избор- ясла или свекърва

  • 2 220
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
Разходете се в градинките и парковете из вашия квартал (или съседните квартали, ако познавате много от децата в вашия квартал).. и сравнете децата гледани от бабите, и децата, гледани от майките си... Мисля, че това много ще помогне при избора.

Ето такива случаи съм забелязала само за последните 3-4 дни:
 - детето облечено като за минус 10 градуса, а бабата се разхвърлила по тениска! това при сегашните 20 градуса навън си е безобразно (според мен, де)... но според бабата иначе 1годишното дете ще настине
 - дете на няма и 2 годинки си щъка из парка, а баба му го гони и насила му пробутва фъстъци, "защото трябва да ги изяде преди да се приберат"...
 - баба подканя внучката си "хайде, изяждай го (за сладолед става въпрос), че майка ти ей-сега ще дойде и ще ми се кара"
 - майката пристига и пита бабата "разхождате ли се днес, много е хубаво времето", а бабата отговаря твърдо  "От над 2 часа сме тук в градинката"... а бяха пристигнали преди не повече от 25 минути и с едната комшийка точно обсъждаха току-що изгледаната серия на някакъв сапунен сериал...
 - баба уговаря внучето си "добре, ще купим топката, но ще я държим в мазето, майка ти да не я види, че ще ни се кара"


Разбира се, не ги познавам всички и нямам представа кои от бабите са майки, кои свекърви ... но все по-често такива случки ме впечатляват....

Мен лично такова поведение ме дразни много. И затова не искам да си представям дори, че някоя от нашите баби ще гледа детето ми...

# 16
  • Мнения: 3 479
Щом не се разбирате с бабата, значи - ясла. Така ще имате само една причина за неразбирателство, а иначе - много повече след като тя не го гледа както трябва.

# 17
  • Мнения: 824
Цитат на: daisy_g
Thinking  Истината е, че децата приемат много, много тежко "запращането" им в ясла или на баба, особено ако мама и баба не се разбират. Децата усещат това и дори да не го показват, го изживяват много тежко (става въпрос за децата до 2 годинки).
Най-добре е да си го гледа мама - децата, отгледани първите три години от майката растат емоционално по-стабилни, от тези, които са отгледани от разни баби, бавачки, а най-зле от ясли...
Разбира се, днес не всяко семейство може да си позволи майката да не ходи на работа.... Но мили майчета, ако нямате друг избор и просто трябва да тръгнете на работа, за да можете да оцелявате, дайте детето на човек, който вие самите харесвате и му имате 100%но доверие. По възможност нека този човек идва у вас и гледа детето вкъщи. Това би било по-малката злина...
Стискам ви палци Heart Eyes
Поздрави
напълно те подкрепям.най -добре е мама да си гледа детенцето .трудно е ,но 3 години бързо минават.а и това е най приятното време-поне за мен е така

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Anonymous
Вероятно този въпрос е коментиран вече, но не мога да прегледам всички теми. Ако се повтарям, моля дайте ми линк към темата.
Дъщеря ми е на година и три месеца. Мисля скоро да започна да търся работа и да я дам на ясла. Само че свекърва ми, с която не сме в идеални отношения настоява тя да гледа детето- пенсионерка е и си няма работа. Това добре, но не го гледа така, както аз и казвам- все тя знае по-добре. Може би и в яслата няма да я гледат идеално, но поне ще е сред други деца, в подходяща за нея среда. Според свеки обаче щяла да боледува. Мъжът ми ни е оставил да се разберем. А аз не знам кое всъщност е по-доброто решение. Ако има майки, изпадали в подобна ситуация- кажете, как постъпихте вие?


Виж сега.. ситуацията не е никак проста. Първо ще кажа, че моята щерка ходи на ясла от 1 г. и 2 м. Не съм имала на кого да я оставя да я гледа, затова я дадох на ясла и не съжалявам, ама изобщо!!! В яслата се грижат за децата много, учат ги на разни неща, просто не можеш да си представиш какви полезни неща научават. Ако свекито не я гледа както ти искаш рискуваш да си скъсаш нервите! Истината, обаче е , че в яслата ще ти боледува често първата година. Ние така бяхме, Сега през юни става живот и здраве една година на ясла и до Нова година се скъса да боледува. Но има си решение и за този проблем - има вече доста неща на пазара, които подсилват имунитета. Абе нешата са малко като при коликите.. минават отсамосебе си каквото и да правиш ти!

Сега за конкретната ситуация. Аз лично най-вероятно щях да дам детето на ясла, независимо дали свеки може да го гледа. Като добавя и това, че не иска да спазва твоите изисквания, това ми мнение съвсем се потвърждава. Освен това печелиш нещо много ценно - на тази възраст децата не са така привързани към майките както на 2 г. моята не е ревала изобщо. Тръгна на ясла без проблем. Сега, вече на 2 г. като я гледам и си мисля, че ако сега трябваше да тръгва щеше да е яко тръшкане всеки ден...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз лично съм против яслата. Синът ми не е ходил на ясла и второто ми детенце /живот и здраве/ също няма да ходи. Най-добре си е при мама. Ако не може -  при баба. Ако бабата не е подходяща - детегледачка. Ако няма финансова възможност - само тогава ясла.

Съвсем наскоро мнението ми се затвърди след разговор с моя позната, директор на държавна ДГ, с добър имидж в квартала, където се намира. Доскоро въпросната дама беше в отпуск по майчинство и когато се върна на работа реших, че дъщеря й е при нея. На репликата ми: "Поне щерка ти е при теб", отговорът беше: "На ясла - никога...без коментар".

Не говоря за детска градина. Там нещата стоят по друг начин.
А относно това, че когато децата не ходят на ясла са по-необщителни от другите - не съм склонна да се съглася. Това по-скоро зависи от детето и от възпитанието. Синът ми е живо доказателство затова.

# 20
  • Мнения: 3 200
Цитат на: embibi
Ако беше редно бабите да гледат деца,то жените тогава щяха да раждат на стари години Wink


 Rolling Eyes  Rolling Eyes т.е?

# 21
  • Мнения: 113
За мен правилното решение е ясла, особено след като прочетох за отношенията ти със свекървата!

# 22
  • Мнения: 1 517
Аз още нямам много избистрено мнение по въпроса. Свекърва ми много настоява да й давам да гледа детето, но и тя има по-различни и остарели разбирания от моите. Направо сме се карали. Не искам и да мисля да й го оставя. Май като се замисля и аз предпочитам яслата.  Thinking Досега бях твърдо против, защото там децата много боледували. Но то в края на краищата си зависи от детето.  Thinking

# 23
  • Варна
  • Мнения: 332
Аз бих дала детето на свекървата (ако живеете разбира се в един и същ град) да го гледа до 3 год., а след това - на детска градина. Това си е моето мнение, а мисля, че ти най-добре можеш да си прецениш, кое е най-доброто за твоето дете.

# 24
  • Мнения: 5 140
Ако трябва да избирам бих предпочела яслата пред свеки! #Onfire

# 25
  • Мнения: X
Ясла! И идеално да го гледа свеки, общуването с други дечица никой неможе да му даде.

# 26
  • София
  • Мнения: 505
Да ме извиняват мамите по-горе ама си е направо престъпление на 1г. и 3м. да се праща детенце на ясла. Изчакайте поне до 2г. или 2г.6м. - да стане малко по-самостоятелна.
Защо не си спестите разходите за лекарства, безсънните нощи, притесненията и т.н. За съжаление имунитет от вирусите и гриповете не се прави  Close , а само от шарките.

# 27
  • Мнения: 3 211
Ясла, а пък като боледува ще го гледа свекървата.
Така вече не може да има доводи за да не го пращате на ясла. И вълка сит и агнето цяло Stuck Out Tongue

# 28
Това, което аз знам е, че хрема се предизвиква от огромно разнообразие от вируси. Към всеки, които е постъпил в организма се изгражда имунитет. За това по правило с времето хората боледуват все по-рядко.
За това независимо то възрастта, организмът трябва да се "слъска" с тая гад за да си изгради имунитет. Дали на 1 или 2 год.- каква е разликата? Все ще боледува.
Мен повече ме притеснява това, че не може да се обслужва сама и ще стои с наакан памперс, ако й се пие вода- не може да си каже и други такива неща.

# 29
  • Мнения: 1 220
Цитат на: Anonymous
Това, което аз знам е, че хрема се предизвиква от огромно разнообразие от вируси. Към всеки, които е постъпил в организма се изгражда имунитет. За това по правило с времето хората боледуват все по-рядко.
За това независимо то възрастта, организмът трябва да се "слъска" с тая гад за да си изгради имунитет. Дали на 1 или 2 год.- каква е разликата? Все ще боледува.
Мен повече ме притеснява това, че не може да се обслужва сама и ще стои с наакан памперс, ако й се пие вода- не може да си каже и други такива неща.


Ако персонала е добър, няма да стои с пълен памперс!
Синът ми тръгна на ясла на 1,7 год, минахме през болестите, сополите, но пък нау4и многооо не6та, нау4и се как да контактува с околните, кога да вземе и кога да даде!
Живот и здраве дъ6теря ми 6те дам на ясла наесен, 6те бъде на 1,4 год, подготвена съм за болестите, но много 6те се радвам да намери приятел4ета там!

Общи условия

Активация на акаунт