Малко носталгично

  • 3 819
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
Мисля си, че няма значение колко са потребителите. Има значение, когато повечето са свряни само в една тема.
...всеки си избира къде да пише,зорлем не съм свряна никъде;
друг фактор според мен освен изброените - тук съм от 4 години помня теми всякакви,помня и заяжданици и груби думи-затова и чета общите теми с интерес,но пиша все по-рядко..за мен "подредбата" на форума няма да промени нищо...нещата,и тук вкл.,са динамични,хората се развиват,децата им растат,научават се на банки,езици,култура,ясли и градини и това променя облика на форума..

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
anette1104  ,
вярно е, че нещата и хората са динамични, така че да бъде този форум, като преди 2 години няма да е възможно. Но, според мен, да бъде малко по-интересно място е възможно. Може би се
иска единствено малко желание и действие от повече хора.

# 17
  • Мнения: 3 367
anette1104  ,
вярно е, че нещата и хората са динамични, така че да бъде този форум, като преди 2 години няма да е възможно. Но, според мен, да бъде малко по-интересно място е възможно. Може би се
иска единствено малко желание и действие от повече хора.
Калинка,това точно исках да кажа-аз лично загубих желание по ред причини,явно не съм единствена..
на мен не ми е скучно,очевидно и на ред други хора които са тук..
форумът е много жива структура ,аз не бих се опитала да я "моделирам" в този смисъл...
не на последно място-4+ години са много време,всякакви неща се изговориха,на мен ми се случва вече много рядко да видя нова тема която да ми е наистина интересна,а и с точност голяма мога да кажа кой какво ще сподели и с какъв подбор на думи..
по държави е друго,"познаваме"се по-добре,тонът(поне в щатите тема) е добронамерен ,дори когато има критика,тече обмяна на валидна и праткична за ежедневието ни информация....

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тогава би могло да помогне, може би, да си изясним някои неща. Защо лично сме спряли да пишем или сме  намалили / се ограничили в една тема?

Защо се получава / не получава дискусия в другите теми?  Много споменаха за начина на изразяване, който е различен в една тема по държава и в друга тема. Защо е така?
 Според мен, когато си в 'своята"тема ( по държава) се настройваш на един определен език и начин на изразяване, защото " Всички сме в тази лодка" ( както казват холандците). Вероятността да срещнеш на живо някого от темата е по-голяма. 

Трябва да има причина. Ще се радвам ако повече хора споделят.

# 19
  • Мнения: 352
Аз например съм съвсем нова в този подфорум, защото до скоро не бях мама.  Blush   Момичетата в седмичната тема ме приеха много радушно и с удоволствие пиша там винаги, когато имам време, а пък от "моята" страна (Словакия) няма други мами. Много ми е интересно да чета всякакви теми засягащи живота на мамите в чужбина, защото това точно ме вълнува в момента. Но най-често чета из архива, и то точно защото имам чувството, че сега всичко е по държави. Интересни са ми например теми като възприемането на българите от чужденците в съответната страна, всичко за нравите и манталитета на хората от различните страни, за двуезичието при децата от смесен брак и т.н. и т.н., но не се осмелявам да пусна тема, защото знам, че вече всичко това е обсъждано до болка....  Може би ако повече хора се включват в седмичната тема... знам ли  newsm78  Ако има повече актуални разнообразни теми, с удоволствие ще се включвам в тях  Grinning

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Липсва ми, да. 80% от темите станаха отчетни, 15% са за клюкарника или за другите форуми и едва 5% са за тук Confused.

# 21
  • Мнения: 1 194
1. интересно място ли е за вас този под-форум по този начин? - не

 2. защо пишете само в своята тема? - защото нямам какво да напиша в немската или френската теми

3. липсват ли ви различните теми? - да

 4. може ли отново да се появят различни теми, така че повече интересна информация да стане достъпна за всички, да има повече обмяна на идеи, мнения, впечатления и как може да стане това? може и да може, но всички сме някак апатични вече, а и нещата/темите се повтарят, само хората се сменят

Подписвам се под това мнение! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 399
1. интересно място ли е за вас този под-форум по този начин? - не

 2. защо пишете само в своята тема? - защото нямам какво да напиша в немската или френската теми

3. липсват ли ви различните теми? - да

 4. може ли отново да се появят различни теми, така че повече интересна информация да стане достъпна за всички, да има повече обмяна на идеи, мнения, впечатления и как може да стане това? може и да може, но всички сме някак апатични вече, а и нещата/темите се повтарят, само хората се сменят

Малко банално ще стане, но и аз цитирам същото мнение защото и при мен нещата стоят точно по този начин. Само бих допълнила че ако искате повече теми, трябва да се спре с препращането на новите хора към библиотеката с аргумента че тази тема е дискутирана. Всички теми на практика са дискутирани, но идват нови потребители, те исказват нови мнения, защо пък и да не се повтарят някои теми. На който му е досадно, да не чете.

Намирам идеята за отделяне на форумите по страни в подфорум, за много добра.

# 23
  • Мнения: 1 178
Преди да се раzдели по държави подфорума "Родители в чужбина" бе доста по_интересен. Сега дискусионните теми са малко, рядко достигат до две страници и бърzо се губят между отчетните, кавито zа мен са теzи по държави. Явно това е естественото раzвитие на форума. Странно zащо новите потребители не пускат теми, те би следвало да са теzи, които да влеят свежа струйка. Пишете и не се плашете от писаници в стил "това вече е обсъждано".

# 24
  • Мнения: 1 178
С  Vjara сме си чели мислите  Wink
и аz подкрепям идеята zа отделяне на форумите по страни в отделен подфорум.

# 25
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
много ми липсва  подфорума в предишния му вид
това отделяне по държави с подмамващо римувани заглавия ме дразни много Crazy

# 26
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Някои от вас знаят моето мнение(след като ги помолих за адресите).На мен ми харесваШе пове4е преди Crazy.Сега като имам някой вьрос или искам да пусна неЩо си го пускам вьв форума а не вьв темата за Испания Crazy Така де hahaha,като се "льсна" на пьрва страница може някой да се сети за мен Laughing.
Преди се познавахме пове4ето от тук,сега и идея си нямам коя е ДЖИ или пьк КОТАРАНА(а колко оби4ам котките Laughing).ОбЩо вЗето само старите Иузьри ги познавам и мамите от Испания.
На мен не ми харесва идеята да се отделяме като подфоруми по страни Thinking,все пак вьпреки 4е има страШно много теми за отделни страни не забравяйте ,4е това е форум БГ МАММА и мястото на темите за Испаниа,Франция,,....Словения,Словакия Laughing и вси4ки останали си е тук вьв форума РОДИТЕЛИ В 4УЖБИНА

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Val,
 newsm10
 Напълно съм съгласна с теб.

# 28
  • Мнения: 141
А какво да кажат тези, дето си нямат тема. Не че няма бг мами в Швейцария, но няма да има кой да пише.

И аз подкрепям Val.
Ако даден въпрос не е пряко свързан с дадена държава, би било добре да се отваря нова тема. Така повече хора биха се включили и би се получила по интересна дискусия. В противен случай се създава омагьосан кръг.

# 29
аз май съм ги пропуснала великите стари славни времена на "форума"  newsm78
в италианската тема не пиШа

Общи условия

Активация на акаунт