
Успех!

# 17
  • Мнения: 412
Хайде и аз да те посъветвам същото-отивай на лекар.Има начин ,стига да имаш желание.Личната не може да ти откаже направление ,особенно ако отидеш с майка си.
Аз имам изключително нередовен цикъл още от момиче,ето и сега не ми е идвало вече няколко месеца.Но макар че съм на 28 години,имам две деца,имам този проблем откакто се помня и знам с какви хапчета бих могла да си предизвикам цикъла,то пак не бих го направила без да посетя лекар.
Успех!
Ами ще ида на лекар ама ме е срам да говора с мама smile3511!Един път исках да говора с нея пак за нещо таква и сял ден се опитвах да и го кажа ама толкова ме беше срам, че сял ден докато бях при нея све опитвах да го кажа , но не успях tantrum RageОф накрая сама ще ида на лекар! newsm78

# 18
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И сама да идеш на лекар, пак е по-добре отколкото да пиеш каквито и да било хапчета "предписани" от еди кой си Peace Лекарят в момента е най-добрият вариант във всяко едно отношение.

# 19
  • Мнения: 407
Цитат
Ами ще ида на лекар ама ме е срам да говора с мама


Няма от какво да се срамуваш, това е нещо, с което всяка жена се сблъсква.
Според мен най-добре е първо да го обсъдиш с майка си, защото тя е единствената, която е истински загрижена за теб и знае как да постъпи в такива ситуации.
Ти не си виновна за това, което ти се случва, така че няма от какво да се притесняваш.

# 20
  • Мнения: 1 942
И аз смятам, че най-добре да поговориш с майка си.
Приемам и вероятността да не успееш или тя да не приеме нещата на сериозно и да поиска да изчакате. Ако все пак решиш да идеш на генеколог ето какво трябва да направиш. Прегледа ще струва приблизително 10-20 лв. Порови тук във форума за лекар с добри отзиви, вземи адреса му или телефона и се обади/отиди да видиш кога приема и дали е нужно да си запазиш час. Преди прегледа то се знае жената се подготвя за прегледа с нормално измиване. Отиваш, изчакваш си реда и казваш на генеколога /предполагам ще се спреш на лекарка, защото момичетата се чувстват по-комфортно при тях/  от кога имаш цикъл, какво те тревожи, дали си девствена, водиш ли полов живот и всичко което тя те попита. Място за притеснение няма, лекаря това работи и тези неща не са срамни или притеснителни за него. Най-вероятно ще те прегледа с видеозон, ако прецени и с генекологичен преглед. Не боли, не се бой. Имай предвид, че ако не желаеш да те преглежда можеш културно да кажеш че не желаеш. Ако си девствена няма от какво да се притесняваш, че лекаря може да ти направи нещо, ако си предупредила преди това тя ще прецени дали въобще да те преглежда и ако да как да го направи. Според мен прегледа ти ще е просто консултация, ще поговорите и ще ти изпише хапчета които да пиеш няколко дни и после до 10 дни цикъла ти трябва да дойде. Ако и след тях това не се случи пак ще отидеш на лекар. Лекарствата които се изписват за да предизвикат цикъл са хормонални, самоизписването или ние да ти ги изпишем е абсолютна глупост. Лекаря ще прецени какви и колко хормони да приемеш така, че да не нанесе вреда на сега почващата ти да функционира полова система. Поговори с лекаря за евентуални нататъшни закъснения, питай на какво могат да се дължат, как трябва да реагираш. Ако сега се погрижиш добре за организма /с лекарски консултации/ си ще си спестиш много и сериозни проблеми за в бъдеще.  Peace Ако има нещо което те притеснява за предстоящия преглед пиши да поговори.  Hug

# 21
  • Мнения: 412
оф мен си ме е срам от мама и няма да го обсъда с нея smile3511а и нз дали личната като ида ще ми даде направление ама аз измислих нещо-нали преди бях отишла и и бях казала, че ми закъснява там с 1 месец и тя не ми даде направление и каза, че е нормално-ся ще ида и ще и кажа, че имам бяло течение или нещо такова и тя ще ми даде smile3508и ще ида на лекар сама!

# 22
  • Мнения: 4 176
 hahaha Ще се пукна от смях! hahaha hahaha hahaha Защо не кажеш истината? Обясни проблема си така както го обясни и тук.

# 23
  • Мнения: 412
hahaha Ще се пукна от смях! hahaha hahaha hahaha Защо не кажеш истината? Обясни проблема си така както го обясни и тук.

Оф кво ще се пукнеш от смях на мен ми се плаче, а ти?Ами нали ви обясних-закъснява ми цикъла, не водя полов живот и не съм бременна и ИСКАХ да пия хапчета за да ми дойде, а и скоро съм на йкупон с закрит басеин-не искам тампони да използвам!Това е всичко-и ся реших да хода на лекар ама дано да мога да зема направление!

# 24
  • Мнения: 4 176
hahaha Ще се пукна от смях! hahaha hahaha hahaha Защо не кажеш истината? Обясни проблема си така както го обясни и тук.

Оф кво ще се пукнеш от смях на мен ми се плаче, а ти?Ами нали ви обясних-закъснява ми цикъла, не водя полов живот и не съм бременна и ИСКАХ да пия хапчета за да ми дойде, а и скоро съм на йкупон с закрит басеин-не искам тампони да използвам!Това е всичко-и ся реших да хода на лекар ама дано да мога да зема направление!
Нямам какво да допълня,моме Laughing,жените хубаво са ти го обяснили.Върви при майка си и не срамувай.Съмнявам се лекарката да ти даде направление.

# 25
  • Мнения: 412
hahaha Ще се пукна от смях! hahaha hahaha hahaha Защо не кажеш истината? Обясни проблема си така както го обясни и тук.

Оф кво ще се пукнеш от смях на мен ми се плаче, а ти?Ами нали ви обясних-закъснява ми цикъла, не водя полов живот и не съм бременна и ИСКАХ да пия хапчета за да ми дойде, а и скоро съм на йкупон с закрит басеин-не искам тампони да използвам!Това е всичко-и ся реших да хода на лекар ама дано да мога да зема направление!
Нямам какво да допълня,моме Laughing,жените хубаво са ти го обяснили.Върви при майка си и не срамувай.Съмнявам се лекарката да ти даде направление.
няма да кажа на мамаааааааа-не разбрахте ли ?Инат съм и няма да и кажа, а и без туи тва ме е срам-е ако не ми даде направление сигурно ще и кажа де smile3514 smile3514

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      Не си прави експерименти, Петя! Не искам да те плаша, но при мен такова закъснение няколко пъти се оказа аденом на хипофизата и се наложи операция. Така че непременно сподели с майка си и отиди на гинеколог.

# 27
  • Мнения: 412
      Не си прави експерименти, Петя! Не искам да те плаша, но при мен такова закъснение няколко пъти се оказа аденом на хипофизата и се наложи операция. Така че непременно сподели с майка си и отиди на гинеколог.
Казах ви-ще ида на гинеколог до края на тази седмица-(споко няма да си правя експерименти)Сигурно утре ще ида на гинеколог  love001ако тъпата лекарка не ми даде направление ще и направя скандал и ще ми даде на бързо! newsm68 newsm68

# 28
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Абе ако трябва й кажи, че ти закъснява повече от два месеца.
Ще стискам палци всичко да е наред  Peace А ти да споделиш как е минало  Hug

# 29
  • Мнения: 412
Абе ако трябва й кажи, че ти закъснява повече от два месеца.
Ще стискам палци всичко да е наред  Peace А ти да споделиш как е минало  Hug
ами то аз не мога да и кажа че ми закъснява повече от 2 месеца-все пак преди 1 месец бяк при нея и тя може да помни!Ще и кажа, че освен закъсненето ми се с появило бяло течение или пък ще и кажа че имам сърбеш и зачервяване там долу-аз към 2 часа неска ще хода и ще кажа как е минало newsm68

Общи условия

Активация на акаунт