Фотография -19

  • 22 822
  • 581
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 743
Амбър, благодаря ти   bouquet
Ако имаш предвид дали снимам на MF или АF  Mr. Green - снимам на AF , на P режим .ISO-то е на автоматичен режим (от 200 до 800) , баланса на бялото го променям в зависимост от осветлението  Confused
Не ми се сейте на обясненията, ако не са технически издържани  Mr. Green Очаквам, че ще ме поправяте ако се изказвам неподготвена и ще ме съветвате също  Hug
Вътрешните снимки доста жълтеят  Sad, но с този обектив е разбираемо  Confused Решила съм да си купя на първо време едно теле като на Лулуто, а по-натам ще събирам за някой къс светлосилен , който да е подходящ за вътрешни снимки и лампена светлина  Heart Eyes АКо имате идеи за компромисен усреднен вариант на обектив съм готова да ги чуя  Laughing  (пустите финикийски знаци  Blush)
Та така....
Въпроси изникват много, и като започне някой да ми отговаря, разбирам колко всъщност съм "боса" в бранша  Joy
Чета книжката не нешънъл джеографик ...забавлявам се да ви кажа  Hug

# 16
  • Мнения: 1 909
Хора, да ви кажа една клюкина - Калина също ще се израдва  Mr. Green
Миналия ден писах мейл на пича за фотосесията - онзи, дето имаме съмнения за хм.. да.
И му казах,  че ако ако все още е заинтересован, може да ми се обади.
И той днес ми е писал.  Joy Хахаха, сега Калина ще се облещи  Joy Joy hahaha
Пише, че иска предимно ч/б снимки на лицето/главата и полуактови  Joy
Аз щях да се напикам да се хиля, защото имах такова предчувствие  Joy
Иска някоя събота вечер - преди да излезне за дискотека да го снимам. Но като цяло отложи сесията за по-натам,
защото в момента тренирал и искал да направи по-добри мускули  Mr. Green Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 909
Пожелахте да видите - специално за Джеми! Laughing
Контрасти
Сесията е от днес.
Ето тази си харесах  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Уф, дано питането ми не ви се стори супер тъпо  Rolling Eyes
С този пиклив китов обектив за да стане снимаката що годе добре и да е на фокус  Rolling Eyes
 а/ трябва да се завра в обекта без да доближавам с обектива
 б/ трябва да зумирам с обектива
 Confused Sad Confused
Сега снимах децата - просто за опит и никак , ама никак не се кефя  Crossing Arms Whistling Crossing Arms
Ето от тук натам http://damaianti.multiply.com/photos/photo/31/20 - качих няколко - няма да досаждам надявам се  Blush

Джеми, честит обектив   bouquet (завиждам  Twisted Evil  Laughing)
И какво ще правиш - ще го снимаш ли в полуактовите   Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 110
Амберка може ли и мен да ме вкл в групи4ката - с  Pentax K 100 D Super и обектив - Pentax - DA 1:3,5 - 5,6 18 - 55 mm AL .

Дамаянти и аз до такива 'ефекти все си докарвам вътрешните снимки и скоро щях да искам съвет за не много скъп обектив , който бих могла да си самоподаря за коледа напртимер newsm78
А и другото освен 4е жълтеят снимките от къщи, то като съм много близо до обекта и ми изглежда изкривен newsm78

# 20
  • Мнения: 11 315
Пожелахте да видите - специално за Джеми! Laughing
Контрасти
Сесията е от днес.
Ето тази си харесах  Hug
Ама знаеш коя да си харесаш, а?
Провокаторка си ти! Харесва ми точн това Hug

# 21
  • Мнения: 1 909
Уф, дано питането ми не ви се стори супер тъпо  Rolling Eyes
С този пиклив китов обектив за да стане снимаката що годе добре и да е на фокус  Rolling Eyes
 а/ трябва да се завра в обекта без да доближавам с обектива
 б/ трябва да зумирам с обектива
 Confused Sad Confused
Сега снимах децата - просто за опит и никак , ама никак не се кефя  Crossing Arms Whistling Crossing Arms
Ето от тук натам http://damaianti.multiply.com/photos/photo/31/20 - качих няколко - няма да досаждам надявам се  Blush

Джеми, честит обектив   bouquet (завиждам  Twisted Evil  Laughing)
И какво ще правиш - ще го снимаш ли в полуактовите   Mr. Green
Дамаянти, колко точки на фокусиране имаш?  newsm78 Гледам, че има фокус, но не е там, където трябва. В началото си е нужна тренировка, за да свикнеш как точно се фокусира, но ако ти е трудно, попитай лулу за някой трик. Може с нейния обектив да опиташ, да не би твоят да не е наред... само си разсъждавам, не се притеснявай Simple Smile

Като начало, докато свикнеш на камерата и обектива ти препоръчвам да сложиш камерата на един статив, да е светло/ден/ и да си избереш един неподвижен обект. Така ще можеш да наблюдаваш разликата при всички снимки, без да променяш позата, без да ти се изморяват ръцете.

За пича - ще се жертвам и ще го снимам, откъде иначе да се науча да снимам полу/голо тяло?  Joy   Mr. Green

kariluis, за да не ти жълтеят домашните снимки, промени баланса на ялото. Сложи го на слънце например, пробвай всички варианти.

Вечерница, избрах си най-хубавата  Simple Smile Следващият път им кажи да не гледат към теб, а един друг  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти, колко точки на фокусиране имаш?  newsm78 Гледам, че има фокус, но не е там, където трябва. В началото си е нужна тренировка, за да свикнеш как точно се фокусира, но ако ти е трудно, попитай лулу за някой трик. Може с нейния обектив да опиташ, да не би твоят да не е наред... само си разсъждавам, не се притеснявай Simple Smile
Бе обектива си е наред, явно аз не съм  Joy Joy
Точката на фокусиране която виждам във визьора е една, но мога да я местя , ако за това ме питаш  newsm78 Има ли вариант да е повече от една  Thinking
Старая се точката да е върху обекта, който искам да е на фокус   Crazy

# 23
  • Мнения: 1 639
Ами в ревюто на апарата ти пише ,че точките на авто фокуса са 11. Само трябва да разбешеш как точно се мести точката.Simple Smile))

# 24
  • Мнения: 1 630
Запис с едно портретче

https://cdn.bg-mamma.com/bUwK/52af2906.jpg


с леда, нещо такова исках да постигна
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png


Нонищо не стана,
аз ще продължавам да го мъча


# 25
  • Мнения: 2 109
Виждам, че Амберка прибавя разни хубави неща в един списък. Мога ли да замоля и за мен няколко обективчета? Списъкът за дядо Коледа ли е? Mr. Green Само да вмъкна, че за коледа си пожелах обективче, а не на Джеми убавеца. а би могла... теоретично.. нали така? Joy Това е само за да видите, че напразно ми излиза име Simple Smile

Сега, Джем... Кажи моля те... Кога му писа на Младежа, преди или след моя въпрос за него на ЛС? А? Joy

Чорапите на Сара е тотално замаятелна и зашеметяващо забелязваща се снимка. Уникална е. Наистина като маргаръчичката.  Някой ден ако много слушкам може да ми ги подариш, ако искаш Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 117
Рали, портретът е много интересен! какво всъщност е това - тръба? Сякаш си на дъното на кладенец.
А леда и огъня - тази снимка не е твоя, тъй ли? това е жестоко, ама наистина е трудно за изпълнение. (между другото, мисла си че това е ФШ работа)
Аз пък се опитах да сготвя едни хризантеми, ей сега ще ви покажа

Благоверният ме подтикна към тези сатанински опити, а после рече, че много жестоко изглеждало. Може би защото китките бяха от градината на свеки..... Mr. Green
е, отказах се от тази идея

Калина, пиле шарено, как само се появи веднага, щом стана приказка за младежа на Джеми. Къде изчезна?

# 27
  • София
  • Мнения: 983
Нова темичка - Чудесно! Дано да е по-оживена от предишната  Hug

Джем, чорапогащената снимка е феноменална наистина   bouquet  Веднага като я видях си я сложих във фаворити.

Вечи, и на мен тази най-ми допада, само дето лицето на Мирел ми лилавее  Rolling Eyes Някакво отражение ли е това? Харесва ми сет-а ти с есенните листа - чудесно настроение  Hug

Рали, портретчето ме кефи! Това тръба ли е?

Запис с единствената що-годе свястна снимка на Ивайла ат изминалата седмица. За тези, които на влизат в "52 седмици"

# 28
  • Мнения: 823
Рали, какво опитваш да подпалиш всъщност, за да направиш снимката? Кубче лед, залято с алкохол/спирт или примерно замразена мастика във формички и после палиш? Любопитно ми е и интересно.

Портрета, който си пуснала е чудесен   bouquet

# 29
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хайде и аз се включвам - първо, много ми харесва портретчето на Рали. Харесвам снимки с подобна композиция - разкошно е! Онова с леда и пламъчето помислих, че ти си го правила - бях на път да "оххх"- кам, как се шостига наистина това?! Може би със спирт за горене?!

Веч, и аз харевам онази (най- харесваната) снимка от "контрастните", но малко ме притесниха първите - стана ми жал за Мирел. Ако не й харесва да я "композираш" и снимаш - недей, не си заслужава детето да намрази апарата заради някакво кадро, 'дето Джеми е искала да види в конкурса Peace!

Дамаянти, душо, ако твоите кадри на "крушка" не си харесваш, то аз трябва да се гръмна за своите такива. Перфектни са, ако не си ползвала допълнителна светлина, направо чудесни!

Тук е момента да попитам някой, 'дето ги разбира нещата, как по дяволите да снимам на крушка (таванска) без да шуми (направо гърми) снимката ми? Пробвах на 800, на 1600 ИСО - ужас направо. Плаче ми се Cry.

Моби, това на лента ли е снимано? Харесва ми много. Капките, или по-точно кръгчетата в локвата са страхотни - ефект, който предполагам случайно се е получил, ама е много очебийно и приятно! Десатурацията също мисля, че е премерена и приятна.

Джем, какви са тия голи мъже? Аз нищо не схванах, ама си мисля, щом с Калинката си говорите така открито тук, то и въпросите по темата едва ли са неочаквани Mr. Green

Лоис, това с китките с тенджерите е бтутално, кака Sick Недей се излага, не го слушай мъж ти Naughty!

Амбърче, благодаря, че ме помести в главната страница - сега се чувствам мноооо важна Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт