защо български дизайн ?

  • 4 702
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Г-н Василев, вашият пост звучи по-скоро като обвинение към клиента, което според мен в никакъв случай не способства за добрите взаимоотношения между двете страни. За мен не е лошо един клиент да знае какво иска..

Е не е чак толкова драматично изказването ми : )
За мен също е добре, когато клиента знае какво иска. Много по-дтрудно е когато трябва да "отгатваш" желанията и предпочитанията на клиента.
НО..
И аз сядайки в ресторант знам какво искам да консумирам. Мога да поискам месото да не бъде препечено и да ми готвят почти без сол.. но би било глупаво от моя страна да отида и да обясня на готвача как да нареже свинското, колко време да вари гъбите и на 3 ли да включи котлона или на 6. Вероятно няма да ме погледнат с добро око ако предложа да си донеса част от продуктите и да помогна в рязането на лука, за да ми направят отстъпка.. Нали ? : )


Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 17:23 от Владислав Василев

# 16
  • Мнения: 6 039
Г-н Василев, вашият пост звучи по-скоро като обвинение към клиента, което според мен в никакъв случай не способства за добрите взаимоотношения между двете страни. За мен не е лошо един клиент да знае какво иска..

И аз сядайки в ресторант знам какво искам да консумирам. Мога да поискам месото да не бъде препечено и да ми готвят почти без сол.. но би било глупаво от моя страна да отида и да обясня на готвача как да нареже свинското, колко време да вари гъбите и на 3 ли да включи котлона или на 6. Вероятно няма да ме погледнат с добро око ако предложа да си донеса част от продуктите и да помогна в рязането на лука, за да ми направят отстъпка.. Нали ? : )


позволявате ли да използвам метафоричното сравнение в работата си???
по-добре не бих могла да го кажа?
 Wink

# 17
  • Мнения: 25
позволявате ли да използвам метафоричното сравнение в работата си???
по-добре не бих могла да го кажа?
 Wink

.....    : )

# 18
  • Мнения: 2 529
E, ако това имате предвид, разбира се съм съгласна  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 426
Да, наистина нещо не е наред в диалога "клиент-дизайнер"...
Значи, клиентът иска помощ... Дизайнерът може да му я даде, ако си позволи да слезе едно ниво по-надолу в общуването. Ама не, как ще слезе... Та това е под достоинството му... Как така ще му приказват на професионални теми с непрофесионални термини. Я оня глупак, клиентът, да попрочете малко, пък да посъбере и малко парици...
А е време да се осъзнае, че средната класа в България е златна ниша за много специалисти в много отношения.

# 20
  • Мнения: 753
 интересна тема Peace

# 21
  • Мнения: 6 167
Работите ли с БГ-дизайнери ?
Българските дизайнери не отстъпват на световните по нищо .....



Страхотно, поздравления Hug
Изложението " Света на мебелите" къде се е състояло?
Diabla ще има ли щанд в Торино?

Българите 'работят' с български дизайнери, преобладаващо, мисля аз.
Тези , които могат да си го позволят, разбира се. Останалите гледат каталога на Икеа , като светата Библия и мислят варианти как да домъкнат от Румъния легло, стол, маса,.... правят си сами интериорния дизайн с две думи.  Има сигурно и малък брой клиенти българи, които си наемат дизайнери от тук от там от чужбина.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 12:13 от Lennie

# 22
  • Мнения: 25
Да, наистина нещо не е наред в диалога "клиент-дизайнер"...
Значи, клиентът иска помощ... Дизайнерът може да му я даде, ако си позволи да слезе едно ниво по-надолу в общуването. Ама не, как ще слезе... Та това е под достоинството му... Как така ще му приказват на професионални теми с непрофесионални термини...

Няма нужда никой да слиза и да се качва : ) Нужен е само разумен диалог, за да може дизайнера да заговори на един и същ език с клиента. Ясно е, че всяка професия има своята терминология и би било глупаво наличието на специфична терминология да бъде пречка.. иначе всички щяха да общуват само с колеги.

И да не забравяме, че дизайнерът също е клиент (на счетоводители, адвокати, готвачи и т.н.) Повечето колеги, с които съм общувал нямат по-голямо самочувствие от счетоводителката си например. Но ролята на счетоводителката е ясна. Всички знаем с какво точно ще ни помогне. Докато повечето клиенти се обръщат към дизайнер без да знаят за какво точно му плащат (най-често, за да могат да кажат "ползвам дизайнер" bowuu ) Затова си мисля, че е добре да се изясни с какво точно е полезен един дизайнер. Какво (освен творческите му заложби и вдъхновение #Crazy) би трябвало да получи клиента? Как добрият проект ви спестява повече пари, отколкото струва самия проект ? и т.н.

# 23
  • Мнения: 2 270
 
Г-н Василев, вашият пост звучи по-скоро като обвинение към клиента, което според мен в никакъв случай не способства за добрите взаимоотношения между двете страни. За мен не е лошо един клиент да знае какво иска..

И аз сядайки в ресторант знам какво искам да консумирам. Мога да поискам месото да не бъде препечено и да ми готвят почти без сол.. но би било глупаво от моя страна да отида и да обясня на готвача как да нареже свинското, колко време да вари гъбите и на 3 ли да включи котлона или на 6. Вероятно няма да ме погледнат с добро око ако предложа да си донеса част от продуктите и да помогна в рязането на лука, за да ми направят отстъпка.. Нали ? : )


позволявате ли да използвам метафоричното сравнение в работата си???
по-добре не бих могла да го кажа?
 Wink
може ли и аз  Grinning

Владислав Василев -къде сте учили дизайн.Струвате ми се познат Laughing Grinning

# 24
  • Мнения: 25

И аз сядайки в ресторант знам какво искам да консумирам. Мога да поискам месото да не бъде препечено и да ми готвят почти без сол.. но би било глупаво от моя страна да отида и да обясня на готвача как да нареже свинското, колко време да вари гъбите и на 3 ли да включи котлона или на 6. Вероятно няма да ме погледнат с добро око ако предложа да си донеса част от продуктите и да помогна в рязането на лука, за да ми направят отстъпка.. Нали ? : )


позволявате ли да използвам метафоричното сравнение в работата си???
по-добре не бих могла да го кажа?
 Wink
може ли и аз  Grinning

Владислав Василев -къде сте учили дизайн.Струвате ми се познат Laughing Grinning

стига цитати.. : ) по-добре помагайте да популяризираме занаята..

Русенски Университет, специалност "Промишлен дизайн"
познаваме ли се ? : )

# 25
  • Мнения: 25

Страхотно, поздравления Hug
Изложението " Света на мебелите" къде се е състояло?
Dibla ще има ли щанд в Торино?


Изложението "Светът на мебелите" протече в Интер-Експо Център - София.
Дали Dibla ще има щанд в Торино ? Надявяме се скоро и това да е възможно : )

# 26
  • Мнения: 6 039
аз мисля, чезанаята си е разпространен, сред хората, пропорционално на търсенето
т.е. ясно е, че никога няма да стане така, че всеки да използва дизайнер, така както ползва архитект /говоря за частни интериори/
във Варна например, търсенето е голямо, предлагането е малко. Аз лично познавам само 2-ма, на които уважавам работата и само тях /засега/ бих препоръчала. Тъй като имам достъп до проекти на други дизайнери, които сега прохождат или просто са си направили визитки с такива професии, ами какво да кажа- отчайващи са според мен.....

# 27
  • Мнения: 2 270

И аз сядайки в ресторант знам какво искам да консумирам. Мога да поискам месото да не бъде препечено и да ми готвят почти без сол.. но би било глупаво от моя страна да отида и да обясня на готвача как да нареже свинското, колко време да вари гъбите и на 3 ли да включи котлона или на 6. Вероятно няма да ме погледнат с добро око ако предложа да си донеса част от продуктите и да помогна в рязането на лука, за да ми направят отстъпка.. Нали ? : )


позволявате ли да използвам метафоричното сравнение в работата си???
по-добре не бих могла да го кажа?
 Wink
може ли и аз  Grinning

Владислав Василев -къде сте учили дизайн.Струвате ми се познат Laughing Grinning

стига цитати.. : ) по-добре помагайте да популяризираме занаята..

Русенски Университет, специалност "Промишлен дизайн"
познаваме ли се ? : )
Да Grinning.Аз съм от първия випуск Grinning

# 28
  • Мнения: 2 768
Тъй като имам достъп до проекти на други дизайнери, които сега прохождат или просто са си направили визитки с такива професии, ами какво да кажа- отчайващи са според мен.....

подкрепям! и се чудя как има някой вкус да наема подобни дилетанти  ooooh!

аз конкретно с интериорен дизайн не се занимавам, от другата страна съм, т.е. на изпълнителите

# 29
  • Мнения: 25
аз мисля, чезанаята си е разпространен, сред хората, пропорционално на търсенето
т.е. ясно е, че никога няма да стане така, че всеки да използва дизайнер, така както ползва архитект /говоря за частни интериори/..

Май не се изразих правилно.. да популяризираме какво съдържа един проект, как добрия проект спестява пари и т.н. То е ясно, че няма всички да заработят с дизайнери.. по-важно е тези, които заработват да знаят какво получават..

Общи условия

Активация на акаунт