6 годишно дете-подарък собствен GSM?

  • 7 281
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Занеси апарата в някой специализиран магазин и те ще ти изтрият кода.Ще го направят 0000,например.Моето мнение вече съм го казвала-аз съм за използването на мобилни телефони от малки деца.

# 16
  • Мнения: 3 376
Мдааа... и той като се усети,че тя сменила пин-а ще го занесе отново да разкодират и така може да си играят на котка и мишка постоянно..
Не му взимай телефона на детето,наистина ще го приеме като това,че ти си лошата,не стига,че не живееш с баща му ами и подаръците му от него взимаш-децата така разсъждават,още повече че на този етап,когато баща му е далеч от него,т.е. не живеят заедно му е още по-мил,а и децата са склонни да хиперболизират-за него той винаги ще е най-най-най.Жалкото е че бившия ти мъж те манипулира и дразни чрез детето,но наистина единствения начин да му покажеш,че не ти пука е като просто не предприемаш никакви действия.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз смятам, че темата ти не е за тук. Проблема не ти е в детето, а че с баща му се разправяте чрез него.

Ако наистина не искаш да се караш с баща му и да 'нараняваш' ти детето можеш да постъпиш по съвсем различен начин. Детето изключило телефона и не можеш да го включиш, а бившия отказва да даде ПИН-а. Ами стои изключен телефона просто докато детето отиде при баща си. Така детето ще пита баща си и той /бащата/ ще е лош.
Телефонът е за детето - ако то иска нови номера, които ти не можеш да вкараш - кажи му че причината е в баща му...
Толкова.

Както се казва: Представлението свършва, когато публиката си отиде. Твоя бивш може и да се опитва да те дразни...но явно успява.

# 18
  • Мнения: 2 161
Мдааа... и той като се усети,че тя сменила пин-а ще го занесе отново да разкодират и така може да си играят на котка и мишка постоянно..
Е,той едва ли е такъв идиот,че основното му занимание да е ежедневната промяна на пин кодове.Но ако действително е такъв,по-добре не предприемай нищо.

# 19
  • Мнения: 7 263
Според мен на тази възраст мобилен телефон е абсолютно ненужен подарък. Другото изобщо не искам да го коментирам...
За жалост децата стават жертви в стремежа на родителите да си доказват кой е по-по-най... / отнася се за бившия ти съпруг/

# 20
  • София
  • Мнения: 1 762
Според мен на тази възраст мобилен телефон е абсолютно ненужен подарък. Другото изобщо не искам да го коментирам...
За жалост децата стават жертви в стремежа на родителите да си доказват кой е по-по-най... / отнася се за бившия ти съпруг/


Абсолютно съм съгласна Peace На тази възраст къде ходи детето само? А всички възрастни вече са с телефони, тоест няма да загуби връзка. За другото- предполагам детето е под твое попечителство, тоест ти решаваш кое е добро и кое лошо за него. Няма значение дали ще се разсърди или не, ще му мине. Просто ти прецени кое е най- добре за него.
Не е нужно да се съобразявате с изцепките на баща му. Криворазбрана компенсация  Sick Казвам го, защото и аз минах от там  ooooh! Успех на теб Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
наистина единствения начин да му покажеш,че не ти пука е като просто не предприемаш никакви действия.

Точно така Peace

Наистина е трудно да се игнорират дразнещите постъпки на бащата /кому са нужни се питам аз???/, но направи усилие и ги игнорирай. Освен външно, игнорирай ги и вътре, в теб. Не купувай ваучери, някой назад го каза и е прав - който се е хванал на хорото - да си го играе.
Жалко, че дечицата тр. да бъдат м/у чука и наковалнята, заради мозъците на родителите /във вашия случай на таткото/ #2gunfire

# 22
  • Мнения: 2 839
Мдааа... и той като се усети,че тя сменила пин-а ще го занесе отново да разкодират и така може да си играят на котка и мишка постоянно..
Е,той едва ли е такъв идиот,че основното му занимание да е ежедневната промяна на пин кодове.Но ако действително е такъв,по-добре не предприемай нищо.
По принцип си права, ама пък не мога да допусна нормален зрял мъж НЕидиот да се занимава със заключване на телефони, ПИН кодове и други такива детинщини  Shocked Явно разумно поведение в случая с него няма да помогне.

Karry, опитала ли си просто да поговориш с детето? Да му обясниш, че не е редно да имате тайни, включително и ПИНове. Мисля, че е достатъчно голям, за да разбере.

# 23
  • Мнения: 2 161
Преди няколко дена беше пусната тема:"Как разбрахте,че той е идеалният за баща на децата ви" или нещо подобно беше.Ето,в тази тема е отговорът,че нищо не избираме и нищо не можем да усетим в самото начало.Всичко е въпрос на късмет.

# 24
  • Мнения: 3 268
Бившият ти мъж е незрял и комплексиран човек.Радвай се,че не си с него вече.

# 25
  • Мнения: 3 886
Подари му друг телефон, а този изхвърли.
Така бих направила и аз Peace

# 26
  • Мнения: 3 886
Не вярвам едно 6 годишно дете да се обиди чак толкова ако му вземеш телефона, за него е като играчка, а сама знаеш колко бързо им омръзват играчките. Не му го взимай, защото е от баща му, а защото е неподходящ за възрастта му, така няма да е поредник във спора ти с бившия и няма да се обиди.
А и лично по собственото си дете съдя че даже доста би се засегнало.


Аз мисля точно обратното- ще се обиди и още как!
Той обича баща си, въпреки, че още няма как да разбере и осъзнае простотиите които върши баща му, той просто си го обича и ако му отнема телефона, който баща му му е подарил това много ще го нарани и аз ще бъда лошата!

# 27
  • Мнения: 1 479
Мисля,че детето е малко за такьв подарьк.Има разни лоши батковци и бих се страхувала да не му го вземат.

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Извади картата от телефона и я изхвърли.

Купи друга карта и я сложи.

ПИН кодът е на картата, не на телефона.

# 29
  • Мнения: 455
Според мен на тази възраст мобилен телефон е абсолютно ненужен подарък. Другото изобщо не искам да го коментирам...
За жалост децата стават жертви в стремежа на родителите да си доказват кой е по-по-най... / отнася се за бившия ти съпруг/
Peace

Общи условия

Активация на акаунт