Utrogestan ili stimulaciya? Spodelete mnenie, please!!!!!!!

  • 3 861
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
  bouquetБлагодаря ви много скъпи момичете! Много хубаво си обsснявате даже, изобщо не се притесняваи! Аз до сега сам била маи много заблудена! Чак сега ми стана ясно, че при стимулация се пие и Утрогестан или друг прогестерон препарат. Аз си мислех, че като пия хормони эа стимулация, ще си гарантирам и винаги висок прогестерон и хубави яицеклетки! Голяма некомпетентност от моя страна! А мен досега доктора никога не ми е следил естрадиола, вапреки че има опасения поради ниския прогестерон, че не образувам добри яицеклетки!!! #Cussing out
След инсеминация,а и непосредстжено преди това, доктора ми никога не ме е гледал за състоянието на фоликола ми,  #2gunfireа залага че овулация ще има 24-36 часа след Прегнила и аз понеже прочетох, че Утрогестана взет преди овулация я подтиска, си помислих, 4е може да сам почнала приема му именно преди овулация(ако е възможно овулацията да закъснее, вапреки че е бит Прегнил)и зареди това да съм имала закъснение и липса на доминантен фоликул миналия месец newsm78

# 16
  • Мнения: 820
Паши, а лекаря при който ходиш специалист ли е по стерилитет? Нещо не покрива стандартите за добър специалист по твоите обяснения newsm78
Ориентирай се към клиника по стерилитет, аз например съм ходила и в България и в Бахрейн (където живея в момента) и няма големи разлики в схемите по които работят, но няма нищо общо с това което ти обясняваш.
За прогестерона, той по скоро е индикация дали фоликулите се пукат, а не за качеството на яйцеклетката. Затова настоявай да се проследява докрай дали се пукат твоите след прегнила. Понякога се налага да са слага два пъти прегнил.
Да ти пожелая и аз прекрасна сватба   bouquet

# 17
  • Мнения: 26
Благодаря ти много Дидка! Ами не, доколкото знам не е специалист по стерилитет.  ThinkingТръгнах да ходя при него, защото е приятел на свекър ми от детските години и на времето много е помогнал на свекърва ми, имала е запушена траба. Сега обаче, след разговорите с вас, ще си поговоря хубаво с него, ще му кажа забележките които имам  и като гледам може и да ни се разделят пътищата! Аз до сега все си мълчах, мислех си че е на прав път човека, но вие ми вдъхнахте увереност и сам готова да му се опълча! #2gunfire Благодаря!  bouquet
Благодаря и за пожеланията за сватбата! Надявам се да е весело! Joy
Прегръщам те!  Hug

# 18
  • Мнения: 1 950
Мдаа сега чак ми стана ясно.
Според мен е време да ви се разделят пътищата. Доктор, който само на база изследвания и медикаменти чака да се случи чудото, е далеч от представите ни за качествен такъв. Момичетата са го написали, абсурд е само да предполага, че е настъпила овулация след биенето на Прегнила, без да проследи дали наистина е така.
Задай си въпросите, виж какво ще ти отговори и беж да те няма Peace

Прекрасен сватбен ден ти желая  bouquet

# 19
  • Мнения: 26
Благодаря ти zvetun4o! Прави сте момичета!Стоя си сега и си се надъхвам срещу него! #Cussing out Ама нищо, ще потарпя малко да мине сватбата и ще деиствам!
Само един последен въпрос! Embarassed Високото съотношение на LH:FSH много голям проблем ли ще е за инсеминацията и какво бих могла да направя по въпроса без да прекъсваме опитите за бебчо, т.е инсеминацията?
Благодаря предварително?  Flutter

# 20
  • Мнения: 2 381
Момичета, в чужбина често не се проследява какво е станало с фоликула след биене на Прегнила. По кръвни тестове за нивото на прогестерона се разбира дали се е спукал или не въпросния фоликул. Това е практика на неспециализираните клиники (обикновен гинеколог го направи). В специализираните клиники нещата стоят по друг начин. Често се проследява големината на фоликула и непрекъснато се следи нивото на Е2. След 14 дена клиниката прави и кръвен тест за бременност.

Така, че Паши насочи се към правилните лекари и успех Simple Smile

Такова отношение ЛХ:ФСХ говори за кисти. Не може да се направи стимулирана инсеминация в такъв случай. Трябва да махнеш кистите първо.

# 21
  • Мнения: 26
Благодаря ти Ники! А пак аз ве4е си мислех, че след лапароскопията сам се отарвала от тия чуми. Cry Откакто правя инсеминации, вече четири поредни месеца, уж ме гледат на фоликуметрията и всичко е шест, няма кисти,ама явно има нещо щом ми е такожа високо съотношението на LH I FSH  newsm78

# 22
  • Мнения: 820
Понякога такова съотношение може да е симптом на поликистозни ячници, но не винаги. При мен също съотношението не е идеалното, но нямам кисти. За ЛХ не съм компетентна, но искам да те посъветвам да си направиш изследвания на хормоните и антителата на щитовидната жлеза (ако не сте правили до сега). Ако има проблем там, може да оказва влияние на овулацията.

# 23
  • Мнения: 26
Благодаря ти Дидка! А кои са тези хормони и има ли някакво специално наименование това изследване на антителата на щитовидната жлеза?

# 24
  • Мнения: 820
Изследват се
ТСХ (thyroid - stimulating hormone (TSH), той не се отделя от шитовидната жлеза, но контролира дечността и.
FT3 и FT4, са тироидните хормони.
Антителата се казват на български ТАТ и МАТ, на английски са Anti-TG и Anti-TPO

# 25
  • Мнения: 1 335
pashi, недей се настройва срещу лекаря, мила. Просто човека е решил да прави нещата наполовина, което обаче не ти върши работа.
Кисти може и да нямаш, може и да ги чистиш своевременно Утрогестана. Казвам само, че съотношението говори за ПКЯ, а тогава се решава първо този проблем, после се прави инсе.
Нито една клиника по стерилитет ли няма там където живееш или в  близост? Мисля, че истински специалист би ти помогнал и би спестил време и нерви...

# 26
  • Мнения: 26
Благодаря ти много Arcana!  bouquet  Днес определено сам по-спокоина от вчера!   FlutterПоразрових се за специалисти и клиники по стерилитет снощи и открих една на 40 мин път от тук, така че ще проуча нещата!
Безкраино сам ви благодарна на всички, които ми писахте!  Hug За два дни тук научих много пове4е отколкото за близо 2 години ходене по лекари! Срахотни сте!!!  Simple Smile   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 335
Браво, мила! Много се радвам, че днес се чувстваш по-спокойна Hug
Оттук нататък ти желая приятни трепети около сватбата и късмет да намериш твоя лекар! Времето е пред вас със съпруга ти, обичайте се и се наслаждавайте на всеки миг заедно! И бебето ще дойде, моля се да е съвсем скоро Praynig
Драсвай по някой ред да ни казваш как се развиват нещата  bouquet

# 28
  • Мнения: 26
Благодаря ти миличка!  Hug
Обезателно ще пиша и ще ви даржа в  течение! За момента мисля да успокоя малко топката и да се концентрирам върху сватбата,а пак и нашите ще са тук, а те не знаят нищо за проблема, въпреки че сигурно се досещат, но не искам да ги тревожа. Тръгват си на 20 Ноември и тогава ще се видя с доктора ми, за да уговорим следващите стъпки. Междувременно ще си меря овулацията и ще се пробваме сами този месец, пък каквото стане!
Късмет на теб и на всички останали момичета във форума! Praynig
Благодаря ви, че ви има!!!  bouquet

# 29
  • Мнения: 26
Здавей мила! Добре съм слава Богу!!!!!! Пак съм много положително настроена за всичко, естествено имах си своята криза, след като ми доиде и този месец, ни сега съм ок! Смених докторара както ме посъветвахте и новия ни насочи кам нови изследвания- мен кам изследване хормони на щитовидната жлеза, а мъжа ми кам нова сперматограма. В събота бяхме при него с резултатите. Аз съм ок, хормоните са в норма, но житалитъ- то на спермата на мъжа ми е много ниско- 35% и доктора е убеден, че там е проблема. Тои самия не вярва в ползата от операция и ни посъветва да не правим за сега, а изписа на мъжа ми 2 вида хапчета и вит. Е (не си спомням за имената на хапчетата)и ще се изследва пак след 4 месеца, а дотогава ще пробваме, защото може по- бързо да се завишят показателите и да успеем! Що се отнася до мен, каза че ако до 4 месеца не забраменея, въпреки че мъжа ми вече е добре, ще ме стимулира и е сигурен че всичко ще е наред. Точно предния ден му се беше обадила една негова пациентка, за да му каже че е бременна, а мажа и е имал почти същите показатели като моя и е пил същите хапчета! Дали за това не знам, но доктора е оптимист и прехварли оптимизма си и на нас!!!!!!! От днес почнах да меря базална температура, за да мога горе долу да предвидя овулацията си и...ще чакаме. Общо взето се настроих, че няма да стане в следващите 4 месеца и сега съм поне по- спокоина и няма да плача всеки месец като ми доиде!
Дано скоро ви зарадвам с хубава новина, а и вие мен!
Благодаря отново за подкрепата! Прегръщам ви!!!!!!!!!!!
  bouquet
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт