Зима иде и плетачки си поставихме задачки - 10

  • 82 651
  • 343
  •   1
Отговори
# 270
  • Навсякъде и никъде! - така де основно в Русе
  • Мнения: 168
Mimito направо завидях на шапката ти.....разкошна е....БРАВО!

Аз мисля да си оплета отделно козирка за каскета, поне докато стане мога да си нося каскета  Laughing

Имам едни стари шапки, тип бейзболни, дето няма да ме боли сърцето като ги разваля. Ще извадя платката от козирката и ще я наплета наоколо....и после мисля да я пришия към каскета...

Единственото, което ме тревожи, е че те са по-дългички..а на такъв каскет ще трябва някоя по-късичка козирка. Гледах три начина за плетене на козирки и не успях да се справя преди да ви покажа каскета-барета.

Но, хъс имам и ще направя нещо... Laughing

poison_avi браво,възхищавам се на хората който могат да плетът на една кука.

pavletutka аз можех да плета само на две куки....но като бях по майчинство мноооого се запалих по плетенето на една кука и никой не ми е показвал как става, а се научих само от интернет...и сега знам повечето неща, но с английските им термини, българските ми куцат  Embarassed

# 271
  • София
  • Мнения: 429
Имам едни стари шапки, тип бейзболни, дето няма да ме боли сърцето като ги разваля. Ще извадя платката от козирката и ще я наплета наоколо....и после мисля да я пришия към каскета...
Единственото, което ме тревожи, е че те са по-дългички..
А няма ли начин козирката да се изреже от задната страна и така да стане по-къса,като същевременно се запази формата отпред.

# 272
  • Мнения: 116
 Здравейте много хубави неща показвате.  Следя ви редовно, но не съм писала защото не съм плела нищо освен един най обикновен шал.
Сега се включвам за да благодаря на Snejana_G за схемата на жилетката , от няколко дни се мъчех да я разгадая по снимката. Естествено без особен успех   Embarassed

# 273
  • Мнения: 19
Здравейте, момичета!
От известно време посещавам форума ви и съм много впечатлена от изплетеното от вас, за което ви поздравявам. Аз плета на две куки и тук от вас се запалих по плетенето на една кука, даже вече имам изплетен един шал по модел на летящата кравичка, за което много й благодаря. Проблема ми е, че не мога да разчитам схемите и не са ми много ясни тези столбики особено когато са обяснени на руски Simple Smile.
Някъде някоя от вас беше обяснила нагледно изплитането на шапка, която се започва на една кука от върха и се доизплита на две куки, но сега не мога да я намеря, ако може да ми помогнете.
На всички желая успех в плетенето!

# 274
  • в баира
  • Мнения: 861
ако някой е плел козирка, може ли да ме светне как става, че....ми взе нервичките Simple Smile а пък много искааааам

Не съм плела, но това намерих - http://picasaweb.google.com/anagustr19/Hats/photo#5117963167857012274, на този модел - http://picasaweb.google.com/anagustr19/Hats/photo#5117963159267077666
И цял албум с шапки - http://picasaweb.google.com/anagustr19/Hats

# 275
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
poison_avi браво,възхищавам се на хората който могат да плетът на една кука.
И аз съм така.Много искам да се науча,но няма кой да ми покаже.Мъчих се веднъж от една книга да се уча,но до никъде не стигнах.

# 276
  • Навсякъде и никъде! - така де основно в Русе
  • Мнения: 168
Фифундрела благодаря ти, смъкнах си целия албум и през уикенда ще се пробвам  Hug

niunia честно да ти кажа на мен по- ми допада плетенето на една кука, въпреки че става по-бавно. Според мен е по-лесно, има няколко основни бримки да ги наречем. А на две....сякаш има много заплетени неща, а и едно плетиво, направено на една кука е по-издържливо, не се разтяга и развлачва и може да се експериментира, дори и да "изпуснеш" бримка, не си личи и не се разплита  Laughing

# 277
  • Мнения: 9 908
ооо, съвсем не Simple Smile в много случаи изплетеното на 1 кука  е по-твърдо, а ако е фино, значи е плетено на много тънка кука и се вадят очи над всеки бод. Също така има много сложни схеми за 1 кука. А пък как си личи неравномерна бримка, леле Simple Smile На 2 куки ела ме виж как бавно плета -  аз куки над 3 номер не признавам точно защото ми стои развлачено Simple Smile

във всеки случай зимен пуловер си е най-добре на 2 куки Simple Smile за всяка плетка си има чалъм.

"За видни кокетки избираме плетки" става ли за заглавие, или е много усукано?

# 278
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
"За видни кокетки избираме плетки" става ли за заглавие, или е много усукано?
Мен ми харесва! Не и звучи засукано, а тъкмо като за нашите старания!

# 279
  • в баира
  • Мнения: 861
"За видни кокетки избираме плетки" става ли за заглавие, или е много усукано?
Става, става!  newsm10

# 280
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
и на мен ми харесва  Hug

# 281
  • София
  • Мнения: 429
Фифундрела жива и здрава да си,за страхотното си  откритие  bouquet

# 282
  • с. Драгоево, обл. Шумен
  • Мнения: 60
Момичета страхотни сте!  PeaceАз съжелявам, че не мога да се организирам да направя нещо за коледния базар. А и не знам , ако направя нещо къде и на кого да го изпратя (имам проблеми с предвижването- инвалид съм).
Преди няколко дни някой питаше за двустранен шал - използвайте идеята от шапката на Аля, получава се нещо много ефектно - такива шапки и шалове бяха много мосерни преди около 20-25 години. Плела съм и наистина ставата интересни.

# 283
  • Мнения: 2 199
Момичета страхотни сте!  PeaceАз съжелявам, че не мога да се организирам да направя нещо за коледния базар. А и не знам , ако направя нещо къде и на кого да го изпратя (имам проблеми с предвижването- инвалид съм).
Преди няколко дни някой питаше за двустранен шал - използвайте идеята от шапката на Аля, получава се нещо много ефектно - такива шапки и шалове бяха много мосерни преди около 20-25 години. Плела съм и наистина ставата интересни.


За мен ли става въпрос  Whistling Айля приятно ми е   bouquet

# 284
  • с. Драгоево, обл. Шумен
  • Мнения: 60
да за теб, извинявай за правописната грешка , която допуснах при изписването на името ти!

Общи условия

Активация на акаунт