Отговори
# 15
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
.явно ще трябва да го уча да се защитава и бие, че да е като всички останали Crossing Arms

На година и 11 месеца едва ли е необходимо да го учиш да се бие,по-скоро трябва да внимаваш него да не ударят,затова и мисля,че такива кътове са подходящи за деца над 3 год.,а за по-малките- с родител или човек,на който може да се довериш.За разлика от детските ясли или градини там се събират от различни възрасти и ако са много деца е трудничко гледачките да ги опазят. Това важи навсякъде,а не само за Пигис Хаус.

# 16
  • Мнения: 6 164
Е, не е съвсем така. Много крайно марианик... Идеята каква е на това място? Да оставиш детето срещу заплащане. Защо са жените сложени там? Да ги гледат. При положение, че едната е липсвала, а другата е била с гръб, не можеш да кажеш, че виновни няма.

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Е, не е съвсем така. Много крайно марианик... Идеята каква е на това място? Да оставиш детето срещу заплащане. Защо са жените сложени там? Да ги гледат. При положение, че едната е липсвала, а другата е била с гръб, не можеш да кажеш, че виновни няма.

Е и какво като е срещу заплащане-ако стане нещо с детето ми,кой ще страда-аз,колкото и да съм си платила...Затова и не разчитам да оставя толкова малко дете и затова отбелязах,че за деца до 3г.трябва да е с придружител,особено ако има и по-големи деца в детския кът,което е неминуемо...

# 18
  • Мнения: 6 164
Е, не е съвсем така. Много крайно марианик... Идеята каква е на това място? Да оставиш детето срещу заплащане. Защо са жените сложени там? Да ги гледат. При положение, че едната е липсвала, а другата е била с гръб, не можеш да кажеш, че виновни няма.

Е и какво като е срещу заплащане-ако стане нещо с детето ми,кой ще страда-аз,колкото и да съм си платила...Затова и не разчитам да оставя толкова малко дете и затова отбелязах,че за деца до 3г.трябва да е с придружител,особено ако има и по-големи деца в детския кът,което е неминуемо...

Ти не схващаш какво ти се казва.

И на 5 да е, едното може да халоса с дъска другото. Естествено, че си е твой проблем, че си го дала там.
Не е въпроса, че си платила. Въпросът е, че това е една услуга, която се предлага срещу заплащане и като съществуваща такава, е нормално да имаш очаквания. Все едно да си платиш кабелната и цял месец да нямаш телевизия и в офиса да ти кажат "Твой проблем е, че си платила"... Дано сега ме разбра.

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Е, не е съвсем така. Много крайно марианик... Идеята каква е на това място? Да оставиш детето срещу заплащане. Защо са жените сложени там? Да ги гледат. При положение, че едната е липсвала, а другата е била с гръб, не можеш да кажеш, че виновни няма.

Е и какво като е срещу заплащане-ако стане нещо с детето ми,кой ще страда-аз,колкото и да съм си платила...Затова и не разчитам да оставя толкова малко дете и затова отбелязах,че за деца до 3г.трябва да е с придружител,особено ако има и по-големи деца в детския кът,което е неминуемо...

Ти не схващаш какво ти се казва.

И на 5 да е, едното може да халоса с дъска другото. Естествено, че си е твой проблем, че си го дала там.
Не е въпроса, че си платила. Въпросът е, че това е една услуга, която се предлага срещу заплащане и като съществуваща такава, е нормално да имаш очаквания. Все едно да си платиш кабелната и цял месец да нямаш телевизия и в офиса да ти кажат "Твой проблем е, че си платила"... Дано сега ме разбра.
По-спокойно,ако обичаш,не знам кой какво схваща,но сравненията ти с плащането на кабелната и с плащането за услугата "наблюдение на дете" са просто нелепи...Не ме убеждавай ,че е нормално да си оставя детето там и да кажа :ами платила съм си-те са виновни,не ходете там...Дано сега ти ме разбра...

# 20
  • Мнения: 6 164
Ок, отказвам се. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 804
Всеки момент очаквам първото си дете. От Пигис Хаус съм възхитена - като стоки и цени, а и продавачките винаги са ни помагали, дори да не знаят питат и ни ориентират. Не подозирах, че в детския кът положението е трагично. Естествено, че е нормално да си оставяш децата на подобни места (поне за мен). А ако има асоциални и невъзпитани изродчета е работа на лелките да контролират нещата. Вярно ,че сигурно им плащат малко, но те като са започвали работа са знаели условията. Ми те и на лекарите им плащат малко - значи ако навредят на детето ми трябва да се примиря, защото са ниско платени ли? (Впрочем ходя основно на частен лекар ooooh!)

# 22
  • Мнения: 39
А ако има асоциални и невъзпитани изродчета ...

Извинявайте, ама дете на 18-20 месеца е неподходящо да го наричате така... Тази възраст е твърде особена и децата нито могат да имат отговорно поведение, нито може да го изискваме от тях!
Дори и родителите им да смятат, че могат да контролират напълно (а това със сигурност не е възможно!) в друга, необичайна за тях среда децата твърде често са превъзбудени и обикновено не приличат на себе си.
Разбира се, задължение на работещите в детския кът е да следят да не се случват инциденти.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
KidsKit - Според мен това определение на madchen не беше за малките деца, а за тези на по 4-5-6 години, както бяха  в случая...естествено, че на 18-20 месеца не се очаква от децата да контролират емоциите си и да се държът възпитано, но при едно по-голямо дете, нещата са по-иначе... и е много въпрос на възспитание.... и то в отношението им към 2-3 пъти по-малките от тях...а и ако го беше ударило дете на годинка, със сигурност нямаше да го нарани...не и с умисъл, за разлика от тези  "прекрасни" батковци....

# 24
  • Мнения: 4 668
Ох ... много ми стана мъчно  Sad    bubu_to - детенцето ти е много сладичко , като кукличка е ...  Hug
Моят син също е много добричък и си представих колко гадно щеше да ми стане , ако му се случи нещо такова .
Честно казано , аз щях да направя голям проблем на тези жени , които гледат децата . Отделно , че никога не го оставям в такива клубове , някак си знам какво ще се случи ... И винаги има големи деца - на по 5-6 г. , които се държат отвратително , като отвързани и никой не ги спира да не пребият някое малко детенце  Confused

Трябва да не се допускат толкова големи деца в детските кътове според мен  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 2 614
Съжалявам за случилото се,но съм и учудена-във Варна в детския кът на "Пикадили-парк" е за деца над 3г,по-малки  може,но с придружител,а и аз самата като видя,че има по-буйни и повечко деца,не оставям малката,а тьй като има и по-опасни и дребни предмети за по-малките-винаги я наблюдавам и не разчитам на лелките-просто си плащам,за да си поиграе с чужди играчки Grinning .Така,че -виновни няма...

Въобще не сматам, че си права, но всеки има право на мнение! Там бяхме това лято, и "лелката" беше от типа - ами то детето май не иска да остава без вас...а ние и нямахме намерение да сме другаде, просто искахме да седнме да пием кафе.... както и да е, като се държа тъпо "лелчето" и с детето, тя естествено се разплака и я взехме на 3-тата минута #Cussing out

bubu_to, съжалявам за случилото се!!! Ако поискате книгата за впечатления, първото писано там е имено по повод детския кът от мен! Бях потресена от техния детски кът и изразих недоволството си! Дано не са го скъсали листа, защото нито беше номерирана кнтигата, и ми я дадоха, все едно, че абсълютно не им пука какво се случа, и какво и ЗАЩО пиша там....

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
Pipinka  Hugтова на аватара обаче съм аз на неговата възръст...

правда_z - за книга не се сетих, а и не ми се оставаше повече и минута там...от сайта им намерих анкета и писах на нея, вероятно мога и на мейла им да им пиша...но пък не смятам, че нещо ще се промени....

# 27
  • Мнения: 4 668
Pipinka  Hugтова на аватара обаче съм аз на неговата възръст...

Значи ти си като кукла  Hug
Забрави случката и не си трови нервите ...

Това за ходенето на ясла , няма отношение обаче към умението на детето да се защитава .
Моят син ходи на ясла , но пак си е такъв добричък  Rolling Eyes

# 28
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Съжалявам за случилото се,но съм и учудена-във Варна в детския кът на "Пикадили-парк" е за деца над 3г,по-малки  може,но с придружител,а и аз самата като видя,че има по-буйни и повечко деца,не оставям малката,а тьй като има и по-опасни и дребни предмети за по-малките-винаги я наблюдавам и не разчитам на лелките-просто си плащам,за да си поиграе с чужди играчки Grinning .Така,че -виновни няма...
Въобще не сматам, че си права, но всеки има право на мнение! Там бяхме това лято, и "лелката" беше от типа - ами то детето май не иска да остава без вас...а ние и нямахме намерение да сме другаде, просто искахме да седнме да пием кафе.... както и да е, като се държа тъпо "лелчето" и с детето, тя естествено се разплака и я взехме на 3-тата минута #Cussing out

А те оттогава се смениха още три екипа. Просто единствено там ми направи впечатление ,че изрично пише,че не могат да поемат отговорност за деца до 3г. без придружител,което е съвсем естествено ,тъй като те са по-беззащитни.Но бях свидетелка точно там,как един татко остави доста палаво момченце на около 4г.,видимо агресивно и когато лелката помоли бащата да си го вземе,тъй като блъска другите деца,той отвърна :Нали затова ви плащам!!! А друг е въпросът,дали изобщо детски кътове от този род носят някаква отговорност и дали лелките или какичките (незнам кое е по-добре) осъзнават,колко голяма е тя .Иначе както казах: bubu to ,съжалявам за случилото се!

# 29
  • Мнения: 804
KidsKid, наистина визирам по-големите деца, които са осъзнато агресивни. То и те горките не са виновни, по-скоро за бой са тези които са ги възпитали, но това е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт