на коя страна се слага да спи новородено?

  • 3 423
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
Слагах я настрани, като след всяко хранене сменях страната.
Така ме посъветваха тук на консултацията.

# 16
  • Мнения: 2 019
 
Добре е наистин ав началото да го слагаш на страни за да не се дави ако повърне малко .Редува се ляво-дясно , с цел да се оформи главичката(през 3 часа) може и по корем естествено.  Grinning
Peace

# 17
  • Мнения: 3 501
Бебчето се слага на една страна, точно за да не се задави или задуши от одеалцето, ако без да иска го повдигне. Бебето се обръща на няколко часа. Първо спи на лявата страна, после на дясната. Обикновено майката го обръща след всяко кърмене. Аз даже  така запомнях в началото от коя гърда трябва да я кърмя. Кърмя я с лявата гърда и  я слагам да спи на лявата страна и така. Разбира се , това е само в началото. После бебчето само започва да се обръща и си ляга така, както му е удобно, а и майката обикновено започва да кърми и от двете гърди. Grinning

# 18
  • Мнения: 139
Аз слагах сина си на една страна и го обръщах на всеки три часа, за да не се деформира главичката.

# 19
  • Мнения: 1 919
слагам на 1 страна,след 3-4 часа го обръщам на другата

# 20
  • Мнения: 4 915
Каката я въртях като кебапче на скара нощем, тя се събуждаше през два часа да суче.  Laughing
Така бе 1-2 месеца, после започна сама да се обръща по гръб и не съм я тормозила.

Бебето от малко си спи по гръб, по-често, отколкото на една страна. Така му е удобно.

Не е толкова опасно спането по гръб, защото главичката на бебетата е на една страна, нослето не сочи тавана. Ако върне мляко, то изтича встрани от устичката.

Сияна имаше рефлукс няколко месеца и връщаше мляко, но никога не се е давила, макар че спеше по гръб.

Така че - решавай.

Предполагам, препоръките в Щатите да се спи по гръб са продиктувани от идеята да не се натоварват прекомерно тазовите кости, когато спи бебето на една страна.

# 21
  • Мнения: 999
Аз слагах Мими на една страна.Едното спане на лявата, другото на дясната. Тя обаче си се завърташе по гръб по някое време.

# 22
  • Мнения: 493
Аз слагам на страни,като редувам ляво и дясно.Сега от няколко дни Тони  си се завърта по гръб.

# 23
  • Мнения: 8 999
Всякак съм ги слагала. Като ги сложех настрани обаче, успяваханякак си да се извъртят и пак спяха на гръб.

# 24
  • Мнения: 405
Първите няколко дни опитвах настрани да го слагам, но все го намирах по гръб, с извъртяна главичка на една страна.
Сега го слагам по гръб, а главата той сам си я върти  Joy

# 25
  • Мнения: 24 467
От лицевата, разбира се.

Съветвам се с лекарката ни, на която имам доверие- и двете си деца, когато имаха качеството на "новородени", слагах да спят на една страничка, като сменях страните след всяко ново поставяне за сън. Големият имаше зверски колики обаче, още от първата седмица, та след първия месец вече можеше да заспива само поставен по корем. Малкият след навършен един месец сам си обръщаше от една страничка по гръб.

# 26
  • Мнения: 419
слагам на 1 страна,след 3-4 часа го обръщам на другата
Peace И аз така.

# 27
  • Мнения: 2 159
чак толкова, не съм се вманиачавала
слагах я настрани, но тя се обръщаше по гръб
няма да се задави ако главичката и е настрани, а Ема все си я слагаше настрани, така че не съм се притеснявала, макар че много връщаше кърма първите месеци

# 28
  • Мнения: 528
По гръб но главичката настрани.Повечето пъти я слагах настрани за да не с задуши или задави.Сега я слагам хпо гръб по някое време е по корем надупена,по някой път напряко на креватчето.Преди съм я заварвала с крачета в решетката и затова го махнах.Глава под възглавницата и все такива странни пози но не се учудвам аз съм така н аспане

# 29
  • Мнения: 3 069
Тук не става дума за вманиачаване, а за отговорност и осведоменост.
Във Франция е доказано, че гокато детето се поставя да спи по гръбче, процента на детската внезапна смърт е намалял с цели 50%, което никак не е малко!
Слагала съм Вики да спи само по-гръб.Сега се върти и обръща накъдето иска но е вече и по-голям.

Общи условия

Активация на акаунт