Споделете - 28

  • 24 077
  • 1 108
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 2 070
Аз пиша материал за вестника по повод един лекари и разни изследвания по време на бременност. Хич не е лесно и няма да е късо. После може да ме съдят даже, щото и такава опция може да се предположи, жена му била адвокатка. Аз разказвам от какво се оплакват в жалбите си пациентките и какви са проблемите на здравната система и липсата на достатъчно специалисти и изследвания по касата...но не се знае знае ли се... как ще се приеме. Само давам леко инфо. За месец и полвина при този лекар - следял им е бременността на жените - три починали бебета, едното май е можело да бъде спасено, сега се разследва случая от компетентните...Другите са били с увреждания и се жалват, че не е разбрал на време да им каже да направят аборт. Три случая при един и същ при положение че се реждат 2000 на година и от тях само 10-20 умират. Ей това правя Киса цял следобед, много е неприятно.

# 1 051
  • Мнения: 503
Само ви казвам здрасти, върнах се от четиридневно пътуване и ще наваксвам с четенето вечерта, с чаша червено вино (домашно, много хубаво!) в ръка. Нагледах се на красота по пътя, но фотоапарата ми се прецака. Не можах да снимам нито една от старите и полусъборени къщи, нито мрачните пейзажи, които толкова харесвам!

# 1 052
  • Варна
  • Мнения: 10 817
Аз пиша материал за вестника по повод един лекари и разни изследвания по време на бременност. Хич не е лесно и няма да е късо. После може да ме съдят даже, щото и такава опция може да се предположи, жена му била адвокатка. Аз разказвам от какво се оплакват в жалбите си пациентките и какви са проблемите на здравната система и липсата на достатъчно специалисти и изследвания по касата...но не се знае знае ли се... как ще се приеме. Само давам леко инфо. За месец и полвина при този лекар - следял им е бременността на жените - три починали бебета, едното май е можело да бъде спасено, сега се разследва случая от компетентните...Другите са били с увреждания и се жалват, че не е разбрал на време да им каже да направят аборт. Три случая при един и същ при положение че се реждат 2000 на година и от тях само 10-20 умират. Ей това правя Киса цял следобед, много е неприятно.

Направо не ти завиждам...

# 1 053
  • Мнения: 4 300
Не всичко, което хората казват и пишат, е истина. За щастие.
За нещастие сами си вярват и са дяволски убедителни понякога.

# 1 054
  • Мнения: 1 072
Дещовиди, много бързо скочи в разследващата журналистика. Внимавай, като новобранец да не те натикат в небрано лозе. Радвам се, че се развиваш бързо, но Внимавай.

# 1 055
  • Варна
  • Мнения: 10 817
Не всичко, което хората казват и пишат, е истина. За щастие.
За нещастие сами си вярват и са дяволски убедителни понякога.

Какво (или кого) имаш предвид?

# 1 056
  • Мнения: 4 586
ДеЩо, ако имаш по-голям достъп до инфо, ще е интересно да проследиш финансовия поток.
Какво печели или губи джипито, ако не даде или даде направление.
Защо се опигва да лепи пробитото гърло на жена например, и й казва,
че няма нужда да ходи на друг лекар. И не само този.
Всички случаи потвърждават заинтересованост от неиздаване.

# 1 057
  • Мнения: 2 070
Аз не разследвам, само разказвам за случая.  Всеки е невинен до доказване на противното. Разследват го от всимки контролни органи на касата,  регионални центрове, ще викат национални консултанти. Така доколкото аз проумах случая - най-вероятно ще кажат, че при такъв ехограф е нямало как да разбере еди какви си неща. Но пък в някави неточности по документацията го обвиняват - ей там вече, ако го хванат е добре - че е отчитал дейност, която не е свършил да речем. И двете казват, че не им е правил гинекологичен преглед, а на картата на едната има отразени резултати от цитонамазка и други...Та кой лъже в крайна сметка как може да се докаже... Peace

# 1 058
  • Мнения: 17 416
Ми то почти всеки лекар, работещ с касата, отчита дейност която не е свърши. Обаче хора всякакви има, и не е невъзможно и пациенти да послъгват. Говоря по принцип.

# 1 059
  • Мнения: 6 029
Мамка му. Голяма съм Червена Шапчица. Мъжо ме помоли да направя сладкиш. Без да гледа моя милост го направи. Сега видях колко е часа. Ще си изпусна кайвето... реве ми се. А тва се пече във фурната и не моа да го зарежа.

# 1 060
  • Мнения: 4 586
Аз не говоря за конкретен случай, а изобщо.
Защо се цинцарят да дават направления, и се  пънат да лекуват всичко.
Докато не отидеш при специалист и не си платиш, но след загуба на ценно време.
Или ти напраскват на хлапето антибиотик, за по-сигурно.

# 1 061
  • Мнения: 17 416
Как да дават, като нямат, бе Вълчо! От друга страна, джипито вече не може почти нищо да изпише на един хронично болен и си го праща при специлалист.

# 1 062
  • Варна
  • Мнения: 10 817
Това Споделете се превърна в обсъждане на темите от форума...  newsm78

# 1 063
  • Sf
  • Мнения: 808
Чуден ден е неделя. Ден за чистене, подреждане, гости, дори и малко работа, музика и още нещо.

Тази седмица ми е важна и има нещо "в джоба ми", хе-хе, дето ми трепка, чурулика и ми нашепва за идващите дни...

Много силно се надявам един ден след година или повече да запазим спокойствието на уменията си и трезвия разум в трудни ситуации, за които чета по теми и чукари. Моля се за това дори.

Баща ми влезе в болница вчера, сърцето му излязло от ритъм, но сега всичко се нормализира.

Утре отивам при любимия си доктор. Избирайте внимателно своите лекари, а, да и е хубаво да имате и роднини лекари  Grinning Да си жива и здрава, сестра ми  Heart Eyes

# 1 064
  • Варна
  • Мнения: 10 817

За мен събота е по-любим почивен ден.

Общи условия

Активация на акаунт