Парфюми: ФАЛШИФИКАТИ, ИМИТАЦИИ и "КУЧИ" МАРКИ

  • 34 483
  • 182
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 71
На galeria имитациите са добри.

# 16
  • Мнения: 2 697
Не полzвам фалшификати, имитации и кучи марки.
Имитацията винаги се поzнава.  Naughty
Един приятел като чу, че харесвам Аква ди Джио на Дж. Армани ...

И аз съм му фен Peace
Определено от Ягодката нямам никакви забележки - купих си един Aква ди Джио съвсем скоро на много прилична цена, оригинален е и съм доволна.
От български магазини изобщо не мисля и да рискувам Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 1 890
Да, на маркова караме  Wink И каква е тая заблуда, че марковите парфюми са супер скъпи ??? Shocked За какво да си давам парите за фалшификати, като мога със същите или малко отгоре пари да си купя оригинален ?  Mr. Green
Естествено! Как може едни парфюм в прочутия МОЛ да струва 3 пъти повече отколкото в ягодата??? И тези, които не знаят,че може марково и хайде да не казвам евтино/защото не е евтино/ ,а изгодно,купуват ли купуват!Днес пред мен един мъж доста се чуди на цената 140 лева на Инстант меджик, но накрая ги извади и плати. Не ми изглеждаше много убеден,че трябва да ги даде, но явно не знаеше, че има и други начини.
Пак си ходила до Мола, без да се обадиш ей !  Crossing Arms Ти що не светна човечеца откъде да си го купи  Simple Smile, друг е въпросът, че другия път в Beauty Zone нямаше да те пуснат  Joy
 

# 18
  • Мнения: 8 462
Ааа,ако взема да ги светвам,ще ми спрат достъпа до зоната.Да се светват сами,всеки си знае финансите и колко може да отдели за парфюм,аз 140 лева не давам за 50 мл.

# 19
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Интересно ми е откъде си купуваш парфюмите и как познаваш, че не са фалшиви?
Парфюми си купувам от Douglas или както немците викат "Дугляс".
В магазини от този вид е невъзможно да има ментета.Просто няма как...Може6 да ги осъди6 ако ти продадат менте...
Имитациите обикновено сепродават в китайските магазини или не6то подобно...За магазин4етата намалкиябизнес незная...там не влизам  Naughty , цените им са по високи, не винаги имат тестери , вси4ко е изложено зад 6танда и трябва да си иска6 да ти ги покажат... 
Мадрид4ани не са привърженици на покупките по интернет,а и цените в магазините са по джоба им.Така 4е предпо4итат да помири6ат, да изпробват и после евентуално да купят..

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 23:36 от sl

# 20
  • Мнения: 40
Не полzвам фалшификати, имитации и кучи марки.
Имитацията винаги се поzнава.  Naughty
Един приятел като чу, че харесвам Аква ди Джио на Дж. Армани веднага се zанесе до неккьв магаzин и си купи нещо, както ти каzа, далечен братовчед на оригинала. А пичьт може да си го поzволи, не е като да не може. Е, мирише на фалшиво и туй си е.  Sick
Кучите марки пьк миришат "евтино".
По_ добре да не се парфюмирам вьобще, отколкото да вьрвя и да раzнасям евтина мириzма.  Naughty
Интересно ми е откъде си купуваш парфюмите и как познаваш, че не са фалшиви?



Парфюми си купувам от Douglas или както немците викат "Дугляс".


Свободна си да ме копнеш в темата с бисерите  Mr. Green
Пропусна да ми направиш zабележка и на ер малкия. Не zабравяй следващия пьт, иначе хората ще си помислят, че не си го zабеляzала.  Wink

и ако на тебе ти допада да миришеш евтино, то на мен определено не. Вкус другар няма, ньл` zнаеш? ...каzало кучето и ...
 

Според мене малко прекаляваш с изхвърлянията. 100 на 100 съм сигурен, че няма да познаеш всеки фалшификат. За един случай вече писах по-горе, а хората наистина бяха много изискани. Повтарям "изискани", а не самодоволни.
И какво означава, да "миришеш евтино"? Човек може да има евтино поведение, евтин житейски мироглед, но не и евтин мирис.
Усещането, че миришеш скъпо идва от собственото ти информация относно цената на парфюма и принадлежността към определена марка. Иначе физико-химичните свойства на марковите парфюми имат нищожен дял в себестойността им, респ. цената им. Та можеш да бъдеш сигурна, че според носовете на непредубедените хора около тебе, ако си с парфюм за 100 лв., не миришеш 20 пъти по-скъпо , от съседката, която е с рефански аналог за 5 лв.
И по принцип съм джентълмен, и не искам да засегна никого, но понеже се отнесе ехидно към други дами, които непринудено споделиха мнението си в "моята" тема, съм принуден да кажа нещо, за което предварително ти се извинявам. Прегледах снимките, в личната ти страница и доколкото по тях може да се съди за типа кожа, който имаш, съм сигурен, че моята съпруга с фалшив Ж'адор ухае много по-скъпо отколкото ти с оригинален парфюм от "Дугляс".
Но... въпрос на вкус, както ти самата каза.

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 23:47 от tatkosmurf

# 21
  • Мнения: 40
Да, на маркова караме  Wink И каква е тая заблуда, че марковите парфюми са супер скъпи ??? Shocked За какво да си давам парите за фалшификати, като мога със същите или малко отгоре пари да си купя оригинален ?  Mr. Green
Мирена, това дали са супер скъпи зависи от това дали сама си изкарваш парите ли някой ти ги дава, как ги изкарваш, и най-важното колко изкарваш. Щом има толкова магазини за евтина парфюмерия, щом в този форум се продават дори и обувки втора употреба, значи за много хора наистина са супер скъпи парфюмите.
Хайде да слезем на земята! Та ни е със съпругата ми не можем да убедим половината си познати, че е по-добре да използват качествен прах за пране от 10лв. вместо евтин от 3 лв., та какво остава за маркови парфюми. Става дума за хора с добри професии, а не социално слаби.

# 22
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

tatkosmurf ли4и си 4е не си се ровил много из форума...и затова не си забелязал....
ако се порови6 из старите теми сигурно6те остане6 мнооооооооооооооооооого изненадан.... от парадоксите.
не се вързвай толкова.... и не забравяй 4е все пак сме българи

# 23
  • София
  • Мнения: 1 890
Ни най-малко мисля да ти давам обяснения колко и как изкарвам  Wink, важното е, че парите си ги изкарвам сама и сама си ги харча, и фактът, че предпочитам да ги давам за оригинални парфюми, повечето от които не можеш да купиш в Бг, си е мое лично решение. Не мисля да убеждавам никого, никой не ми плаща за рекламата, че да си хабя труда.  Laughing Пробвала съм и рефански парфюм, същият го имам оригинален - само не ме убеждавай, че няма разлика, точно след половин час почва да мирише "на евтино". Аз arrows много добре я разбирам какво иска да каже, ако на теб ти харесва да миришеш на одеколон от татово време - ок, но не се нахвърляй върху другата страна.  Rolling Eyes Всички сме слезли на земята, само влез в темата за ягодката и виж колко много хора си поръчват.Пък после ела пак да говорим. Whistling

# 24
  • Мнения: 40
Ни най-малко мисля да ти давам обяснения колко и как изкарвам  Wink, важното е, че парите си ги изкарвам сама и сама си ги харча, и фактът, че предпочитам да ги давам за оригинални парфюми, повечето от които не можеш да купиш в Бг, си е мое лично решение. Не мисля да убеждавам никого, никой не ми плаща за рекламата, че да си хабя труда.  Laughing Пробвала съм и рефански парфюм, същият го имам оригинален - само не ме убеждавай, че няма разлика, точно след половин час почва да мирише "на евтино". Аз arrows много добре я разбирам какво иска да каже, ако на теб ти харесва да миришеш на одеколон от татово време - ок, но не се нахвърляй върху другата страна.  Rolling Eyes Всички сме слезли на земята, само влез в темата за ягодката и виж колко много хора си поръчват.Пък после ела пак да говорим. Whistling
Уф, Мирена, нямаше никаква жлъч в написанто към тебе, но защо жените понякога разбирате така нещата... Най-малко пък аз съм човекът, който ще тръгне да разпитва другите как си изкарват парите. Казвам ,че това предопределя разбирането за "супер скъпо". Виждам колко хора пазаруват в Ягодката, но виждам колко пазаруват и в долнопробни дюкяни вкл. магазини от типа за "1 лв.", виждам как процъфтяват магазите за втора употреба...
Виждам как правим словесни еквилибристики с имена на известни дизайнери сякаш става дума за съседите ни от долния етаж, но забелязвам и банерите със зов за помощ на родители, които се надяват част от регистрираните тук да отделят пари колкото за едно турско менте, за да оздравее детето им.

И не казвам, че "няма разлика". Просто разликата не съответства на разликата в цената.

# 25
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


И не казвам, че "няма разлика". Просто разликата не съответства на разликата в цената.
Вероятно е така но всеки сам избира какво да използва....
Аз ли4но предпо4итам да се пръсна сутрин преди да тръгна за работа и да ми държи докато се върна у дома..... и за да се полу4и парфюмът трябва да бъде добър...(затова не използвам тоалетни води)
не винаги по типа кожа меже да се съди за ка4еството на парфюма а от една снимка, е направо невъзможно.....

# 26
  • София
  • Мнения: 1 890
  Относно разликата в цената, ще ти направя една примерна приблизителна сметка. Купуваш например 2 парфюма по 50 лв от ягодката или друг магазин, които се предполага, че ще ти стигнат за 1 година. Тия 100 лв като ги разделиш по дни, излиза 0.27 лв на ден. Не знам ти с 0.27 лв какво можеш да си купиш, но аз и 1 кафе не мога да изпия с тях. И аз преценявам, че си заслужава да се разделя с 27 ст., но да мириша хубаво и да се чуствам добре в кожата си.
  Не знам по колко са цигарите, защото не пуша, но направи една такава сметка с колко пари на година олекват пушачите, и ги питай тях защо не дават пари за благотворителност, вместо да пушат - даже и на себе си ще помогнат.После направи сметка колко пари харчиш ти годишно за фалшификати, защото с тях трябва да се пръскаш буквално на всеки час, а не веднъж-два пъти на ден както марковите, и ще видиш, че накрая сумата ще бъде близка, ако не и по-голяма от 100 лв.
  Същият спор водихме преди с една позната, и накрая тя се убеди, че съм права и парите накрая излизат едни и същи, но не и качеството. Peace
  

# 27
  • Мнения: 40
  Относно разликата в цената, ще ти направя една примерна приблизителна сметка. Купуваш например 2 парфюма по 50 лв от ягодката или друг магазин, които се предполага, че ще ти стигнат за 1 година. Тия 100 лв като ги разделиш по дни, излиза 0.27 лв на ден. Не знам ти с 0.27 лв какво можеш да си купиш, но аз и 1 кафе не мога да изпия с тях. И аз преценявам, че си заслужава да се разделя с 27 ст., но да мириша хубаво и да се чуствам добре в кожата си.
  Не знам по колко са цигарите, защото не пуша, но направи една такава сметка с колко пари на година олекват пушачите, и ги питай тях защо не дават пари за благотворителност, вместо да пушат - даже и на себе си ще помогнат.После направи сметка колко пари харчиш ти годишно за фалшификати, защото с тях трябва да се пръскаш буквално на всеки час, а не веднъж-два пъти на ден както марковите, и ще видиш, че накрая сумата ще бъде близка, ако не и по-голяма от 100 лв.
  Същият спор водихме преди с една позната, и накрая тя се убеди, че съм права и парите накрая излизат едни и същи, но не и качеството. Peace
 
Не ме разбирай погрешно. И аз съм привърженик на качествените неща. Както и съм убеден, че с усилията, които някои хора правят да спестят 50 лв. биха спечелили поне 150. Но все пак парфюмите са много специфична стока и не можеш да очакваш толкова силна корелация между цена и качество на продукта. Пак ще повторя, че основното преимущество на марковите парфюми е не в техните физико-химични свойства, вкл. мирис, а в имиджа на марката, на конкретния продукт и усещането, което създават на съзнателно и най-вече подсъзнателно ниво.
Мислиш, че не съм прав? Значи маркетолозите са си свършили чудесно работата.
"ВЪВ ФАБРИКИТЕ ПРОИЗВЕЖДАМЕ КОЗМЕТИКА, А В МАГАЗИНИТЕ ПРОДАВАМЕ МЕЧТИ", казват от Ревлон и натова се крепи цялата индустрия. Иначе за същите пари щяхме да купуваме парфюми със същия аромат на килограм от кварталната бакалия.
Едно от нещата, които ми доставят по-голямо удоволствие от мириса на хубави парфюми, е да изследвам рекламите на известните марки. Страхотни попадения има.

# 28
  • Мнения: 8 462

  Пак ще повторя, че основното преимущество на марковите парфюми е не в техните физико-химични свойства, вкл. мирис, а в имиджа на марката, на конкретния продукт и усещането, което създават на съзнателно и най-вече подсъзнателно ниво.

Няма как да е така-не разбираш ли? Laughing
По-качествено не означава само да лепнеш марката- Шанел например и да сложиш вътре нещо, което има евтини съставки, които замирисват лошо след 1 час. Просто защото хората не са толкова глупави. Шанел си е Шанел и точно съставките и  трайността водят до това да продължава да се купува. Не можеш да ме убедиш,че марковото и имитацията имат един и същ състав, следователно едни и същи свойства и всички се крепи на самовнушение,че си пръснал нещо скъпо., но ...всъщност си въобразявавш и си зомбиран от рекламата. Абсолютно смешно твърдение. И аз го казвам без никаква жлъч.  HugТоплата вода отдавна е открита, и аз съм купувала Рефан и някои попадения са им добри, но вече окончателно се отказах да си давам парите за имитации или ако го направя ще си ароматизирам стаята с тях, а не себе си.
Истината е една-марката определя цената до голяма степен и тъй като не сме специалисти по маркетинг едва ли можем да кажем, каква е себестойносттта на един парфюм на която и да било марка и каква печалбата. Естествено,че голяма част от цената е ЗА самата марка,за наема на магазина,за заплати на продавачки,а не за съдържанието вътре. Но никой не може да отрече, че за да се наложи тази марка качеството е определящо и са били необходими в повечето случаи години наред.
Парфюмите от кварталната бакалия просто не могат да бъдат със същия аромат. От любопитство съм душила разни еднодневки в магазин за един лев-е, не мразя чак толкова себе си, че да се поливам с такива неидентифицирани китайски течности с абсолютно странни миризми. Повечето от тях имитират шише и опаковка,но са на светлинни години от истинското.Да не говорим,че може и да е опасно за здравето пръскането с подобни ментета/повечето китайски/
И наистина покркрепям Мирена-марково -не значи скъпо. Аз съм човек,който си прави сметката, повярвай ми и сама си изкарвам парите. Има начини . Настина е по-добре едни оригинал вместо 5 ментета. Hug  bouquet

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 08:04 от Емия

# 29
  • Мнения: 3 611
Не полzвам фалшификати, имитации и кучи марки.
Имитацията винаги се поzнава.  Naughty
Един приятел като чу, че харесвам Аква ди Джио на Дж. Армани веднага се zанесе до неккьв магаzин и си купи нещо, както ти каzа, далечен братовчед на оригинала. А пичьт може да си го поzволи, не е като да не може. Е, мирише на фалшиво и туй си е.  Sick
Кучите марки пьк миришат "евтино".
По_ добре да не се парфюмирам вьобще, отколкото да вьрвя и да раzнасям евтина мириzма.  Naughty
Интересно ми е откъде си купуваш парфюмите и как познаваш, че не са фалшиви?



Парфюми си купувам от Douglas или както немците викат "Дугляс".


Свободна си да ме копнеш в темата с бисерите  Mr. Green
Пропусна да ми направиш zабележка и на ер малкия. Не zабравяй следващия пьт, иначе хората ще си помислят, че не си го zабеляzала.  Wink

и ако на тебе ти допада да миришеш евтино, то на мен определено не. Вкус другар няма, ньл` zнаеш? ...каzало кучето и ...
 

Според мене малко прекаляваш с изхвърлянията. 100 на 100 съм сигурен, че няма да познаеш всеки фалшификат. За един случай вече писах по-горе, а хората наистина бяха много изискани. Повтарям "изискани", а не самодоволни.
И какво означава, да "миришеш евтино"? Човек може да има евтино поведение, евтин житейски мироглед, но не и евтин мирис.
Усещането, че миришеш скъпо идва от собственото ти информация относно цената на парфюма и принадлежността към определена марка. Иначе физико-химичните свойства на марковите парфюми имат нищожен дял в себестойността им, респ. цената им. Та можеш да бъдеш сигурна, че според носовете на непредубедените хора около тебе, ако си с парфюм за 100 лв., не миришеш 20 пъти по-скъпо , от съседката, която е с рефански аналог за 5 лв.
И по принцип съм джентълмен, и не искам да засегна никого, но понеже се отнесе ехидно към други дами, които непринудено споделиха мнението си в "моята" тема, съм принуден да кажа нещо, за което предварително ти се извинявам. Прегледах снимките, в личната ти страница и доколкото по тях може да се съди за типа кожа, който имаш, съм сигурен, че моята съпруга с фалшив Ж'адор ухае много по-скъпо отколкото ти с оригинален парфюм от "Дугляс".
Но... въпрос на вкус, както ти самата каза.


Рано сутрин ме раzвесели  Laughing
Но да не се отместваме от темата.  Naughty

Не ме интересува цената на парфюма. Имах предвид, че ми се набива в носа, ако ми мирише "евтино".
Ама ако си се прьскал само с фалшификати, няма от кьде да zнаеш  Wink
Аре сьс zдраве.
Купувай на жена си "фалшивия Жадор" и я остави да се радва.



Общи условия

Активация на акаунт