Кога децата ви се научиха да носят чадър?

  • 1 975
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Беше малко под 2 години, когато си ходеше с чадър като гъба в най-големия пек Crazy. Поумрях от срам по улиците. Mr. Green
Скоро се научи и сама да си го отваря и ме хваща страх да не си избоде очите, ползва го понякога като бастун, но по-рядко, иначе си го държи над главата, дори ако някой я е гушнал, гледа дали и неговата глава е под чадъра. И не е задължително да вали, за да го ползва.
Но при всички положения има и качулка, дали на якето или на дъждобрана и винаги мога да й я сложа, ако не й се носи чадър (което е рядкост).

# 16
  • Мнения: 1 426
Най-после една свежарска тема!
Аз самата не обичам да нося чадър... Захлупва ми хоризонта...
Добре, че в офиса имаме сушоари...
Вземи му на дечкото дъждобранче, поне моите като бяха малки имаше страхотни шарени дъждобранчета и разноцветни гумени ботушки. Не вярвам сега да са се свършили всичките.

# 17
  • Мнения: 1 520
Моят е на 4 и не иска да го ползва по предназначение.
А ако го държи над главата си, то така го врътка, че сух не остава.
За този сезон реших въпроса с един дъждобран.
Толкова го харесва, че слага качулката без кандърми. Peace

# 18
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Синът ми е почти на 4, но също не го носи "правилно". Много се радва, когато е с чадър, държи го известно време над главата, но в един момент го "климва назад" и почва да си го "върти" и да го размята... За дъжд спасението ни е дъждобран  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 999
Бяха между 3 и 4 г., когато осъзнаха най-накрая, че това не е сабя, нито бастун, нито въртележка. Но, за всеки случай, все още им навличам дъждобрани. Колкото и добре да си държат чадърите над главите, все пак се мокрят. От дъждобран, при това максимално дълъг, по-сигурно няма.

# 20
  • Мнения: 4 965
На две  и малко дъщеря ми си носи чадър без проблем и успява да се опази даже от водата Laughing Joy

И моите щерки са така. Даже ме очудват, защото аз до ден днешен не мога и не обичам да ползвам чадър - обикновено в най-големия дъжд аз само си го нося сгънат и хората ме гледат странно. Те нямат подобни проблеми. Даже скоро им взех дъждобрани, че влизат лесно в чантата за градината, но те не ги искат.

# 21
  • Мнения: 500
Дъщеря ми от много малка има мерак за чадър.Пролетта и купих много сладък!Не го ползва често,щото я караме и вземаме от градината с кола,но вчера бяхме пеша и тя си носи чадъра сама.Много ми беше сладка,като гъбка! Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 9 477
Лори, на 3г.,  има едно розово чадърче, с което не се разделя. Wink
Даже, първите дни спа с него. Mr. Green Mr. Green
Идеално знае предназначението му.
Всяка сутрин ходи сега с него на ДГ. Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Имаше такъв мерак за чадър, че го понесе от раз, не се е налагало да репетираме  Grinning Може би преди няколко месеца за пръв път.

# 24
  • Мнения: 2 700
Започна да го използва качествено към 5-6 годишна възраст (преди това все го захлупваше или напред, или назад). Но и до ден днешен предпочитам да е с дъждобран или с яке с качулка. С разсеяни движения все още може да се нарани или да нарани някой друг.

# 25
  • Мнения: 34
Въпреки,че дъщеря ми на 3 години се справя добре с носенето на чадър,ми се струва,че за малчовци като тях е по-удобно с дъждобран.За съжаление не мога да намеря нещо подходящо.

# 26
  • Мнения: 4 406
носи чадъра той, ама го държи с две ръце, така аз няма как да го хвана за ръка. затова предпочитам дъждобран и гумени ботушки

# 27
  • Мнения: 4 841
Бяха между 3 и 4 г., когато осъзнаха най-накрая, че това не е сабя, нито бастун, нито въртележка. Но, за всеки случай, все още им навличам дъждобрани. Колкото и добре да си държат чадърите над главите, все пак се мокрят. От дъждобран, при това максимално дълъг, по-сигурно няма.

Подкрепям това мнение. От около тригодишен "носи" чадър, но поне за мен истината е в дъждобрана  Peace

# 28
  • Мнения: 27
Момиченцата като че ли по лесно свикват с чадъра моята беше на 2 като и подариха първия и много обичаше да излизаме в дъжда. Но за по лесно му купи дъждобран има толкова хубави и шарени ще му хареса.

# 29
  • Мнения: 139
Много благодаря на всички за мненията! Бях сигурна, че има деца, които на 2 г. могат да носят чадър! Виждала съм по пътя, че добре се справят. За дъждобрана  newsm78 - явно ще трябва да купя, но са ми много противни.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 23:54 от Dery

Общи условия

Активация на акаунт