пътуали с My Air?

  • 7 679
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 786
Ние пътуваме тая събота, надявам се предпразнично да няма такива изцепки  Praynig Каквито и да било всъщност.

# 16
  • Мнения: 750
Летяла съм няколко пъти точно от Бергамо, за размери - досега не съм видяла да мерят, но за килограмите са стриктни. Twisted Evil

 
 
Peace

# 17
  • далечно
  • Мнения: 1 029
предоплагам че и при Май Еър количката не влиза в никакви кг и си се 'полага' към бебето?

знам че при всички номрални компании е така, ама да попита, че тези евтинките понякога са големи дяволи  Crossing Arms При Уиз и Скай това е ок, ама що така им нямам вяра на тези Май Еър не знам  Laughing

# 18
  • далечно
  • Мнения: 1 029
побут - някой носил ли е количка с Май Еър?

нещо не откривам инфо на сайта им че на бебетата им се полага количка (както при всички нормални компании)

# 19
  • далечно
  • Мнения: 1 029
като никой не ми отговори се обадих на Май Еър и споделям инфо:
за билети закупени преди 26 ноември, килограмите са 15+7 ръчен, безплатно (нашия случай). За билети закупени преди това килограмите са 18+10 ръчен НО се плаща за всеки куфар (7 евро ако си платиш онлайн с резервацията, 14 евро на чек-ин). Количка се полага на бебе

# 20
  • Мнения: 786
За билети закупени преди това килограмите са 18+10 ръчен НО се плаща за всеки куфар (7 евро ако си платиш онлайн с резервацията, 14 евро на чек-ин).
Сигурно имаше предвид след това, `щото се дублира.
Аз повече се интересувам чак толкова рестриктивни ли ще са относно ръчния багаж, защото имам един много приличен нов сак, спечелен м/у другото от Степ Laughing, в който мога да мушна немалко нещица, но е 123 см сумарно, пък следващия ми е доста по-малък и не толкова удобен за носене. И не е нов Crazy

# 21
  • далечно
  • Мнения: 1 029
да, имах предвид за билети закупени СЛЕД 26 ноември, килограмите са 18+10 ръчен НО се плаща за всеки куфар (7 евро ако си платиш онлайн с резервацията, 14 евро на чек-ин).

често компаниите са стриктни с размера на ръчния багаж, щото принципно трябвад да се побира отгоре или под седалката. Не знам как са разпределени 123-те см по твоя сак, мойе и да става. А и нли се сещаш параметрите тези приспособления на летищата, в които можеш да си сложиш сака, за да видиш дали ще се побере отгоре или под седалката (едни метални стендове такива, ама как го обясних  ooooh!)

Обаче на Бергамо си теглят и ръчния. В СОфия на заблудените девойки на стария терминал не им хрумна да гледат ръчния.

# 22
  • Мнения: 166
Здравейте,досега не съм летяла с нискотарифна компания и ако някой може да ми препоръча някоя от София до Цюрих.Няма да съм с мн.багаж защото ще ходим за две седмици при наши познати ,защото детето ми е с диабет и ще ходим за консултация там-за една инсулинова помпа,а и финансовите ни възможности не са ми големи.Благодаря

# 23
# 24
  • Мнения: 13 512
да, имах предвид за билети закупени СЛЕД 26 ноември, килограмите са 18+10 ръчен НО се плаща за всеки куфар (7 евро ако си платиш онлайн с резервацията, 14 евро на чек-ин).
Купих билетите през декември и положението е следното:
18 кг. чекиран багаж/ 160см/ +7 кг. ръчен / 115 см/, съответно с доплащане 7 евро онлайн и 14 евро на летище , на бройка.
Свръхбагажа се плаща по 10 евро -категорично.

# 25
I3vinete me 3a latinizata.
Ickam camo da popitam: trqbva li da se plasta i 3a ra4niq bagaj (to3i, kojto e 7 kg.) ?
Blagodarq predvaritelno!   bouquet

# 26
  • далечно
  • Мнения: 1 029
само за чекиран

# 27

Loreley, blagodarq! Kakvo o3na4ava "4ekiran". A3 ste patuvam s edin kufar 18 kg i 4anta 7 kg, trqbva li da plastam v linka na MyAir 3a "2 bagagli" 14? ili camo "1 bagaglio" 7 ?  newsm78
Blagodarq oste vednaj!

# 28
  • далечно
  • Мнения: 1 029
чекиран е този, който даваш на гишето/регистрацията и си го вземаш после от лентата. За ръчен не се плаща, поне досега винаги при всички (и нискотарифни!) с които съм пътувала е така. Т.е. в твоя случай плащаш 1 багаж (18 кг-то куфарче  Grinning)

ама скоро сменяха правилата за багаж (ноември м.г.) и ако искаш да си 100 % спокойна, най-добре им звънни. Мисля че би било безумно да се плаща за ръчен (не ти го обработват, ти си го влачиш, отделно на мен ръчния ми е неизменно лаптопа, който чсно няма как да го пуснеш по лентата)

имат и офис в София? Пусни после инфо и тук, че аз в средата на февруари ще прескоча за 2 дни до София  Grinning

П.С. Ползвай кредор - бутончето горе на този сайт, което сменя за кирилица Фонетик (а си пишеш с латинска клавиатура)

# 29
  • Мнения: 6 167
Ръчен багаж не се заплаща. Може и да не се тегли, изпращача ще ти го пази, докато се чекираш Twisted Evil  При последното ни пътуване с Майеър ( Коледа) разрешеното тегло беше 15кг. на човек.
Ако сте двама не може единия да е 27 кг, а другия 3. Не знам защо.

Общи условия

Активация на акаунт