Фотография -19

  • 22 828
  • 581
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 242
Туй е ТВ масата, ефекта е от светещите бутончетата на уредбата и dvd-то…. Довечера пак ще ги пробвам, че не ми остана време да си поиграя Laughing

Калина ти какво отдалечаване със зум-а имаш в предвид? Дамаянти питаше дали да се приближи до обекта или отдалечи от обекта и да го зумне. При всички положения е добре стабилизатора да е включен (макар че здраво лапа от батерията). А принципа за дигиталните доколкото знам е че скоростта не трябва да е по ниска от приравненото фокусно разстояние на обектива!

като стана реч …. Защо в различните таблици има такова разминаване на приравняването – в ръководството на Никона има таблица и там стойностите тотално се разминават с таблица, която си свалих от интернет или от стойностите, които ми дава ACDSee (в пропартите на снимката)

# 61
  • София
  • Мнения: 983
Вечи, Честит Рожден Ден   bouquet  bouquet  bouquet Да си жива и здрава, щастлива и обичана Hug

Благодаря ви за коментарите за снимката  Hug
Муци, не е лента, със сапунерчето е  Confused
Обработката е тип "както дойде"  Joy Нещо ми седеше безлична в оригинал и си поиграх в Лайтрум-а с настройките Camera Calibration. Ето ги стойностите:
Red Primary: Hue +67; Saturation -39
Green Primary: Hue -51; Saturation -74
Blue Primary: Hue -67; Saturation -65
(Много ме кефи, че програмата помни настройките Mr. Green)
Наистина лицето и ръчичката сивеят, но нямах време да се занимавам с тях отделно - отчитам си го като грешка   Confused
Калина ли обърна внимание на футболната врата? Много държах на нея  Peace

Free Soul, първата с колелото е много добра. Тонирането е направо трепач за случая! Вкара ме ти в спомени с това велосипедче - като малка имах почти същото - червено. С него си разбих носа в един камък  Mr. Green И като се размислих за детските ми щуротии - хрумна ми идеята за конкурсната снимка. Така че - благодаря ти  Laughing Дано утре да има светлина да я осъществя. И Ивайла ще научи съвсем безплатно нова простотия от мен  Joy


От известно време се каня и все забравям да ви питам за тази снимка:



Много ли ви дразни, че фокуса не е там, където се търси по презумпция  Thinking

# 62
  • Мнения: 1 117
добър вечер и от мен!
нещо пак проблеми с интернета днес. новият ми рутер бил зле, казват доставчиците #2gunfire #2gunfire

Вечерница, честит рожден ден и от мен!  bouquet

Слави, светлинните ти контрасти много хубави. Верно да се пукнеш от яд. И аз днес като притъмня, и измислих снимката, ама пусто късно. Искате ли след една година да си повторим конкурсите, тъкмо да видим кой как е дръпнал?! hahaha

Моби, на твоя портрет основното, което му пречи според мен, е силният блясък по лицето, преекспонирано ми идва.
 с какво си го снимала? със лента ли?

# 63
  • Мнения: 1 584
Ето няколко снимки и от мен от вчера





# 64
  • Мнения: 823
Моби, косичката на момиченцето я виждам с бледо лилав оттенък.

Майра, втората и третата са хубави и есенни много Simple Smile Тези дни май всички сте нащракали мъниците заровени в листа  Grinning Първата снимка сякаш си закопала детенце до шията в земята...

# 65
  • Мнения: 11 320
Благодаря на всички за пожеланията! Много ви обичам! Hug
В момента ми почиват ушите от детското парти край мен ooooh! Даже нямах време да снимам.

Моби, и на мен ми стои леко преекспонирано. Обработвала ли си я? Ако не си, намали сатурацията малко и средните нива, може да изчезне от само себе си това блещукане от лицето. Дори ч/б с филтър ще стои добре.

Майра, втората е супер, заради наклонения хоризонт.

# 66
  • Мнения: 1 630
Вечи, честит рожден ден
Много щастие


Майра, първата страшно ми харесва

Слави, много интересно се е получило

Моби защо е толкова зърнесто и без детайли по лицето?

Много тъмно ли ви идва това?


https://cdn.bg-mamma.com/bUwK/6212e799.jpg

# 67
  • София
  • Мнения: 6 743
МОмичета, благдаря ви за постингите.И за постнатите снимки  Hug
ВЛизам само за да поздравя Вечерница  Heart Eyes и да и пожелая бурна любов, безобразен късмет, пълен джоб и вярна и сговорна дружина ....и най-вече ЗДРАВЕ!!!Вечи, наздраве!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 983
С лентовия е снимана - оттам и зърното избива. Детайл по лицето няма, тъй като фокуса е малко зад него. Аз затова и питах дали дразни. Не е обработвана почти. Ще пробвам съветите на Вечерница.
Чудех се дали въобще да се занимавам с нея. От една страна ме дразни фокуса, от друга обаче, нещо в нея много ми харесва (и аз не мога да определя какво  Rolling Eyes)

Рали, ще ми се да е една идея по-светло, за да е по-отчетлива човешката фигура. Но пък да не пострада небето... Thinking Харесва ми много кадъра Grinning

# 69
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Рали и аз като Моби мисля, че малко повече светлинка на фигурата ще е добре, ама наистина, ако е за сметка на небето - нека си е така. Прекрасен е кадърът Peace! Адмирации Hug!

# 70
  • Мнения: 11 320
Рали, пробвай по методите на Додо, беше обяснявала за една подобна снимка как е правила драматично небето, а плажа весел и по-светъл. Беше нещо с дублициране на слоя и триене на местата където трябва, другото се просветлява и тн. Мисля, че ще стане и няма да пострада небето.
На мен ми харесва, можеш дори да подсилиш синия филтър.

# 71
  • Мнения: 1 584
Рали, аз в първия момент не видях човека и много ми хареса идеята за свободно летящото хвърчило. Небето също е страхотно!

# 72
  • Мнения: 2 109
maйра, много са весели снимките, едни морско-пясъчни Simple Smile
рали, много ме кефи диагонала , много нежен и загадъчен. Това, че фигурата не се забелязва в първия момент, за мен е предимство. кара те по-дълго да гледаш, аз лично тръгнах от хвърчилото и с изненада видях, че има човек на другия край.  после окото ми вървеше нагоре налоду по диагонала. накара ме да я гледам дълго и да се замислям, което рядко се случва Simple Smile

# 73
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Момичета, здравейте Hug!
Няма ви днес Crossing Arms
Аз цял ден утешавам ревлив Муцун - пак се озъбва и е кошмар птосто, а за нощите няма да ви разказвам... върна се месеци назад, когато поне беше в реда на нещата да яде през 3 час... ooooh!
Ето ви една китка, да ме похвалите или оплюете - на кой, как му идва Mr. Green

# 74
  • Мнения: 1 630
Муцуна
много ми харесват цветовете, но бих го врътнала малко 

За тези от вас, които разбират френски един подкаст за фотография
последното предаване е за осветление. има много интересни неща
 http://www.declencheur.com/clic/archives/2007/10/accessoires-pho … dio-henri-rossier

Общи условия

Активация на акаунт