За зависимостта от семейството

  • 4 792
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 414
И аз като Лени, само, че до 25.

# 31
  • София
  • Мнения: 399
Тц,тц, явно масово в Бг родителите държат да отглеждат децата си поне докато не ги ощастливят с внучета и после се прехвърлят на тях! И нашите не бяха изключение,само че на мен тотално ми писна на около 20г и избягах от къщи,като някой 13 годишен тийнейджър. Embarassed Имаше голям ефект де, но така се бяха смачкали,че не можах да ги позная и ми беше жал за тях. Нищо общо с авторитарните подтисници,които направо мразех.

# 32
  • Мнения: 2 751
Та чак такава семейна зависимост нормална ли е според вас?
Категорично НЕ!  Naughty

# 33
  • София
  • Мнения: 13 228
Ами аз имам такива съседи.....

А стига бе!!! Направо ме гръмвате.... Те така сигурно са ходили вкупом на срещите на брата с избягалата жена  Mr. Green

# 34
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ами аз имам такива съседи.....

А стига бе!!! Направо ме гръмвате.... Те така сигурно са ходили вкупом на срещите на брата с избягалата жена  Mr. Green
За срещите не знам, ама как са го направили това бебе, щом всички заедно ходят навсякъде  Mr. Green
Виждала съм ги много пъти всички вкупом после (заедно с нея) когато тя беше бременна. После роди, бебето го разнасяха нагоре надолу, пак всички, тя ходеше с тях до някое време, а след няколко месеца изчезна, но без бебето. От тогава никой не я е виждал. Нито пък тя дойде да си потърси детето. Семейството мълчи и гледа в страни когато преди някой ги питаше тя къде е, после съседите спряха да ги питат. Нещо крият. Кой я знае какъв стрес е изживала щом и за бебето си не се върна никога повече newsm78

# 35
  • Мнения: 2 361
  Unknown_lady, не звучи като да е избягала.

# 36
  • Мнения: 624
Това е абсурдно просто. ooooh!
Задружното и сплотено семейство е хубаво нещо,но в този случай говорим за "задушаващи" отношения.Не знам как това момиче издържа без грам свобода,...явно е свикнала. Confused
Старите хора имат един лаф...много верен :"Който ходи с майка,не се жени".
Сега може би тя не осъзнава,че ще си създаде голям проблем,дано поне успее на време да светне. Peace

# 37
  • Мнения: 17 414
Офф, какво сте се закахърили за момичето! Щом седи, явно не й е толкова зле. НЕщата от страни винаги изглеждат различно Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 13 228
  Unknown_lady, не звучи като да е избягала.

И аз се замислих, че звучи повече, като да са я изгонили  Rolling Eyes
Ми родила им е бебе... лелеее, ужасТ, като някакъв психотрилър е това. Представям си как цялото семейство е намерило подходяща донорка и "са" я забременили и после или са й били шута или е натъпкана в куфари  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil И щастливи са увеличили семейството... Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 2 361
  "Натъпкана в куфарите" звучи много по-лошо от "изгонили". Направо като...музика от филмите на Хичкок.

# 40
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Това за "донорката" на мен ми е по-вероятно да е било така.
И друго-ако човек си живее задружно заедно с фамилията, значи и на него така си му е добре и удобно. Никой не седи дълго време насила някъде, където му е гадно.

# 41
  • София
  • Мнения: 161
не е задължително да им е добре за да стоят в такова семейство, родителите просто от малки може да са им втълпили огромно чувство за вина и дълг и да ги манипулират непрестанно. познавам тъкъв случай(моя приятелка и брат й), но при тях нещата са доста по-лек вариант - родителите се бъркат доста за избора на партньори - момчето си имаше дългогодишна приятелка, но я изгониха защото не била подходяща и го сватосаха с подходящата според тях, а момичето също го ограничават но по-леко - вменяват му чувство за вина че не прекарва достатъчно време вкъщи и тя сама се отказва от повечето излизания..... а и като ходи на кафе 10.30 трябва да си е вкъщи  Tired

# 42
  • Мнения: 17 414
Дори и така да е, нормално е в един момент човек да се осъзнае и да се измъкне Mr. Green

# 43
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Дори и така да е, нормално е в един момент човек да се осъзнае и да се измъкне Mr. Green

Измъкването обаче в повечето случаи е свързано със средства, които няма как да имаш, когато любящите мама и тати ти броят заплатата.  Crossing Arms

Иначе не познавам такива хора, но както го описвате, сигурно е ужасно. А самите деца/възрастни, и аз не знам как да ги нарека, няма как да знаят, че не е правилно, когато просто не познават друг вариант.  Confused

# 44
  • Мнения: 17 414
 Всичките ми познати, които живеят с родителите си са избрали това сами. НЕ мога да правя заключения за принуда и тормоз от страна на родителите на базата на странични наблюдения Peace

Общи условия

Активация на акаунт