Детска градина-НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!

  • 3 321
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 516
Ами при София няма стерс, на обяд си яде манджите, но ако не е спала, остава само с тях, най-много да изпие едно мляко преди сън  Tired

# 16
  • Мнения: 2 768
Скоро в една подобна тема по тематика споменах, че познавам много надъхани родители, които си променят мнението за отглеждане на деца след 3-та - 4-та година  Peace
И форума не е изключение! Само дето малко от тези с крайните мнения си го признават  Mr. Green

winter, радвам се за вас! Grinning
Моето дете (което между впрочем е на същата възраст като твоето май) също говори доста малко, от как е на градина има сериозен напредък, дори брои на английски hahaha
От ноември месец с нея ще работи и логопед.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами при София няма стерс, на обяд си яде манджите, но ако не е спала, остава само с тях, най-много да изпие едно мляко преди сън  Tired

Малко офф, но тя защо не спи в градината и какво прави през това време?

# 18
  • Мнения: 46 516
Не спи, защото ги слага много рано - 12.30 ч. и тя се разсънва. Много рядко заспива. През това време прави дивотии  Embarassed

# 19
  • Мнения: X
Аз съм от фенките на градината, но е важно да случиш на подходяща. При нас яслата беше сууупер, най-добрата, виж за градината до сега не са ме впечатлили, ще видим, като заработят пак.
Никол, не си случила на градина. Хеле пък за нааканите гащи......

# 20
  • Мнения: 7 388
Има ли мами тук толкова щури кат мен да се страхуват от градините или тези които преодоляха това свое чувство?
Щури - няма !!!  Mr. Green Има такива ,на които не е нужно да обясняваш ,че чистия въздух / на село/ и по-малкия брой деца осигуряват комфорта на всички в ДГ.Големия двор си е направо богатство.Единственото мое притеснение е за госпожите. Embarassed При нас има една ,която си "кара" диалекта и хич не забелязва и децата говорят като нея. Аз лично съм си мислила,че една ДГ край София / в нашия случай.Пазарджик ни е далеко въпреки ,че имам сестра там/  би била едно чудесно решение за децата ми.
              Поздравявам те за направения избор  Hug / и аз ти знам писанията за ДГ в подробности  Laughing/
              НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКОГА  Peace и успех на малкото човече.  bouquet

# 21
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Това за филиите с шарена сол и меденките направо ме изумява!Менюто се съставя от медицинската сестра -така че нея питайте.Мойто дете е 3група,но за двете години които е ходило такава закуска в менюто му никога не е присъствала.Остава да кажеш,че им мажат и филии с шоколад и направо ще припадна...При нас е сандвич-или със сирене или с шунка,баничка,козунак ,а в 10и 30ч сутрен им дават и плод.
Иначе мойто дете свикна много трудно с градината(не беше ходило на ясла)и почти два месеца не хапваше нищо в градината освен сух хляб.От този период им имам голямо доверие и на госпожите и на леличката,защото винаги ми казваха,че не е ял ,никога не ме излъгаха за това.Постепенно го научиха и сега яде такива неща,които преди да тръгне ва детска съм се мъчила ама не успях-като супа и кисело мляко.И да-обича си госпожите и леличката(тя му е любимка) и ходи с желание на детска градина,но просто попаднахме на изключителни жени.
Да не казвам ,че в първа група веднъж се беше наакал в гащите и леличката беше ги даже и изпрала,което мен много ме учуди.

# 22
  • Мнения: 3 146
Ако имах възможност да го водя в детска градина на село, на чист въздух с 15 деца в група, нямаше да имам съмнения, а сега още не съм ЗА, но го дадох, за да има с кого да играе - тук, в нашия квартал, няма жива душа на неговата възраст, която да не ходи на градина.

# 23
  • Мнения: 2 839
Стига с това ядене де  Close Сякаш за едно дете най-важно е какво е яло и дали е срало.
Е аз пък никога не съм питала за децата ми дали са яли. Въпреки, че синът ми е класически пример за злоядо дете, на 4 години е 11кг. На който му се е яло, ял. На който му се е спяло, спал. Какво ги мислите толкова тия физиологични нужди!?
По-важно ми се струва това как се социализират, имат ли приятели, в добро настроение ли ги заварвам, пък ако може като екстра и нещо ново да са научили, значи всичко е супер.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 7 141
И аз никога не съм питала самото дете яло ли е или какво е яло-има си изнесево меню за това .А иначе за това ,че отначало не ядеще самите жени се тревожеха повече и от мен.А малкия ми син е на 1г и 6м и е12кг и изобщо не изглежда дебел даже бих казала ,че ми изглежда слаб.Ама на 4г да е 11кг нещо не мога да си го представя...

# 25
  • Мнения: 3 146
Стига с това ядене де  Close Сякаш за едно дете най-важно е какво е яло и дали е срало.
Е аз пък никога не съм питала за децата ми дали са яли. Въпреки, че синът ми е класически пример за злоядо дете, на 4 години е 11кг. На който му се е яло, ял. На който му се е спяло, спал. Какво ги мислите толкова тия физиологични нужди!?
По-важно ми се струва това как се социализират, имат ли приятели, в добро настроение ли ги заварвам, пък ако може като екстра и нещо ново да са научили, значи всичко е супер.

 Peace Peace Peace

Иначе, наистина, 11 кг за 4-годишно момче звучи страшничко...

# 26
  • Мнения: 46 516
Това за филиите с шарена сол и меденките направо ме изумява!Менюто се съставя от медицинската сестра -така че нея питайте ...

При нас медицинската сестра няма пръст. Менюто се спуска отгоре и е едно за цял Люлин, така каза директорката на родителската среща, не могат да го променят, каквото им докарат - това дават.

София не е имала проблем с адаптацията, не е посещавала ясла, ходи на градина изцяло по нейно желание, всеядна е, що се отнася до манжди, супи, плодове, зеленчуци, единствено суха храна не яде и искрено се надявам лелите и госпожите да не я "научат".

DiVA, като нямаме проблем със социализирането и самостоятелността, явно си търся други "проблеми"  Laughing но за мен наистина са проблеми. Защото неяденето и неспането я водят вечер до истерия. Освен това поне при децата, които наблюдавам, менюто и здравословното състояние имат пряка връзка.
 

# 27
  • Мнения: 2 839
Страшно няма, щом детето се чувства добре  Peace

# 28
  • Мнения: 91
Аз също съм от майките, които до скоро считаха, че детето им няма да тръгне в никакъв случай на градина. Това чувство се дължеше на факта, че имах много лош опит с голямото ми дете. Той се опита да посещава детско заведение. Опитите продължиха два месеца, след което аз се предадох и се отказах от идеята. Детето беше променило изцяло поведението си/към по-лошо/, беше адски неспокойно и до ден днешен помни разни неприятни случки от този период. Вероятно не случихме на персонал и добро отношение, защото за мен това е най-важното. Поради липса на друго решение за гледането на дъщеря ми, в крайна сметка, със свито сърце, реших да пробвам в детска градина. За моя изненада, периодът на адаптация мина бързо - за около седмица. Детето ходи с желание и, съдейки по настроението й вечер, заниманията там са й интересни, а каките се грижат добре за дечицата. Е, отказва да яде на обяд /дават й алтернативно - хлебче или нещо друго/, хапва следобяд малко - това си е нейна форма на лек протест на промяната в живота й, но всичко останало ми изглежда наред. Та това е моят опит. 

# 29
  • Мнения: 2 214
Яденето и при нас не е на това ниво което бих искала.
7 години съм работила в детска градина и никога не съм видяла филийки с какво то и да е, но традициите на храненето на деца в Украйна е друго, тук никой няма да се изненада ако види 3 годишно дете с хляб намазано с лютеница, Еми това не яде, защото майка му не му е давала това. Обаче както писа една майка тук, това не е толкова важно, наваксва си в къщи.
Спането при нас е наред защото заспиват към 13.00 а това за нас е нормално.
Свежия въздух на село е супер но за съжаление излизат не всеки ден, но все пак по често отколкото в Пазарджишките градини.
По повод тоалетната Еми понякога се изпуска но не съм го прибрала с мръсно дупе, даже е измит.
Но всичко това не ме притесняваше, имаше други неща които описвах в споменатите теми, но благодарение на това че градината е селска, и децата и лелките са по спокойни а и броят също от значение.

Общи условия

Активация на акаунт