Отговори
# 15
  • Мнения: 2 616
По принцип спането по гръб не е желателно в края на бременността, когато бебето вече доста натежава и притиска разни по-големи кръвоносни съдове и наистина има вероятност плацентата да не се кръвоснабдява добре. Но при всяка жена е различно: аз пък бях чувала, че лежането на ляво е най-полезно, а после в Майчин дом една лекарка ми каза, че е без значение на коя страна ще лежиш.... newsm78 Та, разни хора, разни мнения.... На мен ми става лошо по гръб - отмаляват ми крайниците, което е сигурен знак, че не се кръвоснабдяват добре в този момент.

 Peace

Според моята акушерка спането наляво кара бебето да се обърне на тази страна, а това ще му помогне за по-лесно излизане при нормално раждане.

# 16
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Чувала съм, че не е редно, но не знам от кой месец. Мисля си обаче, че ако на теб ти е добре, не би трябвало да има проблем. На мен много ми се схващаше кръста, като лежах по гръб - болеше ме много. При теб, ако няма болки или някакъв дискомфорт - не би трябвало да има проблем, все пак трябва малко и на майката природа да се доверим. Което е естествено и добре за майката, мисля, че не би трябвало да навреди и на детето... знам ли?!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,и моята гинеколожка така ме съветваше.Но при мен бебето беше много ниско през цялото време и аз си спях по гръб до края.Не ми причиняваше дискомфорт.

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
И аз знам, че е желателно да се спи на лявата страна, но на мен пък на дясната ми е по-удобно и затова ги редувам. По гръб и да искам не мога да спя и като легнем да гледаме филм понеже няма как да седя на една страна се изправям седнала, колкото и да ми е неприятно.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Заради кръвоснабдяването е най-добре да се спи на лявата страна.

 Peace

# 20
  • Мнения: 274
Стига   бе! Аз  пък   си   спя    само   по   гръб! В  противен    случай  то   започва   да рита. И   съм   в   осмия   месец,  даже    утре   влизам  в  деветия.  И  с  първото   само   по   гръб  си   спях.

# 21
  • Мнения: 450
Притиска се вена кава (кухата вена) и може да ти прилошее при това положение, затова и на запис на тоновето слагат бременната в страничен лег. На мен обаче единствено така ми беше удобно да спя и нямах проблеми.  Peace

 newsm10
На мене не ме стига въздух и ми става лошо като я притискам,
по принцип трябва да се лежи на ляво, защото на дясно се притиска черния дроб, а мойте са и 2 и някой път спя седнала  Laughing подпряна с много възглавници

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Стига   бе! Аз  пък   си   спя    само   по   гръб! В  противен    случай  то   започва   да рита.
ми сигурно и на него му е толкова неудобно по гръб, че няма сили да рита

# 23
  • Мнения: 4 621
Дали е така нямам идея, ама незнам дали има бременна, която ще издържи да спи по гръб след седмия месец. Толкова тежи...
Peace Taka e. Можех да спя само и единствено на страни Peace

# 24
  • Мнения: 5 391
И преди, и сега, нямам проблем с лежането по гръб.

# 25
  • Мнения: 422
и аз не мога да спя, по гръб,, или пък да лежа повече от 10 мин,, започва да ми се вие свят ,не знам защо

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Преди неможех изабщо да спя по гръб, а сега не ми създава трудности, дори ми е удобно с няколко възглавници Wink

# 27
  • Мнения: 1 546
Според моята доки - както ти е удобно. Ако не ти прилошава и прималява да спиш по гръб, няма проблеми - спи си. Wink аз спях по гръб до скоро, и сега понякога се будя нощно време по гръб,въртя се и на ляво и на дясно...то вече на никъде не ми е особено конфортно, де Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 159
Аз изобщо не можех да дишам като съм по гръб, знам че най-добре на лявата страна

# 29
  • Мнения: 730
В последните месеци даже и да исках не можех да спя по гръб. А иначе не зная дали е вредно.

Общи условия

Активация на акаунт