На пазар в Париж - помощ!!!

  • 37 030
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
благодаря ви! Hug
не знам какво е shuttle. Blush Пише, че трябва да вземем bus Roissy до операта.. но сигурно ще се оправим, щом има информация в автобуса. отдъхнах си. аз по принцип не съм изобщо по ориентирането.

# 61
  • София
  • Мнения: 10 007
Спокойно, няма как да пропуснете. Всички слизат там Simple Smileто е и последна спирка. Ние го ползвахме преди 2 седмици, не спира на други места. На таблото тече инфо след колко време ще пристигне автобуса, което се актуализира, ако попаднете в задръстване. Не забравяйте да си купите билети преди да се качите!

# 62
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
мисля от летището да вземем такава карта за транспорт. поне беше посочено като едно от местата, където се продават такива карти.
Ние си взехме карта за 5 дни "Paris visite" за 1,2 и 3 зона, която важеше за всички видове общ. транспорт /метро, РЕР, автобуси/ и струваше 27 евро.

# 63
  • Мнения: 3 153
Тази карта е ок, като за туристи. Продават се на почти всички ключови спирки на метрото.

# 64
  • Мнения: 200
shattle = navette или с други думи маршрутка от летището до града.
Може и с РЕР- влакче до центъра и после с метро - зависи къде ще отседнете.
относно пазаруването - квартала Дефанс и модерната Арка - та като застанеш пред арката и погледнеш вляво има Макдоналдс влизаш и се забравяш в този Търговски Център, На последният етаж е магазинът за играчки, на първия Ошан - тип Кауфлан и всякакви бутици най-разнообразни.
Иначе както са ти казали другите майки - обикаляш магазини всякакви, но Сефора е задължителен. И Сен-Мисшел за книгите, оттам бях купила на племенника една текстилна книжка игра - 5 Е любима играчка до ден днешен - Успех

# 65
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
въпросче за дисниленд: струва ли си да взимаме билетза един ден за 2та парка дисниленд парк и уолт дисни студио парк? аз мисля, че 1 ден няма да ни стигне само за дисниленд парк. newsm78

# 66
  • Мнения: 3 153
по 1 ден за всеки, Peace

# 67
  • Мнения: 165
върнахме се преди 5 дена от Париж. Супер е. Та за Дисниленд. Парковете са три - дисниленд, диснистудиос и дисни вилидж. Няма да ви ститне времето за два парка. Пък и диснистудиос не е чак толкоз хубаво, стига да не си по професия оператор, аниматор или нещо подобно. Цената е 49 евро за дисниленд. Моя съвет е следния - като влезете вътре - първо на фастпас-а. обикаляте всички атракции, и си вземате часовете за атракциите. И чак тогава разходка и шматкане - докато ви дойде часа да се качите на нсуе и на влакчето на Индиана Джоунс - за там задължително да се използва фастпас-а.(това е нещо като бърз път до атракцията, като се избягва огромната опашка на чакащите!!)
Ако имате някакви въпроси отосно Париж - моля питайте.

# 68
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
ние вече се върнахме. Mr. Green
благодаря на всички за съветите! адски полезно ми беше всичко! Hug Hug
беше прекрасно! обиколихме доста неща с тази карта - Paris Museum Pass, картата за метрото беше адски експлоатирана. Laughing
посетихме - опера гарние, нотр дам, музей орсе, музей пикасо, музей роден, сен шапел, триумфалната арка, лувър, влязохме в криптата до нотр дам (не е интересно), инвалидите + гробницата на наполеон, музея на армията (доста го обходихме), montparnasse tower (почти колкото айфеловата кула е, с прекрасна гледка), едно виенско колело до лувъра.
един ден на дисниленд - може да се каже, че се качихме на почти всички влакчета, без това, което обикаля около една планина в дивия запад.1во минахме всички фастпасове и после чакахме за другите атракции -  на star mountain mission 2  се качихме 2 пъти - супер яко!, минахме и през карибските пирати, влакчетата на пинокио и снежанка и 7те джиджета, влакчето на инди, симулацията на междузвездния кораб, 3D киното, влакчето на buzz lightear, аз се качих на голяма въртележка с конете (детската), направихме разходка с големия кораб, качихме се на дървото на робинзон, разгледахме подводницата на кап. немо.сигурно изпускам нещо.. накрая на деня ми потече кръв от носа, от влакчетата най-вероятно.
обиколихме галери лафайет и printemps,2 магазина на sephora, където се позабравих малко  Blush, походихме по шанз елизе 2 пъти. на айфеловата кула имаше адските опашки и там не ни се чакаше, само поснимахме отдолу.
като цяло изкарах една чудесна, прекрасна и много емоционална седмица в париж! Hug
п.п. хотелът ни беше също така чудесен. Peace

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 09:57 от abs

# 69
  • София
  • Мнения: 1 724
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

Ние бяхме в същия хотел като Joana (здрасти Simple Smile) и сме много доволни от кварталчето - чисто, спокойно, няма много туристи, а и особено след като минахме през Шато Руж (това е в района около Сакр Кьор и не се виждаше нито един бял човек), оценихме високо "нашето кварталче".  Не е много близо до централната туристическа част, но метрото е много удобно, а такситата не са скъпи - горе-долу 10 евро до централната част. Ние ходехме пеша от Айфеловата кула през Трокадеро до Триумфалната арка и оттам по Шанз Елизе, но обичаме такива преходи, така "усещаме" града. 

Хотелът, обаче не е за семейства с деца, няма опция за допълнително легло. Ние тръгваме във вторник с баткото, ако съм доволна от хотела, ще споделя... Смятам да оставя таткото с детето в Дисни, а аз -  на пазар Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 1 724
По Великденските празници бяхме в Париж - горещо препоръчвам този хотел: http://www.villastmartin.com/

Букнахме го през Октопус травел. Към цената се включваше и изключително изобилна закуска.


Би ли споделила каква беше цената, около 170 евро без закуска ми се виждат доста, не знам как е през агенция...

# 71
  • Варна
  • Мнения: 306
Момичета, а бихте ли обяснили по какъв начин може да се стигне от летището до Париж? Преди две години съм ходила, но тогава бях с група и имахме организиран транспорт. Сещам се, че доста пътувахме, но подробностите съм забравила. Пишете също, че има дневни карти за транспорт. Когато бях там продаваха карнет от 10 билета. А каква е цената на дневната карта, има ли за 3 дни или пък седмица например?

# 72
  • Berlin
  • Мнения: 11 284
ще кажа ние как стигнахме от шарл де гол летище - с roissy bus до опера гарние, билетчето беше 8.90E. там, на летището питахме откъде да го хванем. от шофьора взехме билетите.
Ние си взехме карта за 5 дни "Paris visite" за 1,2 и 3 зона, която важеше за всички видове общ. транспорт /метро, РЕР, автобуси/ и струваше 27 евро.
и ние взехме тази карта - paris visite, в метро станциите се продава.

# 73
  • София
  • Мнения: 10 007
Друг вариант е с метрото http://www.ratp.info/orienter/f_plan_ang.php?loc=reseaux&nom … =metro&fm=gif, линия В.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 306
Благодаря ви момичета за отговорите Hug Не знаех, че има метро до летището. Наистина много полезна информация. А колко време се пътува до града?

Общи условия

Активация на акаунт